GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• ula ne garipsiniz ya kışı bitiriyonuz iiki dakkada kış bitti diyeceğinize saat 23.00 da gidin 3er kez yasin okuyun lütfen adam gibi içten ama peygamber efendimiz Yasin ne niyet için okunursa,o şey meydana gelir"
    buyurmuşlardır.bir yasin okumaya bile üşenmeyiz heralde şimdi bu iş duayla olur mu diyenler çıkar gene olur kardeşim olur allah kabu lettikten sonra her şey olur burda 40 saat tartışacağımıza 20 dk 3 er kez yasin okumak daha mantıklı sevabada gireriz hem he herkez okusun lütfen

Aynen arkadaşlar.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• ula ne garipsiniz ya kışı bitiriyonuz iiki dakkada kış bitti diyeceğinize saat 23.00 da gidin 3er kez yasin okuyun lütfen adam gibi içten ama peygamber efendimiz Yasin ne niyet için okunursa,o şey meydana gelir"
    buyurmuşlardır.bir yasin okumaya bile üşenmeyiz heralde şimdi bu iş duayla olur mu diyenler çıkar gene olur kardeşim olur allah kabu lettikten sonra her şey olur burda 40 saat tartışacağımıza 20 dk 3 er kez yasin okumak daha mantıklı sevabada gireriz hem he herkez okusun lütfen

Ben okuyacağım İnşallah

• Bu arada kesinlikle tartışmıyorum kesinlikle yanlış anlama ama bugün 8 Şubat Yorumları ne kadar havada kalıyorsa 25 ocaktada 5 Şubat Yorumları o kadar havadaydı 3-5-8-10 sene modellerle uğraşan bırak modelleri çok daha fazla teknik verilerle yanılan çok oldu neyse uzatmıyım bence anlamış olman gerekiyor beni hayırlı çalışmalar...

her şeyin model olmadığını anlamanız gerekir her şeyin kanıtı da olmaz size sunacağım matematiksel veri beni haklı çıkarır sizin baktığınız gfs örneğin sizi haklı çıkarır önemli olan doğruyu bulmak ve anlamaktır bununda temel taşı tecrübeden geçer arşivleri çok karıştırırım umarım bu yazıyı görmüşsünüzdür.

• Yorumları okudum da sariniyazi adlı arkadaş trole gelmiş sistemin gelmeyeceğini ya da etkisiz kalacağını düşünebilirsiniz ama birçok kişiye hakarete varan eleştiriler yöneltmiş artık gerginlik yaratmayın şu forumda ya !! :(

• Adamakıllı kar ufukta da yok, bir daha da yok. Kışa nokta koyduran sinoptik işte budur;

Bu blokajın kalkması en az 5 gün sürer ki yüksek ihtimalle blokajın soğuğu bitince bir de üzerimize yatacak Azor, endeksler pozitife gidiyor bu süreç de en az 5 günümüzü yer. Azor'un tekrar toparlanması, şartların oluşması vs. de en az 5 gün sürse (en olumlu ihtimal), toplamda EN AZ 15 günümüz yandı demektir.
    Bildiğiniz üzere pozitif Ao'nun ana sinoptiğinde Avrupa'daki tüm soğuklar süpürülür. Bir de Ao'nun pozitif ısrarı bittikten sonra adamakıllı soğuk birikimi için en iyi ihtimalle 5 gün beklesek... Ölme eşeğim ölme.
    20+6=26. En iyi ihtimalle 26 Şubata kadar çöp. Eğer martta yeni bir mucize olur da 1987 yaşanırsa, gelir hesabını sorarsınız.
    Kışı işte yukarıdaki sebeplerden bitirdim. Sürekli "Kış bitti" diyip moral bozan zevzeklerden bir farkım olsun diye bu açıklamayı yaptım, pek mesaj da yazmayacağım zaten artık.
    İyi akşamlar, saygılar

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Sende kışı bitirmişin siber üstat

• Morel 0

• Ecmwfnin Şubat tahminine pay veririm ama 20 derece üstü ne demek ya 1-2 gün vardı bu çok saçma olmuş ben Martın güzel geçeceğine inaniyorum ama önceden de demiştim Şubat kötü geçebilir diye fakat mart özellikle karadeniz için güzel olabilir :)

• :( :( :( kış bitti diyorsunuz ha :(

Yazıyı ağlamaklı bir halde yazdım. Beklediğimizle gerçekleşen arasındaki fark gerçekten beni bitiriyor.
    Seneye kış tahmini falan da yapmayacağım. Ne beklersek bekleyelim birşey değişmiyor, iş olacağına varıyor sonuçta, bir kez daha güzel kış beklentisine girip de kestaneyi yaşamak istemiyorum, size de yaşatmak istemiyorum.
    Bahar gelsin, Güneş, çiçekler böcekler vs. belki mutlu eder bizi az da olsa

• Yazıyı ağlamaklı bir halde yazdım. Beklediğimizle gerçekleşen arasındaki fark gerçekten beni bitiriyor.

Ben oraj istiyorum gelsinde şu mübarekleri yakalayam
    Seneye kış tahmini falan da yapmayacağım. Ne beklersek bekleyelim birşey değişmiyor, iş olacağına varıyor sonuçta, bir kez daha güzel kış beklentisine girip de kestaneyi yaşamak istemiyorum, size de yaşatmak istemiyorum.
    Bahar gelsin, Güneş, çiçekler böcekler vs. belki mutlu eder bizi az da olsa

Ben artık oraj istiyorum kıştan hayır yok

Einmal editiert, zuletzt von FrmHf ()

• Şu kışı sadece KAR olarak görüyor sitenin %90'ı...
    Kışın yağmurda yağar...

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Ustad mahfettin ortalığı,inşallah yanılırsın :D :D