İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cold.EFso

Ayrıca ilave etmek istediğim husus
    Mart ikinci haftasından itibaren Sibirya
    yükseğinin tekrar güç toplayacağı emareleri
    oldukça yüksek ihtimal olarak görünüyor.
    Bu da demek oluyorki ikinci hatta üçüncü
    sistem bakımından umutlarımızı taze tutan
    bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

• Hala kar hayalimi kuruyorsunuz anadoluda sıcaklıklar nerdeyse 15 dereceye dayanacak bu kış bitti artık kapatın birdahaki seneye insallah hosgeldin bahar

Seninkide ayrı bir görüş kardeşim saygı duyarım.Fakat gördüklerimizi değerlendirip,analiz ettikten sonra sizlerle paylaşıyoruz.İhtimalleri göz ardı edip kestirip atmak yokmuş gibi davranmak biraz kolaycılık ve emeğimize ayıp olmuyormu.Eğer meteoroloji tutkumuz var ise bu işin doğası gereği her ihtimali değerlendirmeli,araştırmalı,takip etmeliyiz.Yeterince anlatabilmişimdir umarım. ;)

• Açıkçası izmir için beklentiye girilmemeli diye düşünüyorum.Bu sene olmadi umarim önümüzde ki seneye güzel görüntüler görürüz. Kış mevsimindeyiz illa izmire karlı senaryolar vericek ama istikrar olmayan guncellemlerde izmire kar gelicek demek yanlış.

• herkesin yorum yapmaya hakkı var tartışmaya hakkı var bu sayfada ancak gereksiz yere insanlara Ümit vermeye insanları üzmeye hakkı yok ben bu yıllardır hava durumunun içindeyim hava işi temkin işidir bunu asla unutmayın hele söz konusu İzmir ise som gün bile havası değişebiliyor o nedenle bütün arkadaşlardan ricam benim dışımda model tahmini yapan üyelerimize çok kapılmayın.

• Bana @Haktan hocanın bir tane kesin kar yağacak şeklinde mesajını gösterin sonra böyle adaletsiz çıkışınızı biraz anlayım ama üslubunuz hoş değil
    Herkes fikir beyan eder
    Ve KAR yağması OLASI
    OLASILIK söylenmesi gücünüze mi gidiyor

• Beyler sakin olalım. Görüşlerimizi dile getirirken kimseyi kırıp gücendirmeyelim..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Açıkçası izmir için beklentiye girilmemeli diye düşünüyorum.Bu sene olmadi umarim önümüzde ki seneye güzel görüntüler görürüz. Kış mevsimindeyiz illa izmire karlı senaryolar vericek ama istikrar olmayan guncellemlerde izmire kar gelicek demek yanlış.

Senle biz farklı modellere bakıyoruz sanırım senin ki kar gösteriyor bizimki göstermiyor ilginç.
    @Haktan

Birincisi yaşın benden çok küçük ben kimseye senli benli hitab etmiyorum.
    Sizede sayfa sorumlusu olarak yakıştıramıyorum.
    İkincisi yaptığımız değerlendirmelerde sistem bazlı konuşuyor,
    kesinlik belirtmeden ihtimalleri analiz ediyoruz.Oluşabilecek senaryoları
    tartışıyoruz.Hiç bir zaman bu zor coğrafyamızda kar geliyor,kar yağacak
    gibi kesin ifadeler kullanmadık.Kullanmayızda.
    Üçüncüsü dileyen baharı getirebilir her düşünceye saygılı yaklaşırız.
    Kimseyi farklı düşündüğü için yadırgamayız yargılamayız.
    Saygılar sevgiler hepinize.

• Kaç yaşında insanlarsınız, biraz evvel uzatmayalım dedim hala çocukça devam ettiriyorsunuz illa mesaj sildirip uyarı vereceğiz yani!

Şu abuk sabuk tartışmayı sonlandıralım lütfen

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• evet marttayız birsey göremedik ama biz onun hayalini bile seviyoruz. Evet daha birşey yok ama gelmeside bir ihtimaldir.haktan abi kasım-aralıktan beri emek veriyor birşeyler paylaşıyor, lütfen birbirimize saygılı olalım

• Burası bir forum herkes görüşünü düşüncesini paylaşabilir .Katılır veya katılmayabilir .Lakin yıllarca bu işle uğraşanlar bile yanılıyorken sadece bana itibar edin şeklindeki sözler doğru değil.

• Mart ayında kar yağdığını iki kere gördüm yanlış hatırlamıyorsam.Ama Bu sene sistemler hep ufukta gözüktü ama üç gün sonra püf oldular.Martta yağmayacak diye birşey yok ama sanki bu kış kendini sonbaharda belli etti.Hep aynı terane dönüp dolanıp durdu.On gün sonrası modellerde gözüküp hiç gelmeyen sistemler.Bir ara ben de bir tane bile olsa sistem gelir diyordum ama dedim ya balık baştan kokar hesabı oldu.Biz en iyisi bu satten sonra bölgemiz geneline uygun olarak oraj takibine başlayalım.