Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yinede temkinli olmaliyiz örnegin su gûnlerde yasadigimiz sistemde Kirim' dan bize dogru istedigimiz soguk inmedigi için ne marmarada ne karadenizde yagislari kar olarak góremedik sicaklik 4 derece su an yagmur devam ediyor eger soguk istedigimiz gibi inseydi su an kar yagiyor olurdu.

• 192 ye kadar güncellendi modeller 21 nden sonra ısınma artık kesin gibi birşey bakalım 26 sından sonraki modeller de nasıl bir değişiklik olacak

• Güncellemeler bitti arkadaşlar ayın 21nden sonra ısınma var ayın 26sından sonra beklediğimiz sistem bize uğramıyor doğu avrupaya kaçıyor gfs mart başı ise iyi şeyler olabilir diyor durum bundan ibaret gece modellerine göre tabi bana göre 200 den sonrası komple çöp isterse -30 soksun isterse +15 çok değişiklik göstereceğini düşünüyorum şu an için akşam modellerinde sistem 27 de tepemizde ve marmaradan giriş yapıyordu gece modellerinde ise sistem avrupada kalıyor gfs yaptı yine alçaklığını anlayacağınız:)

• Modeller çok muhteşem 26 subatın gelme ihtimali yok çünki geliyor yara yara onu geçtim 4-5 marttada kıpırdayan bişiler var :)

Soğuklar sürekli tepemizde kalıyor, bir türlü bize inemiyor. Ah bir inse ah ah ah...Takibe devam yarın ertesi gün HER AN inebilir bize EFSANEYİ yaşatabilir...

• Güncellemeler bitti arkadaşlar ayın 21nden sonra ısınma var ayın 26sından sonra beklediğimiz sistem bize uğramıyor doğu avrupaya kaçıyor gfs mart başı ise iyi şeyler olabilir diyor durum bundan ibaret gece modellerine göre tabi bana göre 200 den sonrası komple çöp isterse -30 soksun isterse +15 çok değişiklik göstereceğini düşünüyorum şu an için akşam modellerinde sistem 27 de tepemizde ve marmaradan giriş yapıyordu gece modellerinde ise sistem avrupada kalıyor gfs yaptı yine alçaklığını anlayacağınız:)

bu değişecektir zaten öğle ve akşam güncellemeleri önemli diğer bir şey ise zaten sistem tepede doğuya kaymış batıya kaymış bunlar şimdilik modellerde değişebilir bir zaman sonra kesinleşecektir her güncellemede moral bozmamak gerekiyor lütfen her güncellemede yaygara çıkarmayalım.(Sözüm genel olarak sana değildir.)

• Soğuklar sürekli tepemizde kalıyor, bir türlü bize inemiyor. Ah bir inse ah ah ah...Takibe devam yarın ertesi gün HER AN inebilir bize EFSANEYİ yaşatabilir...

sorunda orda ya bir türlü kırım üzerinden aşağıya tam anlamıyla inemedi sıcaklıklarda iç kesimlerde bile kar değerlerine ne yazık ki inemiyor

• bu değişecektir zaten öğle ve akşam güncellemeleri önemli diğer bir şey ise zaten sistem tepede doğuya kaymış batıya kaymış bunlar şimdilik modellerde değişebilir bir zaman sonra kesinleşecektir her güncellemede moral bozmamak gerekiyor lütfen her güncellemede yaygara çıkarmayalım.(Sözüm genel olarak sana değildir.)

yok ben o amaçla söylemedim zaten gfs hep bunu yapıyor yine de yapacaktır.sadece biz yanılmadık özgül menderes bünyamin sürmeli gökhan abur büyük meteoroloji mühendislerini bile yanılttı gfs iki gün önce 15 gün ısınma yok diyen ntv bence erken davrandı ve bu kadar iddalı bir tahminde bulunmamalıydı şimdi ise gelecek perşembe havalar ısınacak diyor aynı şekilde özgül hanım oda bünyamin onlara göre daha iyiydi bence oda yanıldı bu işde her zaman kesin olacak diye bir şey yoktur.bu sene kış aslında çoktan efsane olarak kayıtlara geçmiştir yaşadığımız uzun süreli sıcaklıklar soğumanın olduğu zamanlar yağışın yetersizliği bunu gibi pek çok örnek var bence

• yok ben o amaçla söylemedim zaten gfs hep bunu yapıyor yine de yapacaktır.sadece biz yanılmadık özgül menderes bünyamin sürmeli gökhan abur büyük meteoroloji mühendislerini bile yanılttı gfs iki gün önce 15 gün ısınma yok diyen ntv bence erken davrandı ve bu kadar iddalı bir tahminde bulunmamalıydı şimdi ise gelecek perşembe havalar ısınacak diyor aynı şekilde özgül hanım oda bünyamin onlara göre daha iyiydi bence oda yanıldı bu işde her zaman kesin olacak diye bir şey yoktur.bu sene kış aslında çoktan efsane olarak kayıtlara geçmiştir yaşadığımız uzun süreli sıcaklıklar soğumanın olduğu zamanlar yağışın yetersizliği bunu gibi pek çok örnek var bence

Bünyamin sürmeli twitter hesabında "subatin sonlarina dogru kar ihtimali var. Arada karla karisik yagmurlar da olur..." demiş istanbul için bu bile güzel inşallah modeller ileride hiç değişiklik göstermeden lehimize olacak inşalah

Einmal editiert, zuletzt von mcxxltrm ()