Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kandilli Rasathanesi'nden alınan son verilere göre, Muğla'nın Gökova Körfezi'nde 4.1 şiddetinde deprem meydana gelmiştir. Hasarı olanlar, yaralanlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah.

• Bodrum'da 4.1 büyüklüğünde deprem oldu bu sabah.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Bugün sabah saat 05:32'de ve 08:25'te İran-Irak'ta büyüklükleri 6.1 ve 5.7 olmak üzere iki farklı deprem meydana gelmiştir.

Tüm bölge halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

• Bir araştırma yaptım.Doğu Karadeniz`de deprem olmuyor,yani fay hattı yok.Sadece Erzurumda veya başka bir yerde olursa hissediliyor.Büyüklerime de sordum hiç deprem olmamış Rizede.

• Zitat von kaangr2 pid='98570' dateline='1408383549'

Kadir sütçü istanbulda deprem olabilir diyor sizce ne olur

Elinde bir dayanağı varmıymış ''kaangr2'' sorunu dayanağınla getirirsen iyi olur tabi ama burası bir deprem forum sitesi değil hava forum sitesi bunuda unutmamak lazım. :)
    Biz gönüllü olarak meteorolojiyle uğraşıyoruz. Jeolojiyle değil. ;)

• Isparta'da 5.1 büyüklüğünde deprem oldu.

Jeoloji mühendisi değilim ama Marmara,Ege ve Batı Akdeniz alarm veriyor.Fay hatlarından gaz çıkıyor.Büyük bir deprem bekleniyor ama artık binalar eskisi gibi değil,araştırmaya göre İstanbul'da 7.6 büyüklüğünde deprem olursa binaların %2'si yıkılır deniyor.Allah'ın izniyle çok büyük bir deprem olmaz,zannetmiyorum.

• Kadir Sütçü gece gece korkutuyor...

Kaliforniya 6.1 öncü değilse Türkiye tehlike'de... Öncü ise 7.5+ olabilir...

Türkiye olasılıkları:
    1.Olasılık KAF'ı (Marmara) işaret ediyor olabilir...
    2.Olasılık Isparta olabilir...

Iceland devam ederse
    Türkiye'de meydana gelecek depremler işaret veriyor...
    Türkiye tehlike altında olabilir!!!

• Allah korusun deprem filan olmasın İstanbul'da.Temmuz ayında 4 deprem oldu Bafra'da hepsini de hissettim çok kötü bişey.4.1 beni bilgisayar koltuğumdan düşürdü :D

• SARICEVRE-BAFRA (SAMSUN) ML : 1.9
    Bölge : Dededağı Köyü Yolu, Samsun, Türkiye
    Tarih : 27-08-2014 17:09:47
    Enlem : 41.5312
    Boylam : 35.9047
    Derinlik : 7.9
    MD : -.-
    MW : -.-
    ML : 1.9
    Çözüm Niteliği: İlksel

Bafra'daki son 1.5 ayda 6 ve ya 7. deprem bu.En büyüğü 4.1 dı galiba