Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır. (M.K.B.K.K.Y.)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Mart ayı beklentilerim değişmedi

10 gün sonraki Gfs verilere inanmayın zaman içinde sistemcik kuşa dönebilir çok mutabık olduğunuz ECMWFte az önceki güncellemede Hem Türkiyeye giren soğuğu azaltmış hemde Rusyadaki 20 c olmaz diyenlere adeta 23 clere çıkarmışilk resimde olduğu gibi 2. resme baktığınızda bu görüntülerden yağış filan olmaz ancak şu aşamada kuru soğuk olur hele hele deniz suyu 6 c de iken bu sıcaklıkta bile dek etkisi olmaz ayrıca çok güvendiğiniz a.b ortalıktan toz duman olmuşki nasıl yağış gelsin denizde 6 cde ikençabuk unuttunuz aynı 4-5 mart sistemi gibi zaman içinde bununda -4 -5lere kadar gerileyeceğini düşünüyorum esen kalınız

• 15 sisteminden sonra 25 mart civarı sistem daha gelebilir.Kış nisana kadar uzayabilir tahminimiz tutacak gibi.

Semih abi modellerde duruyor ama hep öteleniyor. :( Bir ötelenmeden gelse keşke 3-4 martta beklenirken gelmedi...Sizin suçunuz değil Modellerin suçu...

• Semih abi modellerde duruyor ama hep öteleniyor. :( Bir ötelenmeden gelse keşke 3-4 martta beklenirken gelmedi...Sizin suçunuz değil Modellerin suçu...

sanki kış oldu da kış mi yoruyoruz bu yazıyı okuyanda sanki ülkemiz kar altında sanacak sanki aylardır karla boğuşuyoruz

Einmal editiert, zuletzt von EYÜP KARA ()

• Semih hocanın affına Sığınarak biraz espiri yaptık kusura bakmasın amaç biraz eğlenmek bu olumsuz havayı dağıtmak. Sistemlerin gelmesini bizde istiyoruz ama malesef basınç yerleşimleri bize uymadığı için bir türlü tatmin olamadık bu basınç yerleşimleri geçen yıl nisandan bu yana konumu değişmedi tahminimce yaza doğru artık basınç yerleşimleri bize uygun konumu alırlar ve buda yazın sıcak geçecek tezininıde bozulmuş olacak taktir allahındır.

• Ben çok kere demiştim kış bitti 8 ocaktan sonra Ao ve Nao verileri ilk başta iyi çıkmıştı ama sonradan bozuldu bir dahaki seneye buluşmak üzere

• Ben çok kere demiştim kış bitti 8 ocaktan sonra Ao ve Nao verileri ilk başta iyi çıkmıştı ama sonradan bozuldu bir dahaki seneye buluşmak üzere

Hayırdır nereye sistemci? Semih Bey Pazar günü net tahminini yapacak sistemle ilgili senin de burada olmanı öneririm :)

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Yorumculara değil bu lafım , ama
    bazıları sistem geliyor diyince yorumcuların peşlerinden ayrılmıyorlar ve her sözlerini tastik edip , aksi söz söyleyenlere çok sert karşı çıkıyorlardı. şimdi mart 10 geldi gerçekler ardımızda kalmaya başlayınca gerek aksi söz söyleyenleri yanına geçtilergerekse yorumculara bile sersenizte bulunmaya başladılar.yazık çok yazık onlar benim söylemek istediklerimi çok iyi anladılar ben biliyorum.
    mart 16 sistemini ve pazar günü yapılacak son açıklamayı sabırsızlıkla bekliyorum.umarım ne sistem ne de açıklama ileri bir tarihe ertelenir ;)