Güneydoğu Anadolu Bölgesi Genel Tahmin ve Raporlar -2-

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hiç alakası bile yok eğer öyle olsaydı doğu anadoludada sıfırın girmediği zamanlarda yağmazdı ama yağıyor. hava sıcaklığı yüksekken sıfır girmemiş olsaydı sana katılırdım ama diyarbakırda zaten mevcut sıcaklıklar bi hayli düşüktü.kar yapmayan tek etken bulutlanma geldikten çok zaman sonra yağış başladı orda, buda haliyle sıcaklığı baya artırdı.

Einmal editiert, zuletzt von memo ()

• Zitat von memo pid='79295' dateline='1388507210'

hiç alakası bile yok eğer öyle olsaydı doğu anadoludada sıfırın girmediği zamanlarda yağmazdı ama yağıyor. hava sıcaklığı yüksekken sıfır girmemiş olsaydı sana katılırdım ama diyarbakırda zaten mevcut sıcaklıklar bi hayli düşüktü.kar yapmayan tek etken bulutlanma geldikten çok zaman sonra yağış başladı orda, buda haliyle sıcaklığı baya artırdı.

Doğu Anadoluda yağar dediğin yerlerin rakımı 1000 metreden fazla ve denize bizden uzak oldukları için nem ve deniz etkisi yok. Onun için Güneydoğuda hiç bir il merkezine 850 hpa da -1,5 -2 derece olmadığı sürece kar yağmaz. Bekleyin beklesin kendi bilir. :)

• Zitat von KRAL pid='79322' dateline='1388515224'

Doğu Anadoluda yağar dediğin yerlerin rakımı 1000 metreden fazla ve denize bizden uzak oldukları için nem ve deniz etkisi yok. Onun için Güneydoğuda hiç bir il merkezine 850 hpa da -1,5 -2 derece olmadığı sürece kar yağmaz. Bekleyin beklesin kendi bilir. :)
    yağmaz demeyelim.duruma göre değişebiliyor.

• kral belki bu sistem için dediğin oldu ama genelde 0 girmeden yağdığı zamanlar var.diyarbakırdaki durum dediğim gibi bu seferlik atmosferin bizi yanıltmasıydı.eksi değerlerde olduğunda yağış başlamış olsaydı donan yağmur falan olmazdı ama diyarbakırda bihayli geç başladı ondan soğuğu kırdı.ayrıca metreile ilgisi yok.

Einmal editiert, zuletzt von memo ()

• ne izlanda var ne sibirya azor dengesiz arada kalan bir yb hafif sibiryaya meyilli türkiyenin doğusunda olan türk cumhuriyetleri donuyor ne zaman batıya kayacak diye bekliyorum kayacak elbet.,2 hafta sonra.,.,., soğukların bize inmemesinin nedeni amerikanın doğu ve kuzeydoğusunda bulunan atlantikteki soğuk su akıntısı azorun kuzeye çıkmasını engelliyor çarparak yatay seyretmesine neden oluyor.herşeye rağmen 2 hafta sonra bekleyelim kar soğuk olacak...

• Arkadaşlar hepinizin malumu 11 12 ye kadar şuan görünen bir şey yok...Ondan sonrasıda ALLAH KERİM... Bir hafta ben relax ım :) hatta 10 una kadar modellere takılmıcam ...Bence sizde öyle yapın ALLAHA emanet olun ...

• Yarın ve Haftasonu için hava sıcaklıklarında birkaç derecelik azalış bekliyorum.
    Yeni haftayla birlikte önümüzdeki 1 hafta kadar olan süreçte önemli bir serinleme şuan için görünmüyor.

Yağış konusunda da önemli bir yağış yok gibi modellerde kararsızlık mevcut olduğundan yarın ve haftasonu bölgesel olarak hafif yağış geçişleri etkili olabilir.

• Zitat von buzmavisi pid='80077' dateline='1388845219'

keşke gelse böyle

gelsinde nasıl geldiği önemli değil :).ama o tarihlerde günlük kar alma şansımız yüksek bence

• gelsinde nasıl geldiği önemli değil :).ama o tarihlerde günlük kar alma şansımız yüksek bence

Sakın böyle gelmesin marmara hiç iyi değil dekler çok az yarıyor istanbula Trakya yine kar yağışları almamamış onları da düşünün

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Zitat von furkan217 pid='80152' dateline='1388859930'

Sakın böyle gelmesin marmara hiç iyi değil dekler çok az yarıyor istanbula Trakya yine kar yağışları almamamış onları da düşünün

4-5 sene oyunca biz hiiiç kar alamazken onlar şov yapıyordu:(.şimdi intikam zamanı:D.yaşasın kötülük:evil::evil::evil: