10-14 Aralık Arası Beklentim

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • o sene gültepede oturuyordum lisedeydimson sınıf kac kere tatil gördük sayısını hatırlayamıyorum artık greyderler yolu acmaktan vazgecmişti en sonunda 2 kere yasadım bunu ve arabamız 4 gün kalmıstı evin öönunde cıkaramadık buzdan cunku kapı koluna kadar kar ve kürenme sonucu olusan buz hele o sarkıtlar catılarda erzurum gibiydi behh..

Sen daha çok görmüşündür abi ben 7 yaşındaymışım ve yine az çok hatırlıyorum :D gençliğin iyi geçmiş senin yine abi bizim gençlik zamanıyken böle kışları göremiyoruz şansızlık :D Neyse belki görürüz kısmetse D:

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.

• Aralik ayini siradisi olabilir dedik.uzun yillar gormedigimiz bi sistem aldik.

Ocak ayindaki goruntude an itibariyle super.son yillarin en sert ocak ayi geliyor.

Konu disina ciktik ama olsun bakalim.

• Suanki radar görüntülerine göre izmit blogu bundan nasıl etkilenir kütlelerde erme veya kayma olurmu rüzgar degişebilirmi bizede bir bant mı olusuyor?
    lütfen cvp semih bey

izmite de gelen kutleler var. Ama Istanbul gibi sert değil.

İstanbul Boğaz ve çevresine Beykoz hattından yoğun kar gircek gibi. Ben üsküdardayım heycanlandım

• Aralik ayini siradisi olabilir dedik.uzun yillar gormedigimiz bi sistem aldik.

Ocak ayindaki goruntude an itibariyle super.son yillarin en sert ocak ayi geliyor.

Ocak ayı bencede çok süper olcak abi en azından geçen seneden daha iyi olucak bence 30 cm kar istiyenler için layik bir ay :D 30 cm yi bile geçer 40-50 cmler olur ama tabi ocak istedigimiz gibi gelirse inşallah :D

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.

• Sen daha çok görmüşündür abi ben 7 yaşındaymışım ve yine az çok hatırlıyorum :D gençliğin iyi geçmiş senin yine abi bizim gençlik zamanıyken böle kışları göremiyoruz şansızlık :D Neyse belki görürüz kısmetse D:

vallahi derince geldigimden beri kış yaşayamıyorum taşınıcam en sonunda :) kar sevdası genclik cocukluk yetişkinlik demiyor eger seviyosan o pencere seni bekler kardeşim bbunu unutma.. dün doktorum bile pencerede nöbet tutuodu konak hastanesinde bana soruo kelek yedik aga gene dio en sonunda kartepe yolu görüncek gibi ama semih beyin dedigi gibi bi ocak olabilir olmalıda yüce rabbim bereketini eksik etmesin inş.

• vallahi derince geldigimden beri kış yaşayamıyorum taşınıcam en sonunda :) kar sevdası genclik cocukluk yetişkinlik demiyor eger seviyosan o pencere seni bekler kardeşim bbunu unutma.. dün doktorum bile pencerede nöbet tutuodu konak hastanesinde bana soruo kelek yedik aga gene dio en sonunda kartepe yolu görüncek gibi ama semih beyin dedigi gibi bi ocak olabilir olmalıda yüce rabbim bereketini eksik etmesin inş.

Aynen abi ya burada kış diğer yerler gibi değil en iyisi taşınmak :D Zaten üniversiteyi güzel kar alan yerde okumayı düşünüyorum :D Bi yandan aynen 7 den 70 e herkes te kar sevdası var :D

NTV meteoroloji editörü de aralık ayının soğuk geçeceğini belirtti ısınma pek fazla beklenmediğini ocak da öyle geçebilir ama her şey güzel de doğalgaz faturaları alıp başını gidecek buna da bir çare bulmak gerek :D

• 2004 kışı anlatılmaz bir kıştı gerçekten ya 10 yıl önce bide boyumuzda küçüktü 50 cm üstünde kar yağmıştı cok iyi hatırlıyorum benim belime gelmişti ve yürüyemiyordum insan çok özlüyor o kışı çok ,, son senelerde o kışı hiç göremiyoruz bari bu kış görelim ve inşallah güzel bir kış yaşayacağız :D umudunu kaybeden herşeyini kaybeder gerçekten güzel bir söz :D

Çubuk kraker diye ağlamıştım, küçüktüm ve babamla çıkmıştık. Adım atamıyordum ve fena şekilde tipi vardı tokatlıyordu kar taneleri resmen suratımızı. Gecesinde de gökgürültülü şimşekli bir şekilde devam etmişti, elektrikler gitmişti. tek kelimeyle HARİKAYDI... :)

• İlahi gençler,

Siz 2004 / 2008 / 2010 kışı unutulmaz dediniz vallahl yaşlandığımı hıssettım.
    1987 kışını yaşamalıydınız, herhalde kar kelimesini duymak istemezdınız. 3 hafta evlerimizde mahsur kaldık.
    Kar hiç durmuyordu, sabah, öğlen, akşam hiç ama nefes aldırmadan yağıyordu. Hiç durmazdı.
    Onunla ilgili geçtiğimiz yıllarda hazırlanmış bir kısa belgesel vardı. Youtube dan bulup izlemenizi öneririm.