2013 Sonbahar Tahmini ve Kış Öngörüsü

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Yanlış yorumlamışsın.Batıyıda etkileyecek ancak zaman zaman nao pozitife meylettiğinde soğuk hava orta ve doğuda etkili olacak.Afyon Kütahya vs.buralar etkilenirmi onu modelleri takip ederek görücez.

yani ankara gibi iç anadolu bölgesi etkilenir ben sincanda oturuyorum iyi kar yağışları olabilir mi?

• Haber 2011 'in

Mobilden yazdığım için fark etmemişim ama sabah haberlerinde de oraya kar yağdığını söylüyorlar.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• İl bazında soru sormayın.Tahminim net ve açık.Hakim basınçlarıda söyledim.Gerisi modelleri takibe kaldı.

Güney'de soğuk rekorları olduğunu söyleyenler var. Eğer varsa bu rekorlar iyiye işaret olabilir mi?

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• değerli tahminler için çok teşekkürler. Detaylı bilgilendirme olmuş :hfyeni (25): :4722

• Meteoroloji aylık tahminini güncellemiş ve batı kesimler için önümüzdeki 3haftayı normaller civarında göstermiş hem sıcaklık hem yağış bakımından.Şuanki görüntü Eylül ün 3haftasının Sonbahar'a uygun şekilde geçeceğini gösteriyor inşallah öyle de olur.http://www.mgm.gov.tr/tahmin/aylik-tahmin.aspx?h=2#sfB

• Zirto daha dereyi gormeden pacayi siviyorsun sanki kis ayindayiz her yere bir metre kar yagmis trakya tek almamis bu ne sabirsizlik hep bundan kaybediyorsunuz yok bu gelmez yok su gelmez yok bu olmaz biraz sabirli olun yahu

• Şu an için GFS fena değil.Dalgalanmalı geçecek gibi duruyor.

31 ağustos

1 Eylül burda yarmış. :hfyeni (18):

Dalgalanma demiştim.10 eylül.Ama 2-3 gün sürüyor.

Ayın 12'si dalgalanma belli oluyor.Belki o tarihte sistem gelebilir.

Ama doğu bir kaç gün yanacağa benziyor ama bunun sonunda sağlam bir yağış ödülü olursa yurdumuz için şaşırmayın. :D

• Semih abi ben hiç bir şey anlamadım lütfen bana Manisa/Salihlinin iyi kış mı kötü kış mı geçireceğini birisi anlatsın :S

Doğu daha avantajlı batıda risk var ama yb sokulmassa batı içinde güzel kış olabilir.Basınçlara bağlı yani bunu çıkarabilirsin.2006 gibi sibirya olursa çok güzel olur. :) Allah'ın takdiri artık. :)