Genel Tartışma & Yorum Sayfası - 1 (Kilitli)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Babam ile köye tavukları yemlemeye gidiyoruz.Malum efsane geliyor ve 20 gün köye çıkamayız, 50 kilo yem yeter galiba :D

• Bütün haber manşetleri 850 hpa'da ki -16 ları göz önüne sermiş millet -16 olacakmış istanbul diye korkmaya başladı birbirleriyle konuşuyorlar. Bir işide tam yapsınlar.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• bu gelen sistem için bir intro yapıldımı yada yapılacak mı acaba? güzel bir intro hakediyor çünkü :)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Yok arkadaş kimseye yardım etmeyeceksin,sorusuna cevap vermeyeceksin ayıptır 180 derece dönüyorlar bir anda. Ukala ukala cevaplar falan yazıktır.

• Yok arkadaş kimseye yardım etmeyeceksin,sorusuna cevap vermeyeceksin ayıptır 180 derece dönüyorlar bir anda. Ukala ukala cevaplar falan yazıktır.

Bi sıkıntınız varsa bize bildirin yardımcı olalım size bizim gözümüzden kaçmış olabilir.

• Bi sıkıntınız varsa bize bildirin yardımcı olalım size bizim gözümüzden kaçmış olabilir.

Çok sıkıntı var fakat halledilemeyecek değil. Sadece insanların karakteristik yapıları ve toplum içerisindeki konuşma hal tavır beni şaşırtıyor. Önemli bir şey yok :)

• Şurada zevk için tahmin yapıp kendimizi geliştirip bilgiler verip beraber öğrenmek varken çıkarcı ve ukala cevaplara maruz kalıyoruz. Üzücü

• Şurada zevk için tahmin yapıp kendimizi geliştirip bilgiler verip beraber öğrenmek varken çıkarcı ve ukala cevaplara maruz kalıyoruz. Üzücü

bende aynı amaçla bu sitedeyim,tahmin yapabilecek bilgim henüz yok ama sizin gibi tahminden anlayan kişileri ilgiyle takip ediyorum birşeyler öğrenebilmek için.. cevaplara takılmayın siz yolunuzdan tavrınızdan şaşmayın

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Kulun verdiği garantilerden çok Allahın verdiği garantilere itibar ediyorum?

Kardeş Allahu Teâlâ'dan garanti mi alıyorsun? Sana vahiy mi geliyor haşa...

Unutmaki Meteoroloji ilminide kullarına Allah teâlâ öğretmiştir...

Bunu şöyle izah edelim:

1) Evvelâ Allahu Teâlâ insanoğluna bilmedikleri şeyleri öğretmiştir.

Nitekim Mevlâ Teâl Alak Suresinde Şöyle buyurmaktadır;

عَلَّمَ الْإِنسَانَ مَا لَمْ يَعْلَمْ

"O Allah Celle Celâlühû ki İnsanoğluna daha önce bilmediklerini öğretti"

2) Madem ki Allah-u Teâlâ daha önce bilmediklerini insanoğluna öğretmiştir o halde Meteoroloji bilim dalının da Allah-u Teâlâ tarafından öğretildiğinin hiç şüphesi yoktur... Ancak bir tahminden ibarettir. Ve bu hususta ehil olan kimselerin konuşması gerekir.

Zira Allah-u Teâlâ Ali İmran suresinin 66. ayeti kerimesinde şöyle buyurmaktadır;

فَلِمَ تُحَآجُّونَ فِيمَا لَيْسَ لَكُم بِهِ عِلْمٌ

"Kendisi hakkında ilim sahibi olmadığınız şeyler hususunda niçin tartışıyorsunuz"...

O halde insan bir şey biliyorsa konuşmalı, birşey bilmiyorsa susmalıdır...

Ayrıca unutulmamalıdır ki burada konuşan kimseler garanti vermemektedir. Verirse cahillik etmiş olur. Ancak ilmi kadar herkes bir tahminde bulunurhmin yapabilir...

Herkesle münakaşaya girersen öyle olur.Başlangıçta genel tahmin yapıp sıkılınca sadece kendi bölgene yapmanı da yadırgadım aslında. Bir şeyi ya yapmayacaksın ya da tam yapacaksın. Sonra arada kalan sen olursun.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.