Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Buradan da belli içgüdülerinle fikir öne sürdüğün. Tahmin değil tamamen fikir. Ocak sonunda daha şubat boyunca kar yağmayacağını belirten bir tahmin hangi bilimsel veriyle yapılabilir ki?

senin ve diğerlerinin bilimsel verilerinide gördük.
    ve ben verilere bakarak böyle söylemiştim.ama verileri paylaşmadım o kadar.önemli olan doğru tahmin.
    yani binlerce gelişmiş müzik aletinden çıkan ses bir flütten çıkan sesden daha anlamsızdır :4722 ;)

• Gelecek kışa şurda ne kaldi ki 9 ay :D . Nasibimizde varsa yetişiriz inş. .Hem böyle olmasındada bi hayır vardır mutlaka. Belkide Suriyedeki mazlumlar çok üşümesin diye anadolu sıcaktı ve soğuklar kırım hattından anadoludan çok sarkamadı suriyeye. Duaları tuttu herhal. En doğrusunu RABBİM bilirr. Ama yinede dedim yaa vardır bundada bi hayırr...Artık KARR yoksa karcanavarıda yok ...SoNBAHARDA GÖRÜŞÜRÜZ inş. ...SAĞLICAKLA KALIN...

• O(s.m.aşan) bencede artık kış bitmiştir demeden bende bitimeyeceğim kışı kış biitirenlerede hak veriyorum veriler dogrultusunda bitirmeleri gayet normal ben hala kuvvetini bilmem ama bir sistem beklıyorum..

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• senin ve diğerlerinin bilimsel verilerinide gördük.
    ve ben verilere bakarak böyle söylemiştim.ama verileri paylaşmadım o kadar.önemli olan doğru tahmin.
    yani binlerce gelişmiş müzik aletinden çıkan ses bir flütten çıkan sesden daha anlamsızdır :4722 ;)

Verilere bakarak böyle söylemişmiş.Verileri paylaşmamışmış.Taş çatlasa 15 günlük modellere bakarak kar yok dersin.Sallarken bile destekli sallayalım.

• Verilere bakarak böyle söylemişmiş.Verileri paylaşmamışmış.Taş çatlasa 15 günlük modellere bakarak kar yok dersin.Sallarken bile destekli sallayalım.

:) yaa zaten ben şu kar yağmıyacak kış bitti diyenlerin kendini tahmıncı saymalarını hiç anlamıyorum kar yağmıyacağını tahmın eymekte zor bısey yokkı hee ıstanbul yada marmara her kış kardan basını kaldıramaz bu kış kar yagmıyacak dersın ben ozaman tahmıncı derım sana :) bunu soyeleyen ınsan kar yagmasada tahmıncı değildir benım gözümde

• senin ve diğerlerinin bilimsel verilerinide gördük.

fakat binlerce müzik aletinden çıkan ses flütten çıkan sesten çok daha ustacadır, daha profesyoneldir ;)

• Zaten zor olan İstanbul'a kar yağdığını bilebilmektir.Kar yok demek en kolayıdır. ;)

demek istedıgımde bu ustad sankı ıstanbul her kıs 3 4 ay boyunca soguk ve karlı gecıyoda kar yagmıyacak dıyende kendını nımetten sayıyo :D

• Adıdır hani derler ya
    Nam-ı diğer sibirya.
    Taşır buz gibi soğuğu,
    Kar yağdırır boydan boya.

Yakutsk'tan kalkar gelir,
    Dolanır rusya, ukrayna.
    İnmek için feldir feldir,
    Meydan okur alayına.

Bu sene bize küstü gitti.
    Giderken tehdit etti.
    Siz göreceksiniz bundan sonra
    Sizin için artık kış bitti.

Böyle demiş ve gitmişti.
    Tüm umutlar bitmişti.
    Derken vicdan'a geliyor.
    Durun size son şans diyor.

Bakalım göreceğiz sözünün eri mi?
    Yoksa dönek bir serseri mi?
    Zamana bırakıp göreceğiz.
    Belkide umutlari toprağa gömeceğiz.

Sibirya göster bize gücünü. Al izlanda'dan öcünü.
    Bu 1 ay çok dokundu.
    Canımıza nokta nokta okundu.

• Abim adını koyuyor muyuz bu işin Cuma akşamı ?

koyuyoruz ınsallah ya tamam gelıyo dıyecegız yada bu kısa elveda ama sıstem gelırse 10 cm.lik dahı olsa s.m.a sistemı koyucam adını benım gozumde efsane olacak ve hıc unutmayacagım o sıstemı :)

• :hfyeni (25): harıka olmus bu sııre gelmezse cook ayıp eder :)

• Cuma akşamı noktayı koyarız.

üstad gfs modellerine baktım 27 şubat -30 veriyor italyadan güneyinden istandabula kadar - 30 veriyor 28 şubatta ise sistem -35'i içine alarak marmara diyor en son olarak 1 mart -25 de kalıoyr ve sistem çekiliyor.

gelicek gibi ..