Genel Tartışma & Yorum Sayfası - 1 (Kilitli)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çok yüklendik yahu adama. Yaptığı analizler kendini bağlar ona ben karışmam lakin buraya link verip bizi hedef gösterirse cevap hakkımı kullanırım. Onun dışında kendisinin bize vermiş olduğu cevap, kendi saygı perspektifini gösteriyor ben üstüme alınmadım. Velevki alındım hadi koyunum ben ne olacaksa :) Ama beğenmediği koyunlar insanlık tarihinin gelişmesinde müthiş katkısı olan canlılardır. Bu talihsiz açıklamasını sinirine veriyorum. Zaten gidip dava - takip uğraşamam ancak bu tip ifadeler kendi prestijine zarar verdi bilgisine. Özür dilemesi çokta önemli değil kamuoyu haklıyı haksızı gördü. Esefle bu sözleri ve tutumunu kınıyorum. Son derece talihsiz bir açıklama.

• Son yazdığı mesajın hükmü yok. Semih üstadımızın kendisine yapılan saldırıdan önce ona laf attığını hiç görmedim. Bir de başka adminler modlar siler eleştiri mesajlarını demiş. Silenler siteyi demokratikliktn çıkarıyor, silmeyip böyle küfür ve ağır itham içeren mesajlarla karşılık verenler ise eleştirileri kaldıramıyor :D ondan sonra kendilerini savunuyorlar, gel de gülme :D

• Çok yüklendik yahu adama. Yaptığı analizler kendini bağlar ona ben karışmam lakin buraya link verip bizi hedef gösterirse cevap hakkımı kullanırım. Onun dışında kendisinin bize vermiş olduğu cevap, kendi saygı perspektifini gösteriyor ben üstüme alınmadım. Velevki alındım hadi koyunum ben ne olacaksa :) Ama beğenmediği koyunlar insanlık tarihinin gelişmesinde müthiş katkısı olan canlılardır. Bu talihsiz açıklamasını sinirine veriyorum. Zaten gidip dava - takip uğraşamam ancak bu tip ifadeler kendi prestijine zarar verdi bilgisine. Özür dilemesi çokta önemli değil kamuoyu haklıyı haksızı gördü. Esefle bu sözleri ve tutumunu kınıyorum. Son derece talihsiz bir açıklama.

Karanfilim bana şu bize laf atan ve söylemde bulunan tartışma konusunun linkini atar mısın ?

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• İnsanların üzerinden prim yapmak. Ve sadece kendi istediğini vurgulamak bu olsa gerek. Modeller kötü çıktığında değişecek yok veri hatası yok yanlış bilgiler kullanılması ne demektir ? Efsaneyi gösterdiğinde mi sadece bu modeller işe yarıyor doğru gösteriyor ? Henüz bunu anlayamamış yaşta kişiler olduğunu düşünüyorum.

Takip sonucu vardığım bir konu ise cehalet ve inanış. Kendi otoritesini kurup insanları etrafına toplamak ardından istediği sonuç ve eleştiri hakkına sahip olmak bunun verdiği öz güven ile kendini yüceltmek. Bir insanın birisini eleştirmesi %90'lar civarında kıskanmak veya kötülemekten meydana geliyor. Türkiye de ki durum bu konuda.( Üstüne alınanlara ). Eğer bir yorumu kaldıramayıp başkalarına yüklenmek gibi bir durum varsa da karşı durumun haksızlığını ön plana çıkarttığı kendini düşürdüğü bir durumdur.

Her seferinde tahmin yapıp başarılı veya başarısız sonuçlar alınabilir. Fakat dediğim gibi sadece insan beynini yıkamaktan başka hiç bir şey yapılmamış. Kimin ne söylediğine değil hangisi 'KENDİLERİNE YAKIŞAN CEVABI' verdiklerine bakarlar. Ve doğru söyleyeni de kovuyorlar biliyorsunuz.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Vito bu onların işi zaten.Tutmayan tahminler yada gerçekleşen hava olaylarından sonra niye böyle oldu diye açıklama yapmak.Sistem gelip gittikten sonra napıyım ben açıklamanı.bunun akıl hocasıda böyle.tutmayan tahminler üzerinden prim yaparlar.sağa sola saldırırlar.Nys biz işimize bakalım.

• Vito bu onların işi zaten.Tutmayan tahminler yada gerçekleşen hava olaylarından sonra niye böyle oldu diye açıklama yapmak.Sistem gelip gittikten sonra napıyım ben açıklamanı.bunun akıl hocasıda böyle.tutmayan tahminler üzerinden prim yaparlar.sağa sola saldırırlar.Nys biz işimize bakalım.

Bu yıl tahmin yapak bir farklı zor yani tutsada tutmasada helal olsun çok garip bir yıl. :hfyeni (28):

• Bir aralar ocak sonu efsanesi vardı :31582 Geleceğinden çok emindim, şuanki gidişat da o günlri hatırlatıyor bana. Uçuk kaçık birkaç senaryo dışında sıcak modeller :( Umalım da bu kez şans bizden yana olsun.

Bakın o zamanlar nasıl diyagram senaryoları görmüştük. Hem de Kontrol çıktısından olanlar da var. Hatta GFS ana çıktısından da var.

Ah o lanet yüksek basınç gitti kutba oturdu ya, benim kalbime de acı oturdu be dostlar :31582

• Ağlamak istiyorum. :hfyeni (16): :31582 :( :31582 :hfyeni (16): :( :31582 :hfyeni (16):

• Değerli dostlar bugün çıkan modellerden sonra sevgili Bünyamin Sürmeli'nin neden Bünyamin Sürmeli olduğunu anladım. O alanında bir numara olduğunu kanıtladı. Mart ayının ilk yarısı kar umutları adına güzel şeyler olabilir demişti ve yavaş yavaş onun söylediği noktaya geliyoruz.

Açıkçası eskiden 2005-2006 lı yıllarda pek modelle alakam yoktu. Yani yüzeysel şeyler bilirdim. Hep Bünyamin Sürmeli -Gökhan Aburu dinler ve izlerdim. Onlara olan inancım tamdı. Tv başında bir ntv, bir cnn zap yapardım olmadı internet başında bu adamların tahmini duymak ve okumak için can atardım.

Bünyamin Sürmeli daha gerçekçiydi. Bakiyorum ntv'de kar göstermiş, aynı şehirde cnn parçalı bulut göstermiş, bu yüzden cnn'i 2005'te falan pek sevmezdim. Yaw neden kar göstermiyor bunlar diye içim içimi yerdi fakat beklenen gün gelip kar yağmadığı zaman ve bu durum üst üste 3-4 tahmin devam ettiği zaman anladımki Bünyamin Sürmeli daha iyi tahminci. Böylece Bünyamin Sürmeliye olan saygım ve sevgim oluştu. Yanlış anlaşılmasin Gökhan Abur hoca'yıda hep İzledim yeri geldi onu gece bülteninde izlemeden yatmadım 2006 ve devam eden 1-2 senede. Zaten sanatçı olduğu için diksiyonuda süperdi dayanamaz hep onun bültene çıkmasını beklerdim.

Bu durum böyle 2011 senesine kadar devam etti. Sonra yavaş yavaş koptum Bünyamin Sürmeli ve Gökhan Aburdan takip eden 1.5 yılda münferit durumlar hariç hiç izlemedim ikisini. Denk getiremiyordum ve internettede bakmaya üşeniyordum.

Ama yaşanan süreç aklımı başıma getirdi. Özellikle Bünyamin Sürmeliyi aktif takip etmediğime pişman oldum.Bin bilsende bir bilene danış durumuna geldim. Ve birkez daha gördümki Bünyamin Sürmeli yılların eskitemediği müthiş bir insan ve tahminci. Mart'ın ilk yarısı soğuk geçerse bu alem'in kralı olduğuna bir kez daha kanaat getireceğim.