Beiträge von mukadderadil

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Açık yurekliliğin ve yorumun için teşekkürler Semih. Bunca yıl seni takip etmememin en temel sebebi de bu. Bilimsel açıklayıp, afaki konuşmuyorsun. Evet kar delisiyiz hepimiz. Yağsın diye geceler boyu bekledik. Beni endişelendiren artık kar değil yağmurun bile yağmayısı. Bunun bedelini yaz mevsiminde kuraklık, ürün alamama ve en acısı da orman yangınları olarak ödemek. Hakkımıza hayırlısı neyse o olsun.
    Sevgiler

İlahi gençler,

Siz 2004 / 2008 / 2010 kışı unutulmaz dediniz vallahl yaşlandığımı hıssettım.
    1987 kışını yaşamalıydınız, herhalde kar kelimesini duymak istemezdınız. 3 hafta evlerimizde mahsur kaldık.
    Kar hiç durmuyordu, sabah, öğlen, akşam hiç ama nefes aldırmadan yağıyordu. Hiç durmazdı.
    Onunla ilgili geçtiğimiz yıllarda hazırlanmış bir kısa belgesel vardı. Youtube dan bulup izlemenizi öneririm.

Bu arada rica ederiz.Herzaman bekleriz. :)

Çok şükür hep buradayız. :D Gün içerisinde forum hep açık.
    Asimelek sahlep sözü vermiş, bense ikizlerle kokoreç iddasına girdim.
    Emin olabilirsin ikizler, siteye ısmarlanacak sahlepten daha fazla masraf çıkaracaklar diye ödüm kopuyor.

O nedenle bu kar Acıbademe yağacak. Yoksa aile bütçesi dağılacak.:D :D

Anladığım kadarıyla bu site birkaç gurup
    1. gurup Tahminciler; -Eldeki bilimsel verileri analiz edip günlük hayatta karşılaşılabilecek olasılıkları yazıyor...(İyi ki varlar)
    2. gurup Kar delileri: -benim gibi- Kar yağsın mutlu olalım, olmasa da yapacak birşey yok. (Henuz kış bitmedi, izlemeye devam)
    3. gurup Alaycılar : Ohhhh yaşasın atıp atıp duruyorlar tutturamıyorlar. Verileri biz okuyamıyoruz onlar okuyor da ne oluyor, bir halt bilemiyorlar, bari dalga gecelim. Bilemediniz yaaaa cılar
    4. gurup Yan gelip yatma sevdalıları: Yahu bi kar yagsa da ders çalışmasak, okula gitmesek yan gelip yatsak. (İyi de o sorularınızla bunalttığınız tahminciler de sizin gibi okula gidip eğitim alarak bu verileri bilimsel analiz ediyorlar. Bir düşünün isterseniz)
    5. gurup buraya ne zaman kac, cm düşecekciler; Nereden bilsin tahminciler, onu oluşturan bir çok olasılık varken onları bilmeden nasıl yorumlasın. Hem ne yapacaksın, kar küreme merkezinde misin, iş mi yapacaksın, ya da oh vali tatil etti yaşasın çığlığı mı atacaksın ?

Beyler, bayanlar, arkadaşlar elin memleketi -30 dereceleri görüyor ne tatil veriyor, ne günlük hayatı aksatıyor. Milli parklarında bile sizin -5 de burnunuzu çıkarmadığınız yerlere öğrenciler -20 lere gidip hayvanları besleyip, para kazanıyorlar.
    Moskova da insanlar hergün işe gidip geliyor, öğrenciler okula gidiyor.
    Biz ne yapıyoruz ? Ohh kar yagsın evde oturalım, sokaga çıkıp dolaşalım. Çalışmak ve üretmek öncelikli hedefiniz olmalı.
    Kar yağarsa da günlük hayatımızda olası tedbirleri alarak, keyfini sürelim buna ben de varım.

sevgiler

Sizin gibi gençlerle gurur duyuyorum.
    Semih, VıtoScaletta, HF, Carl, PA, Zemheri ve isimlerini yazmayı unuttuğum tüm emek harcayan arkadaşlar...
    Sizi yetiştiren annelere sonsuz saygılar.
    Gurur duyuyorum sizlerle...
    Az önce facebook hesabımda da paylaştım UMUTSUNUZ SİZ GENÇLER UMUT....

"Günlerdir takip ettiğim; hava tahmin sitesindeki bilimsel verileri müthiş başarıyla okuyup, yorumlayan ve şu an'a kadar meteorolojıden bile güzel yakalayan, pırıl pırıl gençlerin verdiği son haber ;
    17'00.21'00 arası: Koca Bebek
    21'den itibaren ' Romanyalı Birader' bize doğru geliyor...

Bu isimler yağış kütlelerine verdikleri isimler.
    Tedbirinizi lütfen şimdiden alın.
    Sokakta yaşayan ve gözleri ile konuşabilen canlılarımızı da lütfen unutmayın...."

Ey güzel Allahım,
    Şu Acıbademi de gor artık.
    Çocukların kartopu hevesleri yarım kaldı. Bana okuldan çıkan çocuklar tembih ediyorlar. "Okulun bahçesine iyi bak, bizden başka birileri girmesin sabaha biz kar topu oynayalım tamam mı " :D :D dedim şu masumiyet yok bir yerde.

Hadi Acıbadem' e dök şu rahmetini.

Günaydın,
    Tüm tahmincileri kutluyorum. Çok güzel yağış alan yerler de var, az olan yerlerde. Bu biraz da kişisel beklentilerle ilgili. Şu anda Acıbadem de yine kar yağışı başladı. Tatminkar mı? Bana göre "evet", okulda kartopu oynayanlar için "hayır"
    Temel düşüncem, siz gençler bilimsel verileri müthiş okudunuz ve gece gunduz bize sundunuz...
    Şimdi yukarıdaki kahveciye gidip bir kahve içip kar yağışının tadını çıkarayım.

Hepinizle gurur duyuyorum...

Zemheri arkadaşım,
    2004 yılında İzmir de yoğun kar yağışına maruz kaldık. Ucaklar tam 8-10 saat arasında rötar yaptı. hatta yanımdaki arkadaşlara "bana birisi İzmir de olduğumuzu anımsatsın" demiştim. Aylardan Ocak ayıydı. Şimdi İzmir deki arkadaşımız da böyle bir beklenti içine girmiş olabilir. heyecanını mazur görmek lazım.
    Sevgiler iyi geceler

Iyide izmirli arkasasım sen ne den bu kadar yaygara yaptın seni hiç anlamıyorum..sen iizmirde oldugunu ve izmirin cagrafi kosullarını tamamen unuttun sanırım...

Sevgili Öğrenci arkadaşlarım,
    Siz yine de sabaha hazırlığınızı yapın.
    İstanbul Valimiz ancak öğrenciler yollara düştükten sonra tatil der. Önceki yıllardan tecrübemiz var. :)
    İkizler de yarın ki matematık sınavına hazırlandı, ama ara ara bir gözleri Semih de, bir gözleri de VitoScalettanın yazdıklarındaydı. :)