13 Mart'ta Polar Atak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Çeksin önemli değil.Ara çalıştırma nasılsa.Sabahı önemli.
    Yoksa 2004' mü geliyor? :hfyeni (39):

Akşam modellerinde soğuklar gider dedim ama sabah modelinde gitti. Neyse öğlen veya akşam tekrardan verirler soğukları. :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Eveet biz 10 Mart sonrasına bağlayan gösterge ne idi Aonun negatiften Nötre hareketi idi takip edilmesi gerekti Diğer bir siteden Fatih vize kardeşimin son son verdiği paylaşım senaryosunda ise Nötre gidiş yok durmuş ok tekrar aşağıya yani şimdiki görüntülere görede kar soğuk yok takibe devam ancak Tüm kış nerdeyse aşırı negatif Aonun mart başında Nötre çıkışın olmaya başlayacağını ve ama başaramayacağından bahsettim bu şartlar 3-4 gün daha sürerse işte 2013 Kışsız Tarihe geçmiş olur :D

Einmal editiert, zuletzt von sistemci ()

• Eveet biz 10 Mart sonrasına bağlayan gösterge ne idi Aonun negatiften Nötre hareketi idi takip edilmesi gerekti Diğer bir siteden Fatih vize kardeşimin son son verdiği paylaşım senaryosunda ise Nötre gidiş yok durmuş ok tekrar aşağıya yani şimdiki görüntülere görede kar soğuk yok takibe devam ancak Tüm kış nerdeyse aşırı negatif Aonun mart başında Nötre çıkışın olmaya başlayacağını ve ama başaramayacağından bahsettim bu şartlar 3-4 gün daha sürerse işte 2013 Kışsız Tarihe geçmiş olur :D

Hocam hayırlı haber yok mu? Hep olumsuz olarak geliyorsunuz. :):):)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Arkadaşlar herkese günaydın, kışın bittiği kesinleşti, inşallah bahar normal geçer,inşallah yaz normal geçer, inşallah sonbahar normal geçer ve son olarakta inşallah 2014 kışıda normal geçer.Zira ben anormal geçen hiç bir mevsimi sevmiyorum, 2013 kışı tarihe yüzkarası olarak geçmiştir, ama her şerde bir hayır vardır diyelim ve şükredelim. En azından dağlarımızda kar miktarı fena sayılmaz.

• ECMWF Ayın 12sinde üstümüzde morlar geziniyor.Umarım birazcıkta bizi ziyaret ederler. :)

Albert Einstein

• şuanda ecm de harika bir görüntü var polar atak için özellikle iç anadolu batı karadeniz içleri için süper olur kıyılar için çok kuvvetli olsada cacık bana göre

• şuanda ecm de harika bir görüntü var polar atak için özellikle iç anadolu batı karadeniz içleri için süper olur kıyılar için çok kuvvetli olsada cacık bana göre

peki ya İstanbul 2. defa sistem mi kaçırıcaz ? yoksa iyi haber mi var :hfyeni (18): :hfyeni (18):

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Hocam resimleri paylaşmanız mümkün mü acaba? Hep yazılı açıklamada olmuyor :)

Albert Einstein

• Sistem gelme ihtimali bugün itibariyle %95 olmuştur.Hayırlı uğurlu olsun.Ecmwf adamın dibisin. :D

allah hayırlı etsın ustad ecmwf yı bu sene Ilk defa boyle kararlı ve guzl goruyorm masallah allah artırsın :D

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Onumuzda daha 10 gun var modeller degısıme acık ancak ao verılerı ve dıyagramlar modellerın soğuk senaryosunu destekler nıtelıkte ozellıkle ecm. Cosmus valla bu sefer ıhtımal cok daha yuksek haydı hayırlısı dıyıp beklıycez ;)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Inşallah gelir gfs gibi döneklik yapmaz bu arada mgm ana sayfasında uzun vadeli tahminler diye bir sayfa açmış altında ECMWF nin adı geçiyor.