Soguk Hava Ve Kar Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • acaba ankaraya yagar mı bu sıstemde kuscagız atapark taraflarıa daha yuksekte kalıyor

• istermisiniz 87 kışı gibi olsun ,kimse bi şey beklemiyorken bi efsane uğrasın bize :D zor gözüküyor ama bu mart ayında herşey olabilir ,takip etmekte fayda var ..hayat süprizlerle doludur ,umudumuzu kaybetmeyelim ..belki bana gülecekseniz ama benim 87 efsanesi umudum hala var ..belkide bu sefer bizim lehimize bi sürpriz olacak , kimbilir ..hemde ne sürpriz :D

• Zitat von redondoxxx pid='91804' dateline='1394144075'

istermisiniz 87 kışı gibi olsun ,kimse bi şey beklemiyorken bi efsane uğrasın bize :D zor gözüküyor ama bu mart ayında herşey olabilir ,takip etmekte fayda var ..hayat süprizlerle doludur ,umudumuzu kaybetmeyelim ..belki bana gülecekseniz ama benim 87 efsanesi umudum hala var ..belkide bu sefer bizim lehimize bi sürpriz olacak , kimbilir ..hemde ne sürpriz :D

kimbilir olur mu olur :D :D

• Zitat von redondoxxx pid='91804' dateline='1394144075'

istermisiniz 87 kışı gibi olsun ,kimse bi şey beklemiyorken bi efsane uğrasın bize :D zor gözüküyor ama bu mart ayında herşey olabilir ,takip etmekte fayda var ..hayat süprizlerle doludur ,umudumuzu kaybetmeyelim ..belki bana gülecekseniz ama benim 87 efsanesi umudum hala var ..belkide bu sefer bizim lehimize bi sürpriz olacak , kimbilir ..hemde ne sürpriz :D

Kim istemez ama 1987'deki meteorolojik olanaklar, şu an bizim gibi amatörlerin dahi elinin altındakilere ulaşamayacak kadar sınırlı idi. Modern meteorolojik teknikler özellikle de 2000'li yıllarla birlikte son dakika sürprizlerini en aza indirecek nitelikte gelişmeler göstermektedir. O dönemler herşeyin biraz daha katıksız pür, saf ve doğal olduğu dönemlerdi nitekim.

• Cumartesi gece yarısından itibaren Edirne ve Kırklareli çevrelerindeki yağmur yerini Pazar sabaha karşı kar yağışına çevirecek. sabah ince bir örtü olabilir. Pazar gün içerisinde en yüksek sıcaklık 3-4 derecelerde olur.

• 11 Mart Salı günü İstanbul Avrupa yakasının özelikle yüksekleri Maslak, Beylikdüzü, Başakşehir, görsel olarak güzel kar yağışı alabilir.

• Tabi bu esnada "kışı bitirmediniz mi siz daha" diyen usta yorumcuları da ilkbahar montları ve keten ayakkabılarıyla Belgrad ormanlarına yürüyüşe davet ediyorum.

• Bir de şu var tabi, Azor azorluğunu yapmadı bu sene uzun bir zaman gerçi ama kış boyu zaten şu anki pozisyonunu alsaydı da taa izlandanın kuzeyine İskandinavya yarım adasının batısına kadar dikey olarak genişlese de doğusundan aşağıya indirebildiği izotermler -8 lerde (max) kalıyorsa bu kışla ilgili ne konuşsak boştur. şu anda da Batı Rusya bölgesi Sibirya etkisinde olabilmiş olsaydı bu Azor -16'ları indiriyor olacaktı Romanya üzerinden.
    Doğu karadeniz için son GFS çıktılarına göre maalesef iyi şeyler söylemek hayalcilik olur sevgili kardeşim. umarım hafta sonu değişir de ayın 12-13'ü gibi oralar da bir miktar kar alır.

• Zitat von wildleo1907 pid='91819' dateline='1394187382'

Bir de şu var tabi, Azor azorluğunu yapmadı bu sene uzun bir zaman gerçi ama kış boyu zaten şu anki pozisyonunu alsaydı da taa izlandanın kuzeyine İskandinavya yarım adasının batısına kadar dikey olarak genişlese de doğusundan aşağıya indirebildiği izotermler -8 lerde (max) kalıyorsa bu kışla ilgili ne konuşsak boştur. şu anda da Batı Rusya bölgesi Sibirya etkisinde olabilmiş olsaydı bu Azor -16'ları indiriyor olacaktı Romanya üzerinden.
    Doğu karadeniz için son GFS çıktılarına göre maalesef iyi şeyler söylemek hayalcilik olur sevgili kardeşim. umarım hafta sonu değişir de ayın 12-13'ü gibi oralar da bir miktar kar alır.

ama ecmwf -6 sokuyor

• sadece ECMWF'ye bakmak yanıltıcı olur diye düşünüyorum. Yine de sanki yarın öğlen bundan bir miktar daha iyi bir GFS çıktısı göreceğimizi umuyorum. 192 sonrasını merak ediyorum ben de zira İskandinavya'nın kuzeyi ve Grönland ayın 15'ine doğru gider soğuyor.

• Zitat von wildleo1907 pid='91821' dateline='1394187837'

sadece ECMWF'ye bakmak yanıltıcı olur diye düşünüyorum. Yine de sanki yarın öğlen bundan bir miktar daha iyi bir GFS çıktısı göreceğimizi umuyorum. 192 sonrasını merak ediyorum ben de zira İskandinavya'nın kuzeyi ve Grönland ayın 15'ine doğru gider soğuyor.

hocam 15 marttan sonra kar için 850 hpa da en az - kaç lazım

• Zitat von wildleo1907 pid='91819' dateline='1394187382'

Bir de şu var tabi, Azor azorluğunu yapmadı bu sene uzun bir zaman gerçi ama kış boyu zaten şu anki pozisyonunu alsaydı da taa izlandanın kuzeyine İskandinavya yarım adasının batısına kadar dikey olarak genişlese de doğusundan aşağıya indirebildiği izotermler -8 lerde (max) kalıyorsa bu kışla ilgili ne konuşsak boştur. şu anda da Batı Rusya bölgesi Sibirya etkisinde olabilmiş olsaydı bu Azor -16'ları indiriyor olacaktı Romanya üzerinden.

• Zitat von sinan pid='91825' dateline='1394190354'

Tabikide kış bitmisdir

Bitmedi son 1 haftasu bu hafta karla karışı,yağmur rüzgar felan var tadını çıkarın