Süper kupayı hangi takım kazanır ? (Anket-Futbol)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Süper kupa'yı kim kazanır? 22

1. Galatasaray (11) 50%
    2. Fenerbahçe (11) 50%

Evet arkadaşlar süper kupa yaklaşıyor bu maçı kim kazanacak yorumlarınızı almanızı bekliyorum
    Anketimize katılabilirsiniz

---------- SKOR TAHMİNLERİ ( YARIŞMA)-----------(Ödül Heavy Snow tarafindan verilecektir)

Yusuffb63: 3-2 (Fenerbahçe)

Lazanatli55(Mehmet) : 3-2 (Galatasaray)

ENexpert[ENES] : 2-0 (Galatasaray)

Carl2: 2-1 (Fenerbahçe)

CrossBench : 3-1 (Galatasaray)

Tunahan Zorlu : 2-1 (Galatasaray)

sinanberksağlam : 1-1

Umut Can Oğuz : 4-2 (Fenerbahçe)

- Skor tahminini değiştirmek isteyen özel mesaj yoluyla moderatörlere ulaşabilir.

• Böyle büyük maçlar öncesinde takımın uyumuna ve kondisyonuna bakmak gerekir. Bu iki şeyde de Galatasaray bir adım önde.
    Galatasaray en son Malaga maçında ilkyarıdaki ideal 11'i ile harika bir oyun ortaya koydu. Galatasaray'ın savunmasında sıkıntı var. Semih Kaya'nın gelişiyle Napoli maçında veya Napoli maçından sonra o sorunda atlatılacaktır.
    Fenerbahçe son PSV maçında çok kötüydü. Pozisyona girdiler ama rakip savunması genç ve tecrübesizdi. Ayrıca 7 yabancı ile maça çıktılar. Bildiğimiz gibi 6 yabancı kuralı var ve Süper Kupada en fazla 6 yabancıyla oynayabilecekler.Son olarakta Volkan Demirel Süper Kupa maçında cezalı.Fenerbahçe'nin defansında da sıkıntı var bana göre.Süper Kupa maçına kadar da bu sıkıntıyı gideremezler.Hatta Ligin ilk yarısını bu sıkıntıyla geçirebilirler.
    Drogba, Sneijder, Burak, oynarsa Eboue ve Amrabat'ın etkili oyunuyla Fenerbahçe'yi deviririz. :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

Einmal editiert, zuletzt von CrossBench ()

• Gökhan'ın eksikliği büyük eksiklik bizim için. PSV maçında Bekir-Yobo çok sırıttı. Muhtemelen Ersun Hoca Topuz-Bruno-Kadlec-Hasan Ali dörtlüsünü tercih edecektir. Orta saha avantajlı olduğumuz bölge Meireles(Topal)-Emre-Alper gibi bir 3'lü bekliyorum. Ki bu dinamik üçlü, orta sahadaki üstünlüğü FB'ye verecektir. Forvet ise muhtemelen Kuyt-Webo-Stoch(Sow)'dan oluşacaktır. Öncelikle Salzburg maçlarını görmek lazım ama ben en azından 90 dakikada kaybetmeyeceğimizi ve gollü bir maç olacağını tahmin ediyorum.
    Kafamdaki GS 11'i ise:Muslera-Sabri(Eboue)-Dany(Semih)-Chedjou-Hakan(Hoca Erman'ı denemiş bu bölgede antremanda oynatabilir belki)-Melo-Selçuk-Hamit-Sneijder-Drogba-Umut(Burak) Semih'in fiziksel durumu ne bilmiyorum, başladı galiba antremanlara.

• Gökhan'ın eksikliği büyük eksiklik bizim için. PSV maçında Bekir-Yobo çok sırıttı. Muhtemelen Ersun Hoca Topuz-Bruno-Kadlec-Hasan Ali dörtlüsünü tercih edecektir. Orta saha avantajlı olduğumuz bölge Meireles(Topal)-Emre-Alper gibi bir 3'lü bekliyorum. Ki bu dinamik üçlü, orta sahadaki üstünlüğü FB'ye verecektir. Forvet ise muhtemelen Kuyt-Webo-Stoch(Sow)'dan oluşacaktır. Öncelikle Salzburg maçlarını görmek lazım ama ben en azından 90 dakikada kaybetmeyeceğimizi ve gollü bir maç olacağını tahmin ediyorum.
    Kafamdaki GS 11'i ise:Muslera-Sabri(Eboue)-Dany(Semih)-Chedjou-Hakan(Hoca Erman'ı denemiş bu bölgede antremanda oynatabilir belki)-Melo-Selçuk-Hamit-Sneijder-Drogba-Umut(Burak) Semih'in fiziksel durumu ne bilmiyorum, başladı galiba antremanlara.

Semih ve Melo takımla çalışıyor.Fiziksel açıdan ben sorunu olacağını düşünmüyorum.1-2 maç oynasa ritmini bulur.Ama yarınki Napoli maçında ne Semih'in ne de Melo'nun oynayacağını sanmıyorum.Melo belki sonradan girer.İkiside Arsenal ve Porto maçlarında kesinlikle sahaya çıkarlar.

Ek olarak Meireles-Emre-Alper orta sahası Selçuk-Melo-Hamit(Emre Çolak) ve önlerindeki Sneijder'e karşı koyabilir mi? Emre B. tecrübesi ile iyi iş çıkarır.Alper'in üstünde büyük ihtimalle bir baskı olacaktır ve ben daha ilk maçtan bunu kaldıracağını düşünmüyorum.Ve gelelim Meireles'e...Tecrübeli ve üst düzey maçlarda defalarca oynamış bir isim.Maçta Melo ile birçok kez karşı karşıya gelecektir.Bu ikisinden kırmızı kart çıkarsa kimse şaşırmasın derim.Bence Fenerbahçe defansı fazla öne çıkarmadan kontrollü bir oyun ortaya koyacaktır.Galatasaray ise maçın ilk dakikasından itibaren rakip yarı sahada oyun kuracaktır ve pozisyonlara girecektir.Gelecek erken bir gol Fenerbahçe'yi çok zor durumda bırakır.Ama gol ne kadar gecikirse Fenerbahçe'nin işine gelecektir.

Galatasaray içinde en önemli silahlardan biride yakın bölgelerden Selçuk uzak bölgelerden Sneijder ve Drogba'nın frikikleri olacaktır.Bu duran top ustalarına Burak ve Hamit'te eklenebilir.Kenardan kullanılacak duran toplar (ceza sahasına ortalar) içinde Riera ön planda.Kornerlerde Riera ve Sneijder isimleri ön plana çıkacaktır.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

Hücum hattında Webo olmayabilir . Çünkü dün Divan Kurulunda üyelerden biri bu hafta ya Cardozo ya Emenike gelir . Umarım Cardozo gelir de Sow'la beraber bize daha katkı sağlar diye düşünüyorum .

• Semih ve Melo takımla çalışıyor.Fiziksel açıdan ben sorunu olacağını düşünmüyorum.1-2 maç oynasa ritmini bulur.Ama yarınki Napoli maçında ne Semih'in ne de Melo'nun oynayacağını sanmıyorum.Melo belki sonradan girer.İkiside Arsenal ve Porto maçlarında kesinlikle sahaya çıkarlar.

Ek olarak Meireles-Emre-Alper orta sahası Selçuk-Melo-Hamit(Emre Çolak) ve önlerindeki Sneijder'e karşı koyabilir mi? Emre B. tecrübesi ile iyi iş çıkarır.Alper'in üstünde büyük ihtimalle bir baskı olacaktır ve ben daha ilk maçtan bunu kaldıracağını düşünmüyorum.Ve gelelim Meireles'e...Tecrübeli ve üst düzey maçlarda defalarca oynamış bir isim.Maçta Melo ile birçok kez karşı karşıya gelecektir.Bu ikisinden kırmızı kart çıkarsa kimse şaşırmasın derim.Bence Fenerbahçe defansı fazla öne çıkarmadan kontrollü bir oyun ortaya koyacaktır.Galatasaray ise maçın ilk dakikasından itibaren rakip yarı sahada oyun kuracaktır ve pozisyonlara girecektir.Gelecek erken bir gol Fenerbahçe'yi çok zor durumda bırakır.Ama gol ne kadar gecikirse Fenerbahçe'nin işine gelecektir.

Galatasaray içinde en önemli silahlardan biride yakın bölgelerden Selçuk uzak bölgelerden Sneijder ve Drogba'nın frikikleri olacaktır.Bu duran top ustalarına Burak ve Hamit'te eklenebilir.Kenardan kullanılacak duran toplar (ceza sahasına ortalar) içinde Riera ön planda.Kornerlerde Riera ve Sneijder isimleri ön plana çıkacaktır.

Ben de tam aksine FB'nin baskı kurmaya çalışacağını ve defansı öne çıkaracağını düşünüyorum. Bu durumda oynarsa Yobo canlı bomba olacak adeta. Egemen'in sakatlığı büyük şanssızlık oldu yetişecek mi bilmiyorum.

Ayrıca Cardozo Benfica'nın kampına katılmadı, daha gelmedi ne zaman geleceği belli değil, 1 haftada mümkün değil hazır olamaz. Ancak Emenike gelirse 11'de başlar.

• Ben de tam aksine FB'nin baskı kurmaya çalışacağını ve defansı öne çıkaracağını düşünüyorum. Bu durumda oynarsa Yobo canlı bomba olacak adeta. Egemen'in sakatlığı büyük şanssızlık oldu yetişecek mi bilmiyorum.

Ayrıca Cardozo Benfica'nın kampına katılmadı, daha gelmedi ne zaman geleceği belli değil, 1 haftada mümkün değil hazır olamaz. Ancak Emenike gelirse 11'de başlar.

Bu hafta ya Oscar Cardozo ya da Emenike gelecek . 1 Haftaya hangisi gelirse gelsin hazır olurlar diye düşünüyorum . Ben Oscardan yanayım şahsen . Ha Webo ha Emenike yoksa ...

• Ben de tam aksine FB'nin baskı kurmaya çalışacağını ve defansı öne çıkaracağını düşünüyorum. Bu durumda oynarsa Yobo canlı bomba olacak adeta. Egemen'in sakatlığı büyük şanssızlık oldu yetişecek mi bilmiyorum.

Terim geldiğinden bu yana Galatasaray hangi FB maçında rakibine baskı kurdurttu? Terim geldiğinden beri 7 tane FB maçı oynandı. Play-offlardaki 0-0 biten maçta GS'ye bereberlik yetmesine rağmen pozisyonlara girdi.Fenerbahçe ise o maçta evet baskı kurmak istedi ama kalabalık orta saha ve defans ile karşı koydu Galatasaray :) Sonra bu seneki Kadıköydeki maçta GS'nin formalite maçı olduğundan onu saymayalım.Çünkü her iki takımında bana göre amacı maç değildi. :)
    Geriye kaldı 5 maç. 3-1(Arenada GS) / 2-2(Kadıköy.Son dakikadaki DİREK) / 1-2(Arenada FB) / 3-2(Süper Kupa) / 2-1(Arena GS)
    Bu maçların geniş özetlerini tekrar açıp izleyebilirsin.Birde şöyle izah edeyim. Galatasaray geçen sezon Manchester United ve Real Madrid'e karşı nasıl oynadı? ;)
    Ama birde şöyle birşey var.Aykut Kocaman'ı iyi kötü bilirdik ama Ersun Yanal neyi tercih edecek? Eğer FB savunmayı önde kurarda GS'nin ardı arkası kesilmeyen atakları ve golleri gelir. Selçuk-Hamit(Emre)-Sneijder-Burak-Drogba-Amrabat... Fenerbahçe'dekinden etkili silahlar bunlar.

Şimdi gelelim Cardozo meselesine.Ben 30 yaşındaki bir oyuncuya 12-13 Milyon Euro verilmesine karşıyım.Bir Robben bir Kaka değil bu oyuncu.Piyasası kalmayacak.Düşünün bi, oyuncu geldi ve sezonun ilk maçlarında sakatlandı ve sezonu kapattı ardındanda bir sonraki sezonda form tutmadı.FB bu oyuncu 3-4 milyona satarsa ancak satar.Emenike ise 26 yaşında ve Fenere şimdi gelirse 20-25 Milyon Euro gibi bir fiyata elden çıkarılabilir.Çünkü yetenek var.Bunun üzerinede güçlü fiziği eklenince... :) Cardozo'nun alınmak istenmesi herkesin bildiği gibi taraftara bir yıldız verilmesi için.GS Sneijder'i riske girerek aldı, Drogba ise geç gelmiş bir piyangoydu.Sneijder için girilen riske gerçekten deymiş.Kampta ve hazırlık maçlarında harikaydı.Drogba ise önceki senelerde GS'nin ilgisine geç cevap vererek bedavaya geldi.Az önce dediğim gibi piyangoydu. :) Eğer FB Cardozo veya Emenike'yi almazsa GS bu sene ligi ilk yarıdan bitirir arayı açar.

Tekrardan diyorum Cardozo'mu Emenike'mi? Bence Cardozu harika bir oyuncu ama tercihim Emenike...
    Cardozo 3-4 sene iyi oynayabilir ve forma sattırır.
    Emenike ise 1-2 sene iyi oynadığı takdirde hem Forma ve takımdan ayrıldığında iyi bir para kazandırır.

Bu hafta ya Oscar Cardozo ya da Emenike gelecek . 1 Haftaya hangisi gelirse gelsin hazır olurlar diye düşünüyorum . Ben Oscardan yanayım şahsen . Ha Webo ha Emenike yoksa ...

Emenike ve Cardozo için düşüncelerimi yazdım.
    [/b]

Albert Einstein

• Hep Aykut Kocaman vardı Fatih Terim'in karşısında, Ersun Yanal kendisini, farkını göstermek isteyecektir adım gibi eminim buna. Ve takımına çok güveniyorsun neden bilmiyorum. :)

Ersun Yanal Galatasaray'a karşı yanlış hatırlamıyorsam 1 kere kazanmış.Fatih Terim'e karşı ise hiç.:)
    Takımıma güveniyorum çünkü FB'den 1 adım daha önde olduğumuzu düşünüyorum bazı sebeplerden dolayı. :)

Albert Einstein