HF 2023-2024 Kış Ligi Yarışması 9(20.01.2024) GENEL YORUMLAMA

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tam merkez istasyonun bakım çalışması haftasına seçmişsiniz Bursayı.Gecenin sonucu bile açıklanmamış Osmangazinin inşallah bakım biter Cumartesiye kadar.Herkese başarılar.

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• İstasyonun bakımı bitmez ve sonuçlar açıklanmazsa,yedek olarak seçilen Yenişehir havalimanı istasyonu , merkez istasyonla en az 2 derece fark oluyor gelde yap şimdi tahmini :)

• Yeniler beni bilmez ama eskiler iyi bilir.

11 yıla yaklaşan forum hayatımı bugün sonlandırıyorum. Herhangi bir münasebet ile kırdıklarım varsa hakkını helal etsin.

Fani dünya bende haklarımı helal ediyorum.

Herkese sağlık sıhhat diliyorum

11 yıla yaklaşan forum hayatımı bugün sonlandırıyorum. Herhangi bir münasebet ile kırdıklarım varsa hakkını helal etsin.

Hocam hayırdır bir sıkıntınmı var. Benden yana helal olsun. Kendi kararın saygı duyuyorum.

Sanada sağlıklı,mutlu günler diliyorum.

Öncelikle helal olsun hocam ama özel değilse sebebi ne olaki?

Böyle olunca moralimiz bozuluyor,yarışmada filan epey iddialısınız.

Sizi mesajlardan anladığım kadarıyla,aklı başında ve olgun biri olarak tanıdım.

Yine de kararınız bu yönde ise yolunuz açık olsun,Allâh a emanet olun

• Offizieller Beitrag

Yeniler beni bilmez ama eskiler iyi bilir.

Hocam merhaba,

Veda mesajını yarışma konusuna özellikle yazmanızdan veda sebebinizin yarışma kaynaklı olduğunu ve sebebinin geçen hafta yaşanan en düşük sıcaklık yerine en yüksek, en yüksek sıcaklık yerine en düşük sıcaklığı yazmanız ve sonucunda yaşanan puan kaybı olduğunu düşünüyorum.

Şimdi bu olay maalesef ki yarışma tarihinde ilk defa yaşanmıyor, daha önce yaşanan örnekleri mevcut. Hiçbir yarışmada da maalesef tahminler geçerli sayılmadı. Bu durum başına gelen üyeler beni onaylayacaktır.

Şimdi size sormak istiyorum, kendinizi bizim yerimize koyun lütfen. Senelerdir puan verilmemiş bir olaya bu yıl puan vermek ne kadar adil olur? Puan verirsek bu geçmişe dair hak ihlali oluşturmaz mı? Size puan verdik diyelim, geçmişin telafisi mümkün değil. Orayı nasıl düzelteceğiz? Lütfen bizede yardımcı olun.

Demek istediklerim bu kadardı. Tüm üyelerden ricam biraz suyun diğer tarafına da bakması, burada herkes bizim için çok kıymetli. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

İyi forumlar.

• karasah kardeşim bu kararın bu yarışmada ki geçersiz sayılan puan için ise bence hata ediyorsun yok başka bir şey var ise bilemem.

Sen hak nizam düzen bilen birisin.Yarışma kuralları gereği Samet hocam tahmininin yanlış yazıldığını ve kurallara aykırı olduğunu tespit etmiş.(bende baktım evet ters yazmışsın hocam)

Hatırlarsan bana da Adıyaman istasyonunda buna benzer bir durum olmuştu şampiyonluğa giderken hemde, sıfır aldık :) ama gönül koymadık kurallar budur dedik devam ettik.

Benden başka yarışmacılarda da olduğunu hatırlıyorum.Yönetim onlarda da gerekeni yapmıştı . Şimdi senden de aynı davranışı bekliyorum açıkçası.

Sen bu sezon iyi gidiyorsun yine puanlar alacaksın inanıyorum.Bırakmak kırılmak yok hocam devam inşallah.

• Bu tahminleri nereden yapıyoruz dostlar? Hangi güne ve lokasyona yapıyoruz? Biraz bilgi alabilir miyim?

Buradan katılabilirsin.

• Tahminimi düzenlersem bonus puanımı kaybediyorum ancak doğru tahmin yaparsam yine de tahminden puan alabiliyorum değil mi?

Tahmini yaptığın aynı gün içerisinde düzenlersen bonusun yanmaz ama mesela tahmini dün yaptın bugün de değiştirip düzenlesen ,cuma günü de düzenlesen aynı şekilde bonus sıfır alırsın sadece normal tahminden puan alırsın.