Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 4.5 şiddetinde olmuş arkadaşlar, Merkez üssü ise YALOVA ACIKLARI (MARMARA DENIZI) Olarak geçiyor.Çekmeköyde fena hissedildi. En son bu şiddette depreme ankara'da yakalanmıştım.

• Baktıgım verilere göre 1 Mayıstan itibaren Türkiye'de olan depremler arasında En kuvvetli deprem Az önce olan deprem 4.4 olarak ölçülmüş. Hani sıcaklık 30 olur hissedilen 40 olur ya, Buda 4.4 olup 5 civarı hissettirdi bana. Çünkü Oturdugum yer yana kaydı Arkamdaki askılık Devriliyodu. Bi an aklıma 99 depremi geldi Ve Aha gidiyoruz dedim :/

• Baktıgım verilere göre 1 Mayıstan itibaren Türkiye'de olan depremler arasında En kuvvetli deprem Az önce olan deprem 4.4 olarak ölçülmüş. Hani sıcaklık 30 olur hissedilen 40 olur ya, Buda 4.4 olup 5 civarı hissettirdi bana. Çünkü Oturdugum yer yana kaydı Arkamdaki askılık Devriliyodu. Bi an aklıma 99 depremi geldi Ve Aha gidiyoruz dedim

Eğer deprem yüzeye yakın bir yerde olmuşsa olduğundan büyük ve uzaklarda hissedilir. Mesela 10 Ocak Kırşehir depremi 5.0 büyüklüğündeydi ama yüzeye çok yakın olduğu için 300 km uzaktaki Ankara'da 3-3,5 gibi hissetmiştim.

• gecmis olsun hisseden herkese,ama 99 depremini yasayanlar bilir bu deprem devede tuy misaliydi:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Öncelikle tüm bölge halkına geçmiş olsun.

DEPREM BILGISI :
    Marmara Denizi - Yalova Açıkları 4.4M
    25.06.2015 - 08:40:11
    Derinlik : 6.8km
    Düşüncem : Rutin bir kırılma,bence korkulacak bir durum yok...Büyüklük bölgede ulaşabilecek en yüksek değere ulaştı,yine artçı sayılabilecek kırılmalar olabilir..
    Deprem Tahmin ve Araştırma Merkezi

• Depremler yine artmaya başladı Allah korusun bekledikleri büyük Marmara depremi olursa felaket olur hele şu zamanda her yer beton oldu.

• Depremler yine artmaya başladı Allah korusun bekledikleri büyük Marmara depremi olursa felaket olur hele şu zamanda her yer beton oldu.

Nisandan beri tahminen türkiye geneline 2 ila 3.5 arasında oluyor depremler yani bunlar enerjiyi boşaltır tahminimce. Allah 5 ve üstünü göstertmesin. Çünkü Yapılarımız saglam değil. Can pazarı ne yazıkkı cok olur :(

• 4.5-5 ile bina yikilirsa istanbulda,zaten vay halimize ama bence yikilma olmaz icegede 5-6 arasindaki depremler yikici olabilmekte ancak benim sahsi fikrim istanbulda deprem 6 ustunecikarss ve suresi uzarsa yikici olacaktir

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 4.5-5 ile bina yikilirsa istanbulda,zaten vay halimize ama bence yikilma olmaz icegede 5-6 arasindaki depremler yikici olabilmekte ancak benim sahsi fikrim istanbulda deprem 6 ustunecikarss ve suresi uzarsa yikici olacaktir

Kendi oturdugumuz binadan biliyorum, İşçi ve malzeme kalitesi yerlerde sürünüyor. 5 hatta 5.5 şiddetinde 10-15 saniye aralıksız süren bi deprem yıkılma yada çatlamalar rahat meydana gelir.