Sibirya Canlanabilir...(28 Aralık ve sonrası)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Evet modeller süper arkadaşlar gaza geldim inşallah yaklaştıkça daha da güzel olur.. :smile: Ben susayım modeller konuşsun :lol:

Balkkanlardaki kar yağışları var.

Sibirya burdan canlanıyor hızlı şekilde Türkiyeye iniyor. :biggrin:

Yağış geldiğinde direk kar olarak başlıyor iç kesimlerde.

Ayın 29'u öğlen sıcaklık

İç egede yer yer yoğun kar yağışı bırakabilecek bir yağış görünümü marmaranın güneyi dahil.

Ayın 30'u gece:

yağış:

İç anadolunun güeyi ve doğu anadolunun güneyi ve güney doğu sağlam kar alabilir ama soğuk güney doğuda sınırda kalabilir çünkü çok etkili soğu gelmemiş..

Sibirya coşuyor ... :smile:

yağış:

Güney doğu ve Doğu anadolunu güneyi coşuyor :blink:11

İşte bu SİBİRYA ŞOVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV

yağış yavş yavaş gidiyor:

Bu manzara en güzeli:

Batıdan yeni yağışlar geliyor aksilik çıkmazsa yıl başı ve sonrası çok güzel olur bizim için.
    Tek dileğimiz soğuğun az daha etkisini artırması ve yağışlı sistemlerin kuvveli ve uzun soluklu ve uzun sürmesidir

CENAB-I HAK İNŞALLAH iyi bir aralık sonu ve ocak şubat hatta mart ayında çok soğuk ve bol karlı sezon geçirmemizi nasip eder. :rolleyes: :rolleyes:
    Yorumlarınızı bekliyorum.. :yes:

• Facebookta HavaCity Hava Tahmin Merkezi Sayfasından Alıntıdır.

Yılbaşında Gfs modeline göre sibiryadan kopup gelen çok soğuk hava var..Uzman tahmincimizde haftalar öncesinden yılbaşına dikkat çekmişti bakalım inşallah bu sistem gelirde hem biz hemde siz sevinirsiniz.

Yılbaşında Gfs modeline göre sibiryadan kopup gelen çok soğuk hava var..Uzman tahmincimizde haftalar öncesinden yılbaşına dikkat çekmişti bakalım inşallah bu sistem gelirde hem biz hemde siz sevinirsiniz.

Modelin sağ üstündeki sibirya'ya bak hey maşallah. -35 mi o hatta siyah görünüyor. Sibirya normalinnden çok daha soğuk olacak gibi. Şimdi -35'se kışın -40 görürsek şaşırmayalım adostlar :D

• Insallah tutar bu sistemler tutarsa hepiniz biliyorsunuz en çok ben sevinirim :D

Bu arada Sibirya olmaz yada 1-2 tane olur diyenlerden biri bendim insallah çok gelir :D

bu sistem bu haliyle gelirse iyi mi olur bilemiyorum.tamam sibirya iyi kar getirir ama bu kadarı fazla.inşallah gelirde aksiyon yaşarız:)antep -20yi görür[hr]
    o kadar kış arşivine baktım böyle bir şey görmedim.galiba tarihin en soğuk haritası bu.sibiryada -38i görmüş.yani en düşük derece

Einmal editiert, zuletzt von anteptekar ()