13 Mart'ta Polar Atak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu kadar güçlü yb en son 2006 efsane sisteminde güneye inmişti.Hatta bu kadarda güçlü değildi.Dediğin gibi çoook geç kaldı..Yazık oldu yazıkkk.

bıraz daha güçlü iskandınavya ya dalsa sibiryayı üstümüze yollasa sibirya bize mart sonunda şubatı yaşatırda bu saate kadar olmayan bu saatten sonrada olmaz heralde üstad en başta senin ve tüm havaforum ailesi nin canı sağolsun :D

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• İskandinavya'ya dalıp, batı doğu yönünde genişlese zaten 1907'deki sistem gibi bir sistem iner. O kadar güçlü olmaz çünkü o yüksek 1065mb'ye ulaşacağa benzemiyor ama 1050mb de bize güzel bir sistem indirirdi. Zor dostlar zor. Bu saatten sonra çok zor. Bari -10 girsin deriz ama o bile çok zor.

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• bıraz daha güçlü iskandınavya ya dalsa sibiryayı üstümüze yollasa sibirya bize mart sonunda şubatı yaşatırda bu saate kadar olmayan bu saatten sonrada olmaz heralde üstad en başta senin ve tüm havaforum ailesi nin canı sağolsun :D

Hepimizin canı saolsun.Belkide dediğin olur.Ben kışı Nisana kadar uzattım zaten.Gelsede olur gelmesede kısmet.:D

• Hepimizin canı saolsun.Belkide dediğin olur.Ben kışı Nisana kadar uzattım zaten.Gelsede olur gelmesede kısmet.:D

Ben aslında subat 2. yarıdan beri bunun rahatlıgındayım :D gelsede olur gelmesede evet uzuyck gibi kış bakalım hayırlısı allahtan

• İskandinavya'ya dalıp, batı doğu yönünde genişlese zaten 1907'deki sistem gibi bir sistem iner. O kadar güçlü olmaz çünkü o yüksek 1065mb'ye ulaşacağa benzemiyor ama 1050mb de bize güzel bir sistem indirirdi. Zor dostlar zor. Bu saatten sonra çok zor. Bari -10 girsin deriz ama o bile çok zor.

senın canın sagolsun be ustaa :D kontrol çizgisi - 10 a ınmıs ama amaaann bu saatten sonra bosverın olacakları ızleyın artık ne olacaksa :)

• Ben bu seneyi küçük çocuğa lazer tutup haydi yakala demeye benzetiyorum lazer ışığı sistemler , lazer modeller, çocuk ise biziz modeller hep bize sistemi gösteriyor ama yakalayamıyoruz benim icin kış bitmistir.Bahar sezonunu bekliyorum. :)

• Sizde İstanbulu Norveç yaptınız ha nisana kadar genişletmekmiş fln boş boş konuşmayın kış bitti artık anca kky olur maksimum

• Sabah güncellemeleri mart sonuna göz kırpmış :D şubattan beri göz kırpıyo zaten

• Allah canımı alsın ben takvimlere yani geçmiş gözlemlere baksam uzun vadede gfs'ten iyi tahmin yaparım. Hatta kendi tuttuğum kayıtlara baksam aha da şu hafta soğuk gelme ihtimali yüksek derim.

Gfs'ın yaptığı çok mu farklı sanki? atıyorda atıyor. Gfs benden daha çok salliyor. Şubat boyu gelecek olması muhtemel sistemleri 300.üncü saatlerde gösteren bunlar değil miydi?

Yemin ediyorum eskiden model falan bilmezdim. 2011 Haziran'ına kadar doğru dürüst hava durumu sitesine girmedim. Ben 1.5 yıldır internet kullanan biriyim. Önceleri sadece ansiklopedi falan okurdum, haber kanallarına bakardım uydudan. Ve eskiden kendi gözlemlerime göre tarih verirdim o tarih 1-2 gün sapma ile tutardı.

Tabi verdiğim tarihleri okulda, evde güncel hayatta toplum arasında verirdim. Emin olun Gfs benim kadar başarılı değildi o zamanlar.

Sonra bir cep telefonu aldım mayıs 2011'de. Öncesinde hiç telefonum yoktu. Kişisel bir bilgisayarımda yoktu. Baktım interneti telefona sığdırmışlar, orada hayatıma girdi internet.

Eylül 2011'de bu model denen şeyi gördüm. Ama böyle günde 4 kez bakmıyordum. Arada bir denk gelirse bakardım, benim kişisel gözlem tahminime uyan tarihleri modelde verirse sağlamayı yaptım diyip tahmini bizim arkadaşlara söylerdim hepside tutardı.
    Sonra 2012 geldi modeller'e daha sık bakmaya başladım. Cfs falan nedir? onu çözdüm. Aralık ayı 2011de kısır geçmişti o gün bizim arkadaşlarla dedimki kış ocak 14'te başlayacak. Daha yeni başlıyoruz demiştim onuda atıp tutturdum.
    Kasım 2012'de işin teknik boyutunada geçtim. Ama gelin görünki bu boyutta ilerledikçe tahminlerim tutmaz oldu. Sonra 2013'ün mart ayı geldi, dedimki hiçbir makina benim çıplak gözlemimden iyi değildir. O gün bugündür eski halime dönmeye çalışıyorum.

Anladımki havayla kumar olmaz.