Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tamam kopsunda hep birlikte nasıl kopuyormuş bir görelim ayrıca senin hiçbir tahminine güvenmediğimi çok açıkca dile getirebilirim se

Ben de sana modellerin sadece 850hpa ve yağıştan ibaret olmadığını anlatabilirim. İzobar sıkışıklığına bakmanı tavsiye ederim. İlla her mesajımda kar fırtınası mı demem lazım. Bak nasıl da kıvırdın. Daha demin kuşkuculuğa vuruyordun, şimdi bilgi eziciliğine başvurup rencide etmeye çalışıyorsun. Üstüne üstlük kar fırtınası ile karın farkından bahsediyorsun :D ya sabr. Çabalar boşuna. Olay şundan ibaret, modelde kopan bir şey görememişsin ama kopan bir şey var :)

Kendini sürelki haklı çıkararak ne elde ediyorsun anlamıyorum kanımca kendin tatmin oluyorsun böylelikle.
    ama birşey söliyim mi sen ben bu siteye girdiğimden beri birşeyler koparıyosun birtürlü kopamadı.

• Modelde soğuma gün geçtikçe artacak.Öncedende söyledim.Sibiryalı sistemlerde yada Sibirya'dan inen soğuklarda 850 hpa aldatıcı olur.2m sıcaklığına bakıcaksınız.2m sıcaklığıda soğumayı pat diye vermez.2-3 gün kala belli eder kendini.Mesela dün mgm 16 sına yanılmıyosam 9 derece vermişti.Bugün 5 vermiş.Modeller değiştiği için mi?Hayır yer sıcaklığı görüntüsü yani 2m sıcaklığındaki düşüş yeni yansıdı.19'undan itibaren soğuma ve yağış artacak.Artık 2004 mü olur 2008 mi olur yoksa bunların yarısı gücünden bir sistem mi olur yarın akşam netleşmeye başlar.Cumaya intro ile açıklamada yaparız.Bir aksilik olmazsa tabi.Allah hayırlısını versin.

• Modelde soğuma gün geçtikçe artacak.Öncedende söyledim.Sibiryalı sistemlerde yada Sibirya'dan inen soğuklarda 850 hpa aldatıcı olur.2m sıcaklığına bakıcaksınız.2m sıcaklığıda soğumayı pat diye vermez.2-3 gün kala belli eder kendini.Mesela dün mgm 16 sına yanılmıyosam 9 derece vermişti.Bugün 5 vermiş.Modeller değiştiği için mi?Hayır yer sıcaklığı görüntüsü yani 2m sıcaklığındaki düşüş yeni yansıdı.19'undan itibaren soğuma ve yağış artacak.Artık 2004 mü olur 2008 mi olur yoksa bunların yarısı gücünden bir sistem mi olur yarın akşam netleşmeye başlar.Cumaya intro ile açıklamada yaparız.Bir aksilik olmazsa tabi.Allah hayırlısını versin.

amin üstad herşeyin hayırlısı çok bekledik bu sefer istediğimiz sistemi alacağız inşallah takipteyiz

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

Üstad kocaelide 19 una kadar kar yagısı varmı en bilgili kişilerden birinden duymak ıstıyorum bunu :)

[size=medium]___•»ЯΞĐ•ĐÏΛßŁΘ«•¯¯¯[/size]

[size=medium]8 Şubat 2013[/size][size=medium]
    [/size]

[size=medium]Kocaeli/İzmit[/size]

• Koptu PA koptu merak etme :D 1 hafta önce kar yok diyordun, 2 gün önce %99 efsane dedin, şimdi kış patates oldu diyorsun :hfyeni (18): Ben gülmekten koptum mesajlarına :D artı olarak Senin ipin kopmuş ya işte, bir gün öyle bir gün böyle :D bir de sonra dönek oluyorum diye sitem ediyorsun. İstediğine inanabilirsin, seni baskılamıyorum, gerçekleri söylüyorum sadece :) istersen git şikayet et, banlat beni, umrumda değil, insan kendi içinde suçsuzsa zaten ona hiç bir suçlama işlemez, sadece yaptırımlarla kalır :) nasıl diyagram analizi yapıyorsam, senin analizini dde yapabiliyorum :D

• bu sene çok hayal kırıklığı yaşandı.ümidim bir daha böyle birşeyin olmaması.mesela şubat 20sinden sonra kar ve soğuk olmama ihtimali var.eğer böyle olursa hiç iyi olmaz.ve bu seneki tahminlerin çoğuda tutmadı.sizden isteğim bir daha hayal kırıklılığı olmasın :4722

Hayalkırıklığını sana yaşatan Mikail(a.s)'dır.Hava olaylarını Allah(c.c)izniyle o yönetir.Hee bu hayalkırıklığımıdır yoksa hayırlımıdır biz bilemeyiz.Mesela 8 Şubat sistemi gelseydi belkide soğuktan donarak ölenler olacaktı.Biz olabilecekleri tahmin ederiz.Olduran odur.Bizim için ama iyi ama kötü.Bize biat etmek düşer.Ne gelirse Allah'tan.

• Bu sistemden sonra başka sistem var mı? Varsa ne zaman?

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Ben havada kar olur diyorum Kocaeli'nde.Yani iddiayı kaybettin :D

kazandım ben kar yagacak dedim abim yagmaz artık kıs bitti dedi :)

[size=medium]___•»ЯΞĐ•ĐÏΛßŁΘ«•¯¯¯[/size]

[size=medium]8 Şubat 2013[/size][size=medium]
    [/size]

[size=medium]Kocaeli/İzmit[/size]