HF 2023-2024 Kış Ligi Yarışması 20 (FİNAL) (13.04.2024) GENEL YORUMLAMA

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yönetici arkadaşlara emekleri için teşekkür ederim. Benim için ilk deneyim oldu. Çalışma saatlerim uyduğu sürece katılım sağlamaya devam edeceğim. Herkese teşekkürler :)

• Tebrik eden bütün dostlara teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılan bütün arkadaşları da tebrik ederim, keyifli bir sezondu. Yarışma için emek harcayan Aykut53 , Samet yöneticilere de teşekkürler.

• Üstadım ,

Bu kış liginde en çok sıfır aldığın lig oldu sanırım , seni de kendimize benzettik sanırım :hfyeni (18):

Sağlık olsun amacımız sedece bu forumda bu güzel ortam da bu yarışmaları keyifli hale getirmek.Zamanında tüm dereceleri almışık zaten olsa da olur olmasa da ,hoş en sıfırlı bu sezonum da bile 4.olmuşum :S

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Sağlık olsun amacımız sedece bu forumda bu güzel ortam da bu yarışmaları keyifli hale getirmek.Zamanında tüm dereceleri almışık zaten olsa da olur olmasa da ,hoş en sıfırlı bu sezonum da bile 4.olmuşum :S

Nereye bakarak tahmin yapıyorsunuz hocam. Bizde oraya bakalım. ^^

• Sağlık olsun amacımız sedece bu forumda bu güzel ortam da bu yarışmaları keyifli hale getirmek.Zamanında tüm dereceleri almışık zaten olsa da olur olmasa da ,hoş en sıfırlı bu sezonum da bile 4.olmuşum :S

Değerli üstadım ,

Seviyeli ve hoş sohbetinizle

Rakamlarla harmanlayarak yaptığınız analizlerle

Forumun çok kıymetli ve saygın bir üyesisiniz.

Ben samimiyetinize güvenerek espiri yapmak istemiştim , yanlış anlaşıldıysam affola.

Selamlar .

• Estagfurullah yanlış anlaşılma durumu yok sadece espriniz üzerinden yarışmamız hakkında fikrimi beyan ettim :thumbup:

• Neu
    • Offizieller Beitrag

Ve bir yarışma daha sona erdi. İlk defa bir yarışmayı sonuna kadar getirip dereceyle tamamladım 2012 den beri:) Emeği geçen başta Samet ve Aykut53 olmak üzere takip esnasında sürekli durum bildirimi yapan GreenBlue~ hocama, engin ve tecrübeli yorumlarıyla ve olasılık tahminleriyle yarışmaya heyecan katan Sedat abime, yarışmayı dereceyle bitiren erdem0 ve OrajSever arkadaşlarıma ve yarışmaya her hafta renk katan tüm katılımcılara teşekkür ederim.

Bunun dışında yarışmalarda genelde zaten 2 .yarı daha sessiz geçerken son hafta rekabet açısından hareketliyse takip daha sıkı yapılırdı bu sene biraz daha üst taraf son haftaya belirgin geldi. O yüzden geçtiğimiz yıllara nazaran lafı geçmiştir diye umuyorum, yoksa gayette keyifli ve güzel bir lig oldu, yaz ligide benzer şekilde geçecektir hatta genelde hava tahminleri ve yorumlamaları yazın 2.planda kalır yarışma daha çok öne çıkar:)

Bu arada Aykut53 bendeki bal be kardeş salladım tuttu:):) burada ders alınacaksa babalar gibi Sedat abi varken bize söz düşmez:)

Ayrıca yaz liginin bol sıfırla geçmesine sebep olan ve performansını her yıl üstüne koyan en garip ve zorlu istasyonları bulan Samet admine ayrı parantez açmasak olmaz, yaz liginde benzer şeyleri bekliyoruz :D

Herkese iyi forumlar dilerim

• yarışmanın hiçbir yeri hakkında hiçbir yorum yapmadan dereceye giren arkadaşları tebrik ederim

Emekleri için Samet admine teşekkürü bir borç bilirim

Değerli yorumları ve yarışmaya kattığı renk dolasıyla Sedat üstada saygılar sunar teşekkür ederim

Bu sezon kendi adıma pazartesi tahminlerini sıkça kaçırdığım bir sezon oldu sanırım 3 tam isabetle bitirdim derece nasip olmadı ama derece takıntımız yok nasip olursa yaz liginde yine buralarda olur derece kovalarız herkese teşekkürler

• Yaz liglerine genellikle Haziran ilk haftası start vermişiz.Yine büyük ihtimal bi aksilik olmazsa ilk haftayı 3 Haziran gibi açar Samet hocam

• Neu
    • Offizieller Beitrag

20.hafta sonunda toplam puan durumu;

1.olan erdem0 nickli üyemizi;

2.olan Narsil nickli üyemizi;

3.olan OrajSever nickli üyemizi ayrı ayrı tebrik ederim.Sıralamaya girip puan kazanan, ligimize değer katan tüm üyelere teşekkür ederim.İlk 3 de bitiren üyelerimize öncelikle özel kullanıcı başlıkları ve rozetleri verilecektir.Ayrıca lig ödülü olan özel meteorolojik istasyon için üyelerimizle irtibata geçilip bilgileri istenecektir.HF Puan sistem ile alakalı düzenleme çalışması olduğu için şu an için HF puan dağıtımı yapılmayacaktır.

9ed75bb7bc.png

20.hafta da puan alan yarışmacılar;

20.hafta(FİNAL) da puan alan yarışmacılar.png

20.hafta itibariyle tam isabet sayıları;

Tam isabet yapan üyelerimize özel avcı rozetleri de gönderilecektir.HF Puan düzenlemesinin sonucuna göre ekstradan puan gönderme durumu belli olacaktır.

20.hafta(FİNAL) itibariyle tam isabet sayıları.png