12 Ocak'ta Hasret Bitiyor!..

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • mgm de sız gibilerle dalga geciyordur emin olun...tabi kaale alırsa....komik olmayın dedım kac defa mgm ıle lendınızı kıyase edemezsınız bile..tabıkı hataları oluyır zaman zaman ama kıyase etmek ve o kurumu kötülemek komiklıktır bana göre..adamların ocak ile ilgili tahmınlerı birebir tutuyır şu ana kadar..aralık ayındada mevsıım normallerının altında vermıslerdı..nitekimde öyle oldu...mgm yi yerden yere vuracagınıza kendinizi geliştirmenizi tavsiye edıyorum..bi kişiyi ya da kurumu kötülemem yapılabilecek en basit iştir..ve bunu sadece h,ç bir konuda bilgi sahibi olmayan insanlar yapar..sizlere yakısmaz yani..

• Zitat von zemheri... pid='80032' dateline='1388833985'

mgm de sız gibilerle dalga geciyordur emin olun...tabi kaale alırsa....komik olmayın dedım kac defa mgm ıle lendınızı kıyase edemezsınız bile..tabıkı hataları oluyır zaman zaman ama kıyase etmek ve o kurumu kötülemek komiklıktır bana göre..adamların ocak ile ilgili tahmınlerı birebir tutuyır şu ana kadar..aralık ayındada mevsıım normallerının altında vermıslerdı..nitekimde öyle oldu...mgm yi yerden yere vuracagınıza kendinizi geliştirmenizi tavsiye edıyorum..bi kişiyi ya da kurumu kötülemem yapılabilecek en basit iştir..ve bunu sadece h,ç bir konuda bilgi sahibi olmayan insanlar yapar..sizlere yakısmaz yani..

Aç Modellere bak...3-4 gün sonra mgm nin 180 derece nasil dödügüne sahit olursun:/-2

• Zitat von zemheri... pid='80032' dateline='1388833985'

mgm de sız gibilerle dalga geciyordur emin olun...tabi kaale alırsa....komik olmayın dedım kac defa mgm ıle lendınızı kıyase edemezsınız bile..tabıkı hataları oluyır zaman zaman ama kıyase etmek ve o kurumu kötülemek komiklıktır bana göre..adamların ocak ile ilgili tahmınlerı birebir tutuyır şu ana kadar..aralık ayındada mevsıım normallerının altında vermıslerdı..nitekimde öyle oldu...mgm yi yerden yere vuracagınıza kendinizi geliştirmenizi tavsiye edıyorum..bi kişiyi ya da kurumu kötülemem yapılabilecek en basit iştir..ve bunu sadece h,ç bir konuda bilgi sahibi olmayan insanlar yapar..sizlere yakısmaz yani..

Aç Modellere bak...3-4 gün sonra mgm nin 180 derece nasil dödügüne sahit olursun:/-2 ve tabikide dalga gecicegim mgm le :D 9 derece kar ikonu koyarsam benlle bile dalga gecerler ecm ne diyorsa mgm aynisini koyuyor ecm e bak ilk

• Havaturka"daki White fox"un 12:20 de yaptığı açıklama:
    Alüt alçağını takip etmeden yapılan değerlendirmelerin tamamı eksiktir, yanlıştır. Alüt son günlerde çok az negatif anomali sergileyince son Genova Alçağı biraz daha kuzeyden geçerek Bodrum,Marmaris,Antalya, Isparta, Konya hatta Ankara'da yerel yağışlara neden oldu.

Alüt'un pozitif anomali sergilemesi= Genova siklonlarının Kuzey Afrika ve Ürdün-Suriye taraflarına çalışacağı anlamına gelir.

Alüt ne yazık ki yeniden pozitif anomaliye doğru gidiyor. En azından ay ortasına kadar Genova alçaklarının hemen hepsi oluştukları anda Libya'ya falan doğru yönelecek. Biz de yine sisli, puslu kirli havayla yüzyüze kalmaya daha bir süre daha devam edeceğiz. Alüt ile İzlanda tahteravellide oturan iki kardeş gibi, İzlanda ağırlığını koyunca Alüt zayıflıyor. Birbirine bağlantılı iki basınç alanı...

Sibirya yükseğinin tek başına varlık göstermesi genovalar Türkiye'ye gelmeden en azından Ege'ye girmeden bir işe yaramaz. Anca olsa olsa Türkiye'nin doğusunda üst seviyede kıytırık depresyonlar olur o da genel olarak işimize yaramaz.

Modeller 192'den sonra arada İskandinya'ya , Orta Avrupa'ya bazen de Karadeniz'e yüksek basınçlar geliştiriyor ancak ay ortasına kadar modellerin ürettiği tüm sistemleri kesin olarak gayrimeşru ilan edebilirsiniz. Yok hükmünde sistemler onlar...

Aşağıda Kasım sonu yaptığım öngörüyü tekrar ettiğim gibi sezonun sonuna doğru istediğimiz basınç yerleşimleri olacak. Ocak ayını da yine mevsim normallerinin altında yağışla bitirme ihtimalimiz %85'tir. Ay sonuna doğru bir ya da birden fazla siklon girse bile ay ortasına kadar çöp olan basınç örüntüsünden sonra yağışların ortalamayı yakalaması çok zor, Alüt çok geberik.

İnsan için en değerli olan şey yine insandır.-Yunus Saraç(PolarAtak2014)İletişim:[email protected]

• Zitat von BaFRaLi55 pid='80036' dateline='1388834250'

bizim Efsane-Semih,Siberianist, sistemci miz yeter.(aklıma gelenler suan bunlar) lütfen başka forumlarin bilgilerini burda paylaşma.Biz Bize yeteriz :)

Benim amacım reklam yapmak değil üstatların hiçbirini kıyaslamıyorum kıyaslamamda kıyaslamıyacamda önemli gördüğüm için önemli bir üstadın mesajını gönderdim sadece bu kadar anladınmı kardeşim?

İnsan için en değerli olan şey yine insandır.-Yunus Saraç(PolarAtak2014)İletişim:[email protected]

• Zitat von BaFRaLi55 pid='80034' dateline='1388834100'

Aç Modellere bak...3-4 gün sonra mgm nin 180 derece nasil dödügüne sahit olursun:/-2 ve tabikide dalga gecicegim mgm le :D 9 derece kar ikonu koyarsam benlle bile dalga gecerler ecm ne diyorsa mgm aynisini koyuyor ecm e bak ilk

madem bu kadar begenmıyorsun mgm yi ne diye 24 saat orayı takip edıyorsun ozaman???? buraya sızlerın mgm yı kotulemesını okumak için girmiyorum..inan yeter artık gerceltende..o bizim devletımızın kurumu..hepimizin yani..bu kadarda kötulemek olamz yahu..begenmıyorsanız girmeyın o sıteye..hem begenmıyorsunuz hemde 24 saat onalrın verılerıne bakıp orayı takip edıyorsunuz...

• Zitat von PolarAtak2014 pid='80037' dateline='1388834483'

Benim amacım reklam yapmak değil üstatların hiçbirini kıyaslamıyorum kıyaslamamda kıyaslamıyacamda önemli gördüğüm için önemli bir üstadın mesajını gönderdim sadece bu kadar anladınmı kardeşim?

Sakin olalım beyler. Aksi takdirde uyarı vermek zorunda kalacağım.

• Cfs iyi moraldir.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• uzun tahminler yaptıkça yağış sürekli öteleniyor sanki artık sistem gelse bile yağış bırakmazsa bidahaki sistemide böyle bekleriz siye korkuyorum umarım bu sistem tabi gelirse zamanında yağış bırakır bırakmazsa durum çok ama çok kötü güney kesimler için