Ocağın Son 10 Günü

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von lazuri53 pid='83786' dateline='1389719813'

miktat kadıoğlu konuştu;kar elbet gelecek ocak sonu kar bekliyoruz .

nerde demiş.kaynak varmı link atsan

• Arkadaşlar 4 şubatın dediği tutarsa var ya başımızın etini yer şerefsizim bak :D Bu arada ocağı ben %40 kapattım cuma günü değişmezse %100 kapatırım.Şubattan ümitliyim :)

• Zitat von hasan4545 pid='83823' dateline='1389730121'

Arkadaşlar 4 şubatın dediği tutarsa var ya başımızın etini yer şerefsizim bak :D Bu arada ocağı ben %40 kapattım cuma günü değişmezse %100 kapatırım.Şubattan ümitliyim :)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• İşimiz artık çok zor. Tek umudumuz, Batı Rusya'da bulunan yüksek basıncın aniden kuvvetlenip 1045mb'lere çıkması olabilir ki bu da hayli uğraş gerektiriyor. Azor'dan iş çıkmayacak belli oldu. Dediğim gibi tek şansımız o yükseğin güçlenmesi ve bize doğru kolunu uzatması,

Eğer güçlenirse, bu tarz senaryolarla karşılaşabiliriz. Fakat cidden zor bir şey, düşük bir ihtimal.

http://www.meteociel.fr/modele…cartes.php?code=4&ech=192

Şu işe bak. Aslında şuan aşağıdaki gibi bir diyagrama sahip olmalıydık, ama nerde bizde o şans anasını satayım

Son olarak, bu sistemin gelmemesi demek, kışın bitmesi demek değildir diyorum ve bol şans diliyorum hepimize

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Üstteki resime göre Azor elinden geleni yapıyor gözüküyor.Ama Alaska'ya yerleşen devasa ve ezici yüksek basınç karşısında yapabilecegi bir şey yok gibi görünüyor.Bering boğazının güneyindeki alçak basınçlar Alaskada'ki yüksek basınca baskı yapıp kutup merkezine doğru sokması lazım.Oradanda Yuzni adasının batısından Ural dağlarının batısına bir soksa iş biter.Aşağıdaki resme göre yüksek basınç Yuzni adasının doğusundan dolayısı ile Ural dağlarının doğusundan Asya kıtasına girecek görüküyor.Bu durumda bize çok uzak kalıyor.Birde kuzey Asya kıtasındaki yüksek basınçlar uzun süredir çok dağınık ,parça parça ,güçsüz ve istikrarsız görünüyor.Bunlar 1 şubata kadar nasıl güçlenir bilmem.Olsun Ural'ların doğusuna yerleşecek güçlü bir yb,1 şubattan sonra Ural'ların batısında oluşabilecek yb ın doğuya yayılmasını engeller.Bize doğru gelir.Sizce?