Ufukta Görünen Sistemlerdeki Son Durum -2014/15-

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Şu aralık başı sistemi gelirse sistem bitdikden sonra güzel yağışlar bizi bekler derim ay sonu yani yılbaşı kar almıyalı uzun oldu bu sene alıcaz inşallah

Insallah :)

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

• beyler kışın ilk ayı ılık geçen yıllar herzaman geriye kalan 2 aylık kış zamanında bol kar alıyor bizimde öle olcak 2012-2013 yılı ve 2013-2014 kışıını baz alırsak ekim,kasım,aralık soğuk geçti ve aralııkta kar yaptı 1 kere ocak subat mart tırt geçti ama tam tersi olcak ocak subat mart full kar

• beyler kışın ilk ayı ılık geçen yıllar herzaman geriye kalan 2 aylık kış zamanında bol kar alıyor bizimde öle olcak 2012-2013 yılı ve 2013-2014 kışıını baz alırsak ekim,kasım,aralık soğuk geçti ve aralııkta kar yaptı 1 kere ocak subat mart tırt geçti ama tam tersi olcak ocak subat mart full kar

bu sağlam veriye dayanmıyor.2010 çok sıcak geçmişti(aralık niğde rekor sıcaklık) ama 2011 kışı nasıl geçti düşünmek lazım. ben çok sonbahar hatırlarım ekimde yada kasım başı bile kar yağmıştır( örneğin 11.11.2011) ama 2012 kışı efsane oldu.

• kım ne derse desin rüyamda aralık 18 ile 23 arası doğu bölgelerımız karla tanışıp tekrardan hayat sınavı verecektir demedi demeyın saygılarımla

• Aralık 12 sistemi için umutlar bu akşamki güncellemede son bulacak gibi artık.

Ben umudumu çoktan yitirdim. İç bölgelere kar yapabilecek kuvvetsiz bir sistem kırıntısı bekliyordum ama bunun gerçekleşmesi artık çok zor. Kısmet deyip, önümüze bakacağız artık

• O zaman işimiz kötü. Ama Allah'tan, sonra kış başlayacak inşallah.

Mesajınızı düzenledim.
    Sizden asla ve asla kusursuz bir Türkçe beklemiyorum ama lütfen "ı, i, o, ö, u, ü, s, ş" gibi karakterleri kullanın. "Kış" yazacağınız yerde "kis" yazıyorsunuz.
    Büyük harf, küçük harf kuralına da ayrıca uymanız, sayfanın düzenli görünmesini sağlar.
    Sizden (sadece size özel değil, tüm üyelerden) tek isteğim bu iki kurala uymanız. Bundan sonra düzensizce, yazmak için yazılmış olan mesajları sileceğim çünkü

• Mesajınızı düzenledim.
    Sizden asla ve asla kusursuz bir Türkçe beklemiyorum ama lütfen "ı, i, o, ö, u, ü, s, ş" gibi karakterleri kullanın. "Kış" yazacağınız yerde "kis" yazıyorsunuz.
    Büyük harf, küçük harf kuralına da ayrıca uymanız, sayfanın düzenli görünmesini sağlar.
    Sizden (sadece size özel değil, tüm üyelerden) tek isteğim bu iki kurala uymanız. Bundan sonra düzensizce, yazmak için yazılmış olan mesajları sileceğim çünkü

Tamam özür dilerim. Telefondan o harfleri yapmak biraz uzun sürüyor diye yapmıştım pardon. Bir daha olmaz.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

• Arkadaşlar, dün gece Bursa'da çapı yaklaşık 4-5 cm'lik olan yağmur damlaları düştü. Ve 10-15 dakika kadar sürdü. Az ama etkili bir yağıştı, yere düşünce filan bayağı ses çıkarıyordu su bombası gibi. :D Nedeni nedir . Teşekkürler.:):)

• Arkadaşlar, dün gece Bursa'da çapı yaklaşık 4-5 cm'lik olan yağmur damlaları düştü. Ve 10-15 dakika kadar sürdü. Az ama etkili bir yağıştı, yere düşünce filan bayağı ses çıkarıyordu su bombası gibi. :D Nedeni nedir . Teşekkürler.:):)

Tipik sonbahar yağmuru olabilir.