Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır. (M.K.B.K.K.Y.)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gfs doğu karadeniz için yağışı bir hayli aşağı çekmiş sıcaklık bana göre sınırda kıyılarda suludan öteye geçemez zaten kısa süreli sistem kış biti artık ALLAH izin verirse inş seneye mutlu olucaz

• Yeni hafta ilk 2 gün soğuk... kar daha çok doğu karadeniz ve doğu anadolu bölgesinde etkili.... ardından sahra gelecek sıcaklık 20 dereceye dayanacak... şahsi fikrim geln sıcak hava kuzeye genişleyecek ... bunun sonucu olarakta basranın zayıflaması ve güneyde aktif sıcak siklon olmaz ise 15 inden sonra kar ihtimali varr... daha sert olabilir

• 3-6 Mart sisteminden İstanbul'un alacağı yok mu bir şey 10 Mart ve sonrası için mi bekleyeceğiz?

3 6 mart sistemi buyuk olcude bellı oldu ama bu aksamki modeller belırleyıcı olacaktır bekleyıp gorecegız

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Ee sizlere demiştim dostlar Kış 8 Ocak 2013 te bitmişti biz ise okeye dönüldüğünü hala anlamamıştık :hfyeni (39):

sistemci bir sen, birde keko selim diye bir manyak var,birde o, geri kalanların tamamı modelci ve diyagramcı, ikinizde devamlı kışın bittiğini söylediniz ve haklı çıktınız, niçin haklı çıktınız bilmiyorum ama neticeye bakarım ben, helal olsun :hfyeni (25):

• Ee sizlere demiştim dostlar Kış 8 Ocak 2013 te bitmişti biz ise okeye dönüldüğünü hala anlamamıştık :hfyeni (39):

Sistemci bey kardeşim! Seninde bizler kadar kar sevdalısı olmana rağmen yinede bizler kadar duygularına mağlub olmayıp tahminlerinde soğukkanlı ve sağduyulu olman hep dikkatimi çekmiştir. Bu gerçekten de başarılması zor bir şeydir. Dolayısıyla senin tahminini göz önünde bulundurarak kendimi fazlasıyla umutlu etmedim ve bugünlerde netleşmeye başlayan erken baharın üzüntüsüne kapılmamış oldum... Hak Teâlâ hepimizi kendi hükmüne razı eylesin. Kar dileyen de dilemeyen de o dur. Siz tahmincilere gelince; Allah Teâlâ size (semih abiye, sana ve diğer tüm yorumcu kardeşlerimize) bu hususta vermiş olduğu ilmi müzdad eylesin. (Artırsın). Semih Abiye gelince; O gerçekten de şubat sonlarına doğru kuzeydeki oluşumları iyi tahmin etti. Dediği gibi modellerde -20 -16 larla sarkan soğuklar kapımıza kadar yanaştı. Ancak ne var ki bu sefer azor beklediğimiz gibi olmadı. O her zaman ki gibi bir efsane! Çok başarılı bir tahminci.

• sistemci bir sen, birde keko selim diye bir manyak var,birde o, geri kalanların tamamı modelci ve diyagramcı, ikinizde devamlı kışın bittiğini söylediniz ve haklı çıktınız, niçin haklı çıktınız bilmiyorum ama neticeye bakarım ben, helal olsun :hfyeni (25):

Histeri dostum histeri olsa gerek keko selimde zaten bendim :hfyeni (18):

• Elbette Bahar geliyor kurtuluş varmıki dostum :)

Hani yukarımızda bir sürü oluşum ve salınım olacaktı doluydu kuzeyimiz yine uçup gittiler hepsi. Semih Bey niye hala ümitle önümüzdeki haftanın sonuna doğru bekleme taraftarı :/

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Sistemci bey kardeşim! Seninde bizler kadar kar sevdalısı olmana rağmen yinede bizler kadar duygularına mağlub olmayıp tahminlerinde soğukkanlı ve sağduyulu olman hep dikkatimi çekmiştir. Bu gerçekten de başarılması zor bir şeydir. Dolayısıyla senin tahminini göz önünde bulundurarak kendimi fazlasıyla umutlu etmedim ve bugünlerde netleşmeye başlayan erken baharın üzüntüsüne kapılmamış oldum... Hak Teâlâ hepimizi kendi hükmüne razı eylesin. Kar dileyen de dilemeyen de o dur. Siz tahmincilere gelince; Allah Teâlâ size (semih abiye, sana ve diğer tüm yorumcu kardeşlerimize) bu hususta vermiş olduğu ilmi müzdad eylesin. (Artırsın). Semih Abiye gelince; O gerçekten de şubat sonlarına doğru kuzeydeki oluşumları iyi tahmin etti. Dediği gibi modellerde -20 -16 larla sarkan soğuklar kapımıza kadar yanaştı. Ancak ne var ki bu sefer azor beklediğimiz gibi olmadı. O her zaman ki gibi bir efsane! Çok başarılı bir tahminci.

Herşeyden önce Hayırlı Cumalarınızın mübarek olmasını Allahtan dilerim :) İlahi Takdirki Bu sene 20 Aralık sistemi ve 8 ocak sistemi dışında malesef kış kar kıyamet olmadı 20 Aralık sistemini sevgili Semih Bey Tek başına bildi hakkını teslim etmek gerek 26 veya 28 Şubat adına ne dersende 15 Gün önceden nokta atışı yapması bile bence oldukça büyük başarıdır. Gördünüz daha 3-4 gün öncesine kadar 5-6 mart sistemi için -12 ler giriyodu ne oldu koca bir fos Efsane kardeşimiz 15 gün önceden bu Tarihlere yakın sistem geleceğini bildi artık soğuma azaldı önemli değil önemli olan bu Traihler eyakın sistem gelmesini bilmek büüyk bir tahmincilik başarısıdır kendilerini ayrıca kutluyorum malesef genelde modelellerde gözüken bu soğumalar ne zaman azalmadıki Bu sene için artık buraya kadar Kader KEİTA darısı 2014 e diyelim :)

• Hani yukarımızda bir sürü oluşum ve salınım olacaktı doluydu kuzeyimiz yine uçup gittiler hepsi. Semih Bey niye hala ümitle önümüzdeki haftanın sonuna doğru bekleme taraftarı :/

Yukardaki oluşumlar olur olmasınada bana değmeden yaklaşmasa bir anlamı malesef yok Ay ortası bir sistem gelme ihtimali var ama şu anda kimseler bilemez zaten Mart Ayı ortası sistem gelse ne olur olsa oldsa havada kar 1 günlük olur en iyiismi Bhara odaklanmanız yoks a üzülen sizler olursunuz
    ;)