Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Oğuz sabah farklısın,akşam farklı sonrada modelcilere kızıyorsun sende modelci olmuşsun her güncellemede fikir değiştiriyorsun. :)

Ben modele bakıp söylemiyorum Sistemci Üstad umudu kesmiş.GFS bugün hep kötüydü en fazla -4'ler oturdu bu sefer üstad vazgeçti diye uzatmayın bence bu işi olursa sağlam olmaz bırakırsa Afyon için 15-20 cm.

• Sadece takip edin her şey yolunda sadece sabretmeyi bilmiyorsunuz yavaş yavaş soğuklar güçlenmeye başladı muhtemelen ay ortasına doğru artık soğuklar üzerimize oturur sadece sabredin ve dua edin ALLAH DILEME DIKÇE HIÇ BIRŞEY OLMAZ.

• Hafta sonuna kadar her sey netlesir ama artik bu kistan ümitleri kesmenin yavas yavas vakti geliyor umarim böyle bir kisi Mevlam düsmanimin basina vermesin :D

• Bu yıl endeksler tam istedigmiz şekilde oldu ama kutuplara yerleşen 1060 lik yb bütün soğukları abd ye ve kanadaya yola di eğer yb ıskandiwya dolaylarında konumlan saydı siz o zaman efsaneyi görecektiniz ve ızlanda yi ama olmadı ve dolaysıyla endeksler bu gibi eksterem durumlarda etkisiz kalıyor

• şimdi efsane sırası bizdemi evet arkadaşlar ay ortası gibi ibrenin yönü bize dönecek ve de hem sibirya hem iskandiwya yb üzerimize doğru gelecek ışte onlarla efsane gelecek gibi herkes tam da umudini kesmişken bu efsane doğacak kim bilir belki yarın belki yarındanda yakın ama en iyisini Allah bilir.sadece modelleri takip edin.

• Bu yıl endeksler tam istedigmiz şekilde oldu ama kutuplara yerleşen 1060 lik yb bütün soğukları abd ye ve kanadaya yola di eğer yb ıskandiwya dolaylarında konumlan saydı siz o zaman efsaneyi görecektiniz ve ızlanda yi ama olmadı ve dolaysıyla endeksler bu gibi eksterem durumlarda etkisiz kalıyor

:hfyeni (25): :4722

• İyiki 3-5 saat gelmedik.Meydanı boş bulanlar kışı bitirdi yine.Durun bakalım,acele etmeyin.Kuzeyde oluşum var.İskandinavya ve Sibirya'yı kaplıyacak şekilde yüksek basınç filizleniyor.Ömrünüzde göremeyeceğiniz sistem dahi çıkabilir bu oluşumdan.2-3 gün daha beklemek lazım.Bu yb bize neler bırakır görmek lazım.Ben hala umutluyum.

• Abilerim ablalarım özellikle efsane semih hocam arada sormuştum ama kaynamış kimse cevaplamamış, bi cevaplasanız da bende mutlu olsam da. modellerden carttan curttan çok anlamam ama GFS 21 Şubat iiçin olan son güncellemesinde Karadeniz üzerinden yaklaşan bir kütle var. Tabi bu tahmin için daha erken ama o kütlenin üzerimize gelme ihtimali nedir, ne değildir. Aydınlatırmısınız beni?

• Abilerim ablalarım özellikle efsane semih hocam arada sormuştum ama kaynamış kimse cevaplamamış, bi cevaplasanız da bende mutlu olsam da. modellerden carttan curttan çok anlamam ama GFS 21 Şubat iiçin olan son güncellemesinde Karadeniz üzerinden yaklaşan bir kütle var. Tabi bu tahmin için daha erken ama o kütlenin üzerimize gelme ihtimali nedir, ne değildir. Aydınlatırmısınız beni?

En geç haftasonuna kadar herkes kafasındaki sorunun cevabını alacak.Kış bittimi,efsanemi geliyor vs.Şuan için sistem alma şansımız ve efsane olma ihtimali bana göre %60'tır.