Ocak ayı sonu olası efsane sistemi - Şubat'a ertelendi :)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Güçlü bir darbe var ama net tarihini belli ettirmiyor büyük olasılıkla şubatın ilk haftası içinde görürüz.....arkafdaşlar şu an polis kafede kimlik taraması yapıyor....hadi sağlıcakla[hr]

Güçlü bir darbe var ama net tarihini belli ettirmiyor büyük olasılıkla şubatın ilk haftası içinde görürüz.....arkafdaşlar şu an polis kafede kimlik taraması yapıyor....hadi sağlıcakla

polis 12 yaşını doldurmamış 7 8 arkadaşımızı dışarı çıkarttı ailelerin bu konuda dikkatli olması lazım bu çocukların internete erişimi önlenmeli

8)

Einmal editiert, zuletzt von PiriReis ()

• New York'da yağış olmayacak maalesef, yağışsız soğuk mu? Pehhh. Ben Amerika'daki Büyük Göller çevresine gidiyorum. Ohh, bol bol lake effect. Yakın zamanda oraları vuran bu devasa sistemlerle ilgili bir bilgilendirici bir yazı yayınlamayı düşünüyorum.

• New York'da yağış olmayacak maalesef, yağışsız soğuk mu? Pehhh. Ben Amerika'daki Büyük Göller çevresine gidiyorum. Ohh, bol bol lake effect. Yakın zamanda oraları vuran bu devasa sistemlerle ilgili bir bilgilendirici bir yazı yayınlamayı düşünüyorum.

bizde new yorkdan gireriz ordan büyük göllere ordan kuzey kutbuna doğru gideriz.:cool: :hfyeni (11):

• Biletler benden :D

ooo tamam beyler pasaport işlemleri benden. :) [hr]

New York'da yağış olmayacak maalesef, yağışsız soğuk mu? Pehhh. Ben Amerika'daki Büyük Göller çevresine gidiyorum. Ohh, bol bol lake effect. Yakın zamanda oraları vuran bu devasa sistemlerle ilgili bir bilgilendirici bir yazı yayınlamayı düşünüyorum.

Onların lake effektleri varsa benim Afyonumun Afyon effekti var olum ne ayak onlar.:D
    [hr]

bizde new yorkdan gireriz ordan büyük göllere ordan kuzey kutbuna doğru gideriz.:cool: :hfyeni (11):

Yazın da artık Şilinin güneyinde dağlarda konaklarız güney kutbuna geçeriz. :hfyeni (11):

• Arkadaşlar yorumlarınızı ve tehminlerinizi takip etmekteyim ve her yorumunuza ayrıca tahminize saygım var.
    Az önce İtalya,Fransa ve Romanyada olan arkadaşlarımla görüştüm kendileri havanın özellikle İtalyada aşırı derecelerde soğuduğunu fakat kar yağışlarının sürekli dek sistemleri ile geldiğini ve kar yağışından sonraki havanın nerdeyse 1.5 C kadar arttığını söylemekte Tahminimce aynı şey İstanbulda yaşanacak bu sene evet bir ihtimal değerler değişirse şubat aynın ilk haftasının sonları yada 2. haftasının başında bir sistem alacağız fakat efsane bekleyenler için ne yazıkki üzgünüm avrupanın başına gelenin aynısı bizim başımıza gelecek ve kıyıda kalan yerlerde kar kalınlığı 3-5 cm i geçmeyecektir.

bu sözümü bir yere kaydetmeniz dileği ile :)

• Efsaneyi bilmem ama şu an kayseriye lapa lapa kar yağıyor.şimdiden her yer kar dolmaya başladı. eğer böyle sabaha kadar devam ederse diz boyu kar olur. süper ama süper yağıyor.galiba mgm yanılacak yoğun kar göstermiyordu :) bu arada galiba beklediğim tatil geldi gibi kar yağdı yaşasın benim tatil 2-3 günde olsa olacak gibi.:) inşallah bu karın arkasıda gelir.izlemeye doyamıyorum lapa lapa kar çok şükür yarabbim çok özlemişiz beyaz örtüyü.

Einmal editiert, zuletzt von hugara ()

• Efsaneyi bilmem ama şu an kayseriye lapa lapa kar yağıyor.şimdiden her yer kar dolmaya başladı. eğer böyle sabaha kadar devam ederse diz boyu kar olur. süper ama süper yağıyor.galiba mgm yanılacak yoğun kar göstermiyordu :) bu arada galiba beklediğim tatil geldi gibi kar yağdı yaşasın benim tatil 2-3 günde olsa olacak gibi.:) inşallah bu karın arkasıda gelir.izlemeye doyamıyorum lapa lapa kar çok şükür yarabbim çok özlemişiz beyaz örtüyü.

bugün ankaraya da çok güzel yağdı ama yükseklerde etkili oldu kısmet sizeymiş

• Arkadaşlar yorumlarınızı ve tehminlerinizi takip etmekteyim ve her yorumunuza ayrıca tahminize saygım var.
    Az önce İtalya,Fransa ve Romanyada olan arkadaşlarımla görüştüm kendileri havanın özellikle İtalyada aşırı derecelerde soğuduğunu fakat kar yağışlarının sürekli dek sistemleri ile geldiğini ve kar yağışından sonraki havanın nerdeyse 1.5 C kadar arttığını söylemekte Tahminimce aynı şey İstanbulda yaşanacak bu sene evet bir ihtimal değerler değişirse şubat aynın ilk haftasının sonları yada 2. haftasının başında bir sistem alacağız fakat efsane bekleyenler için ne yazıkki üzgünüm avrupanın başına gelenin aynısı bizim başımıza gelecek ve kıyıda kalan yerlerde kar kalınlığı 3-5 cm i geçmeyecektir.

bu sözümü bir yere kaydetmeniz dileği ile :)

ben tam tersini düşünüyorum yazını alıntıyla kaydediyorum bakalım kış bitiminde kim haklı çıkacak :P :)

• ben tam tersini düşünüyorum yazını alıntıyla kaydediyorum bakalım kış bitiminde kim haklı çıkacak :P :)

Bende alıntıyla kaydediyorum.Her iki yorumada önem veriyorum ve kim haklı çıkacak diye bekliyorum. ;)

Ancak bence her ikisinin ortası olacak. :P

• Bu saatten sonra efsane çıkmaz artık ocak sonu adına. Yalnız efsane gelmez, biz kovalarız misali tüm yıl boyunca kovalayacağım efsaneyi, yeni muhtemel tarih 4 şubat. Diyagramlarda kendini şimdiden gösterdi, bence bu çok olumlu. Efsaneler kendilerini 10 gün önceden felan gösterirler. Ama aklımda daha çok yer eden bir tarih daha var, 13 şubat. Daha çok var ama benim düşüncem bu yönde.
    Bu sistemin gelmemesiyle beraber bu kış 2004'e çok benziyor tezimiz de çöpe gitti maalesef.
    Ocak sonu için gerekli açıklamayı en yakın zamanda yapacağım, herkesden özür dilerim.

• Şubat Tatilinin 2. haftasında Denizli. Burdur, Isparta çevreleri umarım güzel kar alır.Tatilde Burdur'da olacağım.Tatilde belirtiler var mı acaba?

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Tatilde tek ihtimal 4 ocakta gelmesi muhtemem olan bir sistem. Öncesi yalan oldu. Eğer 4 şubat sistemi gelirse ne kadar uzun olur şimdiden bilinemez.

• İnşallah iç ege ve tüm yurda yarıyıl sonu şöyle 4-5 gün yoğun kar sıcaklk 0 dereceninüstüne çıkamadığı okulların 2006'daki gibi tatil olduğu bir sistem gelirse. :) :) :) inşallah...

• Tatilde tek ihtimal 4 ocakta gelmesi muhtemem olan bir sistem. Öncesi yalan oldu. Eğer 4 şubat sistemi gelirse ne kadar uzun olur şimdiden bilinemez.

2-3 gün boyunca 15-20 cm kara razıyım.bu sene daha adam gibi hiç kar göremedim.

İnşallah iç ege ve tüm yurda yarıyıl sonu şöyle 4-5 gün yoğun kar sıcaklk 0 dereceninüstüne çıkamadığı okulların 2006'daki gibi tatil olduğu bir sistem gelirse. :) :) :) inşallah...

2hafta Şubat tatili
    1 hafta kurban bayramı tatili
    1 haftada o kar tatili türkiye genelinde..
    unutulurmu ? :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Bu saatten sonra efsane çıkmaz artık ocak sonu adına. Yalnız efsane gelmez, biz kovalarız misali tüm yıl boyunca kovalayacağım efsaneyi, yeni muhtemel tarih 4 şubat. Diyagramlarda kendini şimdiden gösterdi, bence bu çok olumlu. Efsaneler kendilerini 10 gün önceden felan gösterirler. Ama aklımda daha çok yer eden bir tarih daha var, 13 şubat. Daha çok var ama benim düşüncem bu yönde.
    Bu sistemin gelmemesiyle beraber bu kış 2004'e çok benziyor tezimiz de çöpe gitti maalesef.
    Ocak sonu için gerekli açıklamayı en yakın zamanda yapacağım, herkesden özür dilerim.

her sene aynı muhabbet. yorumunuza saygım sonsuz. ama biri çıkar bu sene efsane olucak der ocak-şubat-mart herkes bunu peşinden koşar bir bakmışsın bahar gelmiş. kasmayın kendinizi bu kadar bu sistemleri biz etkileyemeyiz. sadece bilimsel öngörüleri paylaşıp yorum yapabiliyoruz. geleceği varsa varsın şubatta gelsin. onu bekleyeceğim diye bugunden olmayın ;)