10-14 Aralık Arası Beklentim

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von Efsane-Semih pid='77091' dateline='1387005831'

25-31 Aralık arası bir sistem gözüküyor.

Bir kaç günde gecikir. Tam yılbaşı olur. :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Zitat von Karadağ pid='76855' dateline='1386948258'

Dediğim gibi bi 10-15 gün ara vericez ve dahada sert sistemler gelecek :D Azıcık sabredin :D

Bu dediğimin arkasında kalıcam ve böylede olucak 15 gün sabredicez belki 16 gün olabilr belki 14 gün olur erken gelebilir hiç belli olmaz ama şu 28 29-30-31 aralık civarları sistem gelicek gibi ve modelllerde şimdiden -5 göstermeye baslamıs :D

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.

• Herkese günaydın, fethiye, iskenderun, anamur ve datçadan sonra istanbul türkiyenin en sıcak gecesini geçirmiş, biraz daha gayret etseymiş 1. olurmuş ama gücü yetmemiş, inanın bu şehir herhalde bizim dualarımız sayesinde kar alıyorsa alıyor, yoksa türkiyenin yazlığı olmaya aday kentidir bence! Şaka gibi ama durum böyle, bundan sonra istanbullular kar istediğinizde düşünün nasıl bir mucize beklediğinizi, son 10 yıldır özellikle gece sıcaklıkları bakımından ciddi artış gözüküyor.

• Zitat von karfirtinasi pid='77105' dateline='1387010491'

Bu arada accuweatherin kullanmış olduğu veri hangisidir bilmiyorum ama özellikle bu sene uzun vadedeki tahminleri çok başarılı, takibe değer.

accu yu başarılı bulan ender insanlardansin :) 10-13 sisteminde kar yagarken yagmurlu gösteriyordu burayi :hfyeni (18):

• Zitat von zemheri... pid='77107' dateline='1387010909'

Yahu dostlar soyle 1 hafta kadar bi mola verin kendinize derim...

aynen haklısın ben moladayım modelleri filan incelemiyorum zaten :D forumdayim sadece öylesine

• Accuweather,Fremeteo vs. model güncellemelerini baz alarak tahmin yapıyorlar.Oyüzden geçtiğimiz sistemde hepsi çuvallamıştır.Çünkü hiçbirinde yoruma yer yoktur.Tahmin sitelerine bakıp boşuna zaman harcamayın.

• Ya Accuweather'a güvenmeyin derim. 3-4 gün boyunca kar diyorlardı şimdi ise full güneş diyorlar(bu sadece basit bir örnek), bir site bu kadar da saçma şeyler yapamaz ki;bakmayın yahu Accu'ya..

AF-YOK

• Zitat von impossible pid='77114' dateline='1387013214'

Bir çoğunuz 25 aralık sonrasına işaret ediyor ama benim beklentim 21_22 aralık akşamki güncellemeye bakın görünecek inş...

O tarihler erken, modeller de destekliyor.

AF-YOK

• Zitat von impossible pid='77114' dateline='1387013214'

Bir çoğunuz 25 aralık sonrasına işaret ediyor ama benim beklentim 21_22 aralık akşamki güncellemeye bakın görünecek inş...

aynen katılıyorum bi kaç güncellemeye modellerde görünür bence erken felan değil 22 si civarı bişeyler olabilir

• Şuan GFS'nin gösterdiği 20-30 aralık senaryoları gerçekle bağdaşmayan senaryolar. Müsterih olunuz değişecektir. Bugün bir açıklama yapmayı da planlıyorum o 10 günlük süreç için