GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Aralık 2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bursa-Bilecik hattı bu sistemcikte en şanslı yerlerden kky ve kara mutlaka dönecektir fakat sistem kısa ömürlü olduğundan birkaç saatlik heyecan yaratacaktır.Özleminizi dindirir en azından.İstanbul'da yine hayal kırıklığı yarattı sistem başlamadan bitti gibi oldu gökyüzü açık şuan :(

ee kardeş dilimizde tüy bitti olmaz zaten gece yağış yok diye milllet gece 0 a düşüyor diyor hava açık hava tabi düşer.bak millet yine kızıyor heveslendirip bırakıyorsunuz diye tahmincilere.

• gfs ve ecmwf 192 de yine hemfikirler.şimdilik ikiside iyi bakalım.ama şu iki günü atlatmamız gerek.bide 2011 aralık ayına baktığımda sanki tıpatıp bugünlere benziyor 2012 malum nasıl geçmişti. hadi hayırlısı bakalım

• gfs ve ecmwf 192 de yine hemfikirler.şimdilik ikiside iyi bakalım.ama şu iki günü atlatmamız gerek.bide 2011 aralık ayına baktığımda sanki tıpatıp bugünlere benziyor 2012 malum nasıl geçmişti. hadi hayırlısı bakalım

Bu sene 2012' ye göre dsha yağışlı o yüzden kar daha fazla yağar ayrıca 2012' de daha çok romanya ve ukrayna üzerinden iniyordu soğuklar şimdi balkanlardan belki olursa Romanya'dan gelecek gibi.

• Bu sene 2012' ye göre dsha yağışlı o yüzden kar daha fazla yağar ayrıca 2012' de daha çok romanya ve ukrayna üzerinden iniyordu soğuklar şimdi balkanlardan belki olursa Romanya'dan gelecek gibi.

aralık 2011 basınç yerleşimlerine benzettim biraz inşallah olur.

Hayırlısı olsun, eğer yağışı iyi yakalarsak sanki 27 c.tesiyi pazara bağlayan gece soğumanın da iyice artmasıyla İstanbul havada görsellikte olsa sezonun ilk kar yağışı hasretine son verebilir gibime geliyor

• Bu arada B. Sürmeli bu sabah direkt 27'sini pas geçerek 30'unda adım adım yaklaşan bir soğuk havamız var, şu an için kar yaparmı , düşük bir ihtimal ama ocak ayının ilk günleri itibariyle beyaz sürpriz olabilir dedi.. Hayırlısı, artık öyle yada böyle bı kış özellikle geçirdiğimiz son 2 seneye nazaran birden çok daha fazla bir şeyler yakalayacağız gibi gözüküyor, işaretler bu yönde :) , Allah bozmasın, ne diyeyim..

• Bu arada B. Sürmeli bu sabah direkt 27'sini pas geçerek 30'unda adım adım yaklaşan bir soğuk havamız var, şu an için kar yaparmı , düşük bir ihtimal ama ocak ayının ilk günleri itibariyle beyaz sürpriz olabilir dedi.. Hayırlısı, artık öyle yada böyle bı kış özellikle geçirdiğimiz son 2 seneye nazaran birden çok daha fazla bir şeyler yakalayacağız gibi gözüküyor, işaretler bu yönde :) , Allah bozmasın, ne diyeyim..

aynen bu sene çok çetrefelli geçecek gibi bi bakmışın yağmur birgün kalkıyorsun kar bir gün sıcak.27 si es geçmesinin sebebi azçok belli olmasından olabilir bide kar beklemediği için.

• uzun vadede güzel şeyler var yağış olarak ama soğuk olarak öncede dediğim gibi pek güzel değil ora uzun vade deyip geçelim.ama yakın vadede azorun güçsüzlüğü izlandanın ise bikaç gün sonra tekrar güç toplayacak olması azorun üstümüze geleceği veya avrupaya yayılacağı görüntüsünü veriyor durum şuan için bu ao nao verileride soğuğun yakın zamanda olmayacağını söylüyor.hayırlısı. ve her sistem ötelenmeyi adet haline getirdi sanki bigünde vaktinden evvel gel