Soguk Hava Ve Kar Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Evet, bütün kış boyunca senaryo hep aynı oldu. İyi sistem adayları ortalama 10 küsür gün önce devamlı modellere yansıdı sonra 7-6 hatta 3 gün kala bile uçtuklarına hep şahit olduk !!! :) Ancak kaybedecek bence bir şeyimiz kalmadı 24-25 Mart sistemiyle ilgili ! Çünkü bu olası sistem, bu kışın elimizdeki son adayıdır.. Sonra gelsin Nisan ayı ! :) . Bu saatten sonra gelirse muhteşem olur , gelmezse de gelmesin der geçer gideriz ... ;)

• Şahsen MGM'ye helal olsun.. Yaptıkları bütün tahminler noktasına kadar tuttu. 25 Mart falan da o o kadar kaptırmayın derim :) daha 1 hafta öncesine kadar 17 mart efsane gözüküyordu o da kestane:) Saygılarımla..

• kar istiyoruz kar istiyoruz ama sırf kendi tatminimiz için kar istemeyelim 24-25 marta birçok yerde meyveler çiçek açacak üstüne yağan bir kar onların sonu olur ayrıca memleketim kılana 2009 seçimlerinden önceki gece 25 cm kar yağmıştı saygılarımla

• Zitat von sinan pid='93031' dateline='1394784483'

İstanbul
    24 mart 18 /12 açık
    25 mart 17/ 10 yağmurlu ne kar yagmasi

O gün 10 dereceyi geçmezse sıcaklık buraya daha uğrama

• Zitat von sinan pid='93035' dateline='1394785845'

Seve seve kardeşim

Yanlış anlama yani ben o gün çok soğuk olacak 10 dereceyi bile geçmeyecek demiyorum sadece bu kadar iddialı tahmin yapıyorsan bedelini ödemelisin ama her zaman açıktır kapımız havaforumda bu kadar ciddiye alma :)

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• Dün den dedim.tahminleri daha on gün var bu tahmin %60 ama dediğim gibi ;) keske soguk olsa. Ama artık iddalli tutarlı tahminler bende 12 ay burdayım 4mevsim hayal yok gerçek tahminlerle

• Efsane-Semih ve tüm HF üyeleri , herkese tekrar selamlar olsun.. Daha 2 gün önceye kadar 2 soğuk dalga bekliyorduk.. İlk i dün ortadan kalkmıştı , %95 itibariyle bugün ikincisi ortadan kalktı !!! Benim içinde kış bugün bitti.. Şimdi anlıyorum Efsane-Semih'in günlerdir burada olmadığını :) yapacak bir şey yok, hepimize geçmiş olsun.. Maalesef 2014 berbat bir kış olarak ülke genelinde tarihe geçti. Beğenmediğimiz 2013 kışında İstanbul' un son aldığı adam akıllı kar yağışı en son o yıl 8 Ocaktaydı. Düşünün,özellikle son 2 yılda İstanbul ne kadar kar yağmış !! :) . Artık önümüzde ki kışlara bakacağız. Dileğimiz beklentimiz önümüzdeki kış ve sonraları .. Haa aklıma gelmişken sakın bu yaz ayında da buradan önümüzde ki kış için Sibirya kışı olacak gibi cümleler falan ! Aman haa ! :D geçen yazdan kış tahmini yapıldı, ne oldu ! AFRİKA kışı oldu.. Bu yaz şöyle bir Eylül sonunu görün inşallah.. Evet benim bu saatten sonra burada bahar yağmur sistemleri tahmin edecek takip edecek halim yok !.. Sadece kuraklık açısından dilerim bol yağışlı Nisan-Mayıs olur.. Hepinize iyi forumlar olsun.. ;)

Einmal editiert, zuletzt von Murat ()

• Arkadaşlar bence ümidimiz kaybetmek için henüz erken genellikle ılık geçen kışların ardından nisan ayında mutlaka bir soğuk hava dalgası gelir örneğin 2007 2009 2011 gibi ılık geçen kışlarda nisan ayında soğuk hava dalgası gelmiş ve yinede gelebeilir ama tabi kısa süreli vede zayıf oluyor genellikle.