Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Değerlendirmem: Yarın sıcaklıklar merkezde 6-7 dereceleri bulabilir bundan dolayıda örtüler eriyecektir .Ama cumartesi saat 11 gibi başlaması bekledığım kar yağışı gece 11 kadar devam etmesini bekliyorum totelde 7-10 cm kar bırakıcaktır.Pazar günü de 6 cm civarı örtü bekliyorum.Pazartesi,Salı Carşamba icin yarin değerlendirme yapicam(Suanki beklentim en az 25 cm).Yani özetler isek 1 hafta boyunca aralıklı kar yağışlari olucak önceko sistemin daha iyisi oldugunu düsünmekteyim.Totelde +30 bekliyorum.
    17Ocak iyi bir beklentim var.Hayirlı olsun ankaralılarımıza.Iyı geceler hava forum ailesi.

• Değerlendirmem: Yarın sıcaklıklar merkezde 6-7 dereceleri bulabilir bundan dolayıda örtüler eriyecektir .Ama cumartesi saat 11 gibi başlaması bekledığım kar yağışı gece 11 kadar devam etmesini bekliyorum totelde 7-10 cm kar bırakıcaktır.Pazar günü de 6 cm civarı örtü bekliyorum.Pazartesi,Salı Carşamba icin yarin değerlendirme yapicam(Suanki beklentim en az 25 cm).Yani özetler isek 1 hafta boyunca aralıklı kar yağışlari olucak önceko sistemin daha iyisi oldugunu düsünmekteyim.Totelde +30 bekliyorum.
    17Ocak iyi bir beklentim var.Hayirlı olsun ankaralılarımıza.Iyı geceler hava forum ailesi.

pazar sole doya doya yagsinda tutmasada olur karin yagisini izleyelim keyifle

• Önceki sistemde yağışın süresi daha kısaydı, bu sistem daha uzun, etkisi de önceki sistem gibi en az. Siz de cumartesi için ortalama 12 saatlik yağış tahmin etmişsiniz. Kaç mm olacak bakmadım ama. Mm cm hesabı önceden paylaşılmıştı, yağışın cinsi, üst seviye soğuğu vb. faktörler birikimi etkiliyor sanırım. Bu sistemde her şey iyi gözüküyor. 7-10 cm biraz az değil mi?

• Bizim alacağımız 15-20 cm kar da güzel olacak bu sistem direk bize değil aslında Marmara ya yarayan bir sistem bize özellikle yağış olarak yarısından daha azı kalıyor ama yine de fena yağış almıyoruz

• Bugün lodosla birlikte dışarıda örtü kalmadı nerdeyse. Yarın için sorun olmaz umarım. Ama benim nedense bu sistemden pek bi beklentim de yok.

Yarına bi sıkıntısı soğuğun girişini uzatabilir.Şahsen bu sistemde benim 30 cm beklentim yok.Yanılmak için dua ediyorum ama takdir Allahın...