Ülkemizi Etkileyebilecek Sistemler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Herkese merhaba. :)

Bugün ilk kar'ı gördüm.IILGaz dağında 3-4 cm. kar vardı.İlk kar topunu yaptım. :)

Hayırlı olsun Oğuz.Bana daha o ilk karı görmek nasip olmadı. :D BendeUludağ'da kar yağışı olduğunda belki çıkabilirim. :D

Sibiryasız kışa kış demem;azor balsa sibirya duble kaymaktır.

Sistemci

Einmal editiert, zuletzt von Engin(Bursa) ()

• Şu aylarda yurdumuza gelen yüksek basıncın batı bölgeler için sevindirici bir gelişme olduğunu şu andan itibaren rahatlıkla söyleyebiliriz,çünkü bu ani ısınmalar kış aylarının kabusu olan İzlandayı bizden uzaklaştıracak diye düşünüyorum ben,zaten hali hazırda Sibirya tarafı kuzeydede hareketli,o yüzden bana göre 2014'te gayet güzel şeyler olacak diyorum bende,ama buraya yazmam eğer olurda bir ara konu açarsam oradan sizlere bilgilerimi paylaşabilirim;)

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Kasım başında beklenen sistem ağırlıkla iç kesimler ve yüksek yerlere yarayacak yine,kıyılara soğuktan başka bir şey getirmez..çünkü lanet olası yüksek basınç inatla tepemizden çekilmek istemiyor,fakat bu ay ısınmanın çekilmemesi batı bölgeler ve kıyılar için çok güzel oldu bana göre en azından geçen sene gibi tüm sonbaharı soğuk geçirip Mart ayında gelen 2-3 günlük kıytırık sistemlerle dolu ılık bir kış yaşamayacağız 2014 kışında sevinelim bence bu havalara biz.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

• Arkadaşlar Atalarımızın dediği gibi 'Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir'...Bu kış acizane kanaatimce erken ve gayette sert gelecek...GEçen sene Antepten örnek verecek olursak geceleri bu seneki kadar soğuk geçmedi...Zaten yazda uzun vadeli tahminlere inat serin geçti...AZ kaldı bence ilk ciddi kar örtüsü güneydoğuda dahil geçen seneye nazaran çok daha erken gelecek...İnş. hayırlı bol bereketli güzel bir sezon geçirmek dileğiyle...

• Kasım başında beklenen sistem ağırlıkla iç kesimler ve yüksek yerlere yarayacak yine,kıyılara soğuktan başka bir şey getirmez..çünkü lanet olası yüksek basınç inatla tepemizden çekilmek istemiyor,fakat bu ay ısınmanın çekilmemesi batı bölgeler ve kıyılar için çok güzel oldu bana göre en azından geçen sene gibi tüm sonbaharı soğuk geçirip Mart ayında gelen 2-3 günlük kıytırık sistemlerle dolu ılık bir kış yaşamayacağız 2014 kışında sevinelim bence bu havalara biz.

Uğur abi 2012 kış sezonundan önce kasım yb'li geçmişti.Ve ardından bol karlı bir kış geçirdik.Bu yıl da ona benzeyecek.Avrupa kasımda alırsa alsın bol yağışı.Türkiye kendini kışa saklıyor.İnşallah kışın bol kar yağışlarını görüncü.Avrupalılara şöyle deriz.Zamanında yediğiniz hurmalar şimdi sizi tırmalar. :hfyeni (18): :hfyeni (18): Sabrın sonu selamettir.İnşallah bizi güzel bir kış sezonu bekliyor.Kasımın ilk yarısında bir sistem gelirse bizim için iyi olur.Afyon'un biraz daha yağışa ihtiyacı var.

NOT:Kasımın 5'inden sonra bir sistem gelebilir.