2013 Sonbahar Tahmini ve Kış Öngörüsü

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Bu sene de Kasım'da kar görmedik ne yapalım belki seneye erkenden karla buluşuruz.

Kısmet değilmiş. :) Ama yinede oldukça güzel bir sistemdi. :) Sonbahar bu sistemle birlikte hareketli geçmeye başladı.Umarım böyle devam eder.

Sibiryasız kışa kış demem;azor balsa sibirya duble kaymaktır.

Sistemci

• Dayanaksız atışlar içeren mesajlar ve 67 gün sonrasına tahmin yapan çılgınların mesajları gerçeklik yansıtmayıp, kafa karıştırdığından silinmektedir, haberiniz olsun ;)

• Dayanaksız atışlar içeren mesajlar ve 67 gün sonrasına tahmin yapan çılgınların mesajları gerçeklik yansıtmayıp, kafa karıştırdığından silinmektedir, haberiniz olsun ;)

Eylul basinda kasim sonu kar var denildiginde 90 gun olmuyormu tahmin suresi ben 67 demisim cok mu bu arada 64 gun kaldi :)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Eylul basinda kasim sonu kar var denildiginde 90 gun olmuyormu tahmin suresi ben 67 demisim cok mu bu arada 64 gun kaldi :)

Eylül'ün başında "Kasım sonu geliyor, gözlerinize inanamayacaksınız" diyen bir kişi hatırlamıyorum

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Eylül'ün başında "Kasım sonu geliyor, gözlerinize inanamayacaksınız" diyen bir kişi hatırlamıyorum

hocam bu konu başlığının başına bakıver lütfen;

26-08-2013, 21:45 PM

Efsane-Semih
    Yazar / Tahminci

Konum: İstanbul/Z.burnu/M.efendi (Konum girmemiş olanlar buraya tıklayarak lütfen konum giriniz.)

HF Puan: 61,923 hfp [Puan ver]

RE: 2013 Sonbahar Tahmini ve Kış Öngörüsü
    Eylül ayı Batıda normaller ve altı beklentim var.Kış Kasımda başlayacak.İlk karda kasımda görülecek İstanbul gibi batı bölgelerde.Umudunu kaybeden herşeyini kaybeder.. İletişim için [email protected]

Kapak sistemi yurdu yer yer etkileyecek balkanlardan gelen soğuk hava gaz olaylarını arttıracak...:)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Semih üstad normal ve sorunsuz bir uzun vade tahmini yapmış ne var bunda? Senin gibi tarih vermiş mi? 14 Kasımda kar geliyor demiş mi? Hayır, sadece ilk kar kasım ayında düşecektir demiş, makul olanı da budur zaten. Fakat sen 2 ay sonrası için tarih veriyorsun, bari şubatın ilk yarısında birşeyler geliyor felan de de fazla tepki alma. Şu zamandan daha 4 şubatta ne olacağını kimse bilemez. Semih üstadın yaptığı şey makul bir parselemedir, senin yaptığın ise müneccim olmaya çalışmak ;)

• Herşey bir yana, ocak şubat arası durum nedir? Tekrar ılık taraf biz mi olacağız?

Edit: 10.12.2013 18.00 bülteninde Bünyamin Sürmeli'ye göre aralık ayı ortalamaların 4-5 derece altında gececek. Ocak ayı için de benzeri bekleniyor ancak kış erken bitebilir dedi. Sizce durum nedir?

• Bu sene de olmadı ne yapalım