Ülkemizi Etkileyebilecek Sistemler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • çocukluğumda(80 sonu 90 başları) trt de hep avrupanın hava durumuna bakardım(viyana, belgrad gibi) oralarda kar varsa derdim içimden bu kar 3-4 güne buraya da gelir ve %80 oranda gelirdi..şimdiye bakıyorum tık yok..Allah hakkımızda hayırlısını versin, kuraklıkla sınamasın bizleri..

• Şuan Kocaeli / Derince de yenikent mahallesinde şimşekler ve gökgürültüleri duyulmaya ve görülmeye başladı :D

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.

• çocukluğumda(80 sonu 90 başları) trt de hep avrupanın hava durumuna bakardım(viyana, belgrad gibi) oralarda kar varsa derdim içimden bu kar 3-4 güne buraya da gelir ve %80 oranda gelirdi..şimdiye bakıyorum tık yok..Allah hakkımızda hayırlısını versin, kuraklıkla sınamasın bizleri..

Benimde bundan 7-8 yil önce mgmnin yada trt verdigi uydu görüntüleriyle ingiltere üzerinde yagmur gördügüm zaman hemen bir haftaya buraya gelir ne kadar soguk olirsa ona göre yagmur veya kar yagar diyordum simdi nerede o günler :(

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• Ama benim sistemci abim çok doğru dıyorsunda..sende kar geliyor dıyenlerdendin....her zaman dediğim sey sızın gibi daha tecrübeli insanların daha temkinli olması gerekiyor bana göre...

Biz Bazen Nabza Göre şerbet vermek durumundayız zemherim yoksa bu havasitelerinin kötü adamı oluruz Zemherin aslında her bildiğimizi söylesek bizleri kimse dinlemez kar kar deyipte yalan söyleyenlerin itibarı dahada çok oluyor malesef bu forumlarda hani öteki sitede sellektör yapa yapa geliyordu ya hatta araba farı koymuştu resim olarak Arifin çiftliğinde Millet Afs deyip GfsY,i modelleri takmıyordu şimdi Afs onlara öyle bir Tersten gol attıki şaplak yemişçesine yere oturdular hala akıllanmadılar Adamlar Gol yemekten Arifin onlara ters köşe yapıp gol atmaktan bıkmadılar adamın son 3 senede tutan bir tek tahmini varsa namerdim müstehak böylelerine zemherim ya ahahah :hfyeni (18):

Einmal editiert, zuletzt von sistemci ()

• Bu forum ne için var ? Karsevenlerle birlikte belirli tahminler yapabilmek,belirli yetkili kişiler tarafından biraz bilgi almak ve böylece karsevenleri birazda olsa tatmin etmektir.Bukadar olumsuz olma dostum.Evet sitede cok genç ufak arkadaşımız mevcuttur.Bunlar her bir gelecek sistemde yok burasi ne olur orası ne olur gibi vb sorular yöneltiyorlar.Bunlara alıştık artık sende alışmalısın.Sedat hocam Kar gelebilr dedi kesin gelicek demedi ve beklentileri yüksekte tutmayın dedi..

Biz zemherimi tanıyoruz No problem niyetinide biliyoruz sorun yok aramızda zemheri her zaman temkinlidir çok acele edenleri pek tasvip etmez yapısı bu :)

• Canım sıstemcı abım sen benı az cok tanırsın..ta cnn den berıdır tanısırız..kötu nıyetle yazmadıgımıda bilirsın...hahaha..evet dun bende baktım onların sıtesıne..komedi devam edıyor orda..kamyon sellktörü koymuslar...sellektör yaka yaka geliyormus:):) baya olmustu oraya gırmeyeli..baya güldüm moralim düzeldi..bence arıf bey ordakilerle dalga gecıyor..onlarda hakedıyor gercı..neyse..canım abim..istanbulun gercek kısının baslamasına daha 1 bucuk ay vardır..yanı bence hepimiz biraz sakin olalım derım..burası kuzey avrupa degıl...telas yapamamıza hiç ama hiç gerek yok..

• Sistemler ne durumda bırakın o konuyu :D

hangi sistemler??anlatamıyoruz sanırım..sistemlere allah rahmet eğlesin dedıkya..bi de helva mı kavuralım..:) aralık 10 undan sonra ola hayroola..şimdi herks bi sakinleşşin bence...istanbulumuza illaki kar eninde sonunda gelecek ve güzel bir yorgan yapacaktır...balkanlar 1 2 defa daha kar görsüde hele bi..sonucta sibirya yok şu an ortalarda..polar atakların ustumuze kadar saglam gelebilmesi için balkanların 2 3 defa adam akıllı kar alması gerekıyor..sistemci abımden öğrenmıstım bunuda yıllar önce..ama gercektende bu böyle..cağrafi koordinatlarımızı hiç bir zaman unutmayalım..