İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dün denizli merkez istasyonda 23 mm

merkezefendi istasyonunda 15 mm yağış kaydedilmiş

ya arkadaş, saatlerce bardaktan boşalırcasına yağmur yağdı

bu kadar az bir değer mümkün değil, en az 35-40 olması lazım. ben anlayamıyorum bir türlü

• GFS, hiçbirşey olmasa ile birşeyler olacak diyor, her güncelleme daha da lehimize olacak, Batılaya batılaya, gıdım gıdım gelecek.

21 ve 22 si ve 26sı ve daha ilerisi bizimdir, zafer inananlarındır, haydi Egeliler potansiyel öyle yüksek ki, kıyılar dahi şanslı, ya Allah.

• Benim de pek bi umudum yok Atmosfer inat etti mi o trend devam ediyor bu sene sevinecek bi bölge varsa o da Karadeniz olur inşallah yanılırım

• Denzili diyagramı

sıfırın baya altında 850 değerine sahip senaryolar iyiden iyiye artmaya başladı

sağlam soğuklar geliyor belli

bakalım şu 10 günlük süreçte evimin önünde kar görebilecek miyim?

640 metre gibi nispeten avantajlı bir rakımla Denizlideki ilk karımı hasretle bekliyorum

BORN IN WINTER

• Hocam sizin evin konumunu yanlış hatırlamıyorsam kar yağdığında ekstra bi güzel gelir hava size.Baharda da aynı şekilde çok güzel ve temiz hava çekersiniz içinize.

• Hocam sizin evin konumunu yanlış hatırlamıyorsam kar yağdığında ekstra bi güzel gelir hava size.Baharda da aynı şekilde çok güzel ve temiz hava çekersiniz içinize.

Evet Hocam doğru, havası çok temiz ve güzel. sadece bereketli ve barutçular köyü içinde eskiden kalan birkaç ev var. oralarda hala soba yakılıyor. o biraz bozuyor havayı ama çok değil. işe, yani üniversiteye giderken bazen gümüşler bulvarından anayola inip gidiyorum. şehrin havasının ne kadar kötü olduğunu bizzat görüyorum ve kokluyorum. bizim oralar çok güzel, şehre inince hava kirliliği acayip artıyor. üniversiteye doğru yaklaştıkça hava tekrar güzelleşiyor. ama yüzbinlerce insanın yaşadığı ve nispeten çukurda kalan denizli merkezde insanlar gerçekten çok kötü bir hava soluyorlar

Ankaradayken de aynı durum geçerliydi. il merkezine göre rakımı yüksek bir yerde oturuyordum, havam çok temizdi ama merkezde, özellikle kış aylarında acayip bir hava kirliliği hakimdi. hatta çoğu zaman göz ile bile görülebiliyordu. Denizli de aynı şu an. evden okula eğer anayol üzeri gidersem şöyle bir kirliliğe girip çıkıyorum. ama yukardan adalet parkı - teras park - ali aygören bulvarı - çamlık istikametini takip edersem o pis havayı pek solumuyorum

neyse bu iki şehir bana ders ve tecrübe oldu. tekrar başka bir şehire taşınmam gerekirse asla şehir merkezinden ev tutmam. rakımı yüksek mahallelere kaçarım artık. hadi ben işe gidiyorum da, çoluk çocuk tüm gün o havayı soluyor.

Memleketim olan Alaşehir daha da berbattı. doğalgaz olmadığı için

Allahtan şu an klima kullanımı yaygınlaştı da biraz rahatladık. hatta şehrin anayola yakın mahallelerinden başlamak üzere doğalgaz sistemi de döşenmeye başladı artık. önceden soba ve kömür dumanından dolayı evi bile havalandıramazdık. dışarısı çok daha kötüydü çünkü. memlekette annemin yıkayıp kuruttuğu çamaşırlarım hep kömür ve is kokardı. memlekette de evimiz şehir merkezine göre rakımı yüksek ama fayda etmiyordu çünkü herkes soba yakıyordu. Allahtan yavaş yavaş geçiyor o günler. şimdi petekler dahil 70-80 bin lira masraf ile evlere doğalgaz sistemi döşeniyor. taksit imkanı da sunuyorlar. kombi hariçtir herhalde.

çok şükür artık o dumandan kurtulduk bu sayede. memlekete gitmek istemezdim kışın sırf bu yüzden. neyse çok uzattım. bu vesileyle doğalgaz gibi bir nimet verdiği için Allah’a şükredip yazımı bitireyim.

• Antalya'nın Doğusunda Kuvvetli Yağış Bekleniyor!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Son değerlendirmelere göre; 19.01.2024 Cuma günü sabah saatlerinden itibaren Antalya'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

19.01.2024 09.00-19.01.2024 22.00

Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer..❤️

• Hala kapattım, sizde kapatın diyen tipler var .

Ya kurban olduklarım , kış ancak yarı daha ve önümüzdeki günlerde inanılmaz potansiyelli bir zaman dilimi var , ufacık değişimlerle ne hale gelip o sinoptikler . Bir şey biliyorsanız yazın , bilgilenelim ve bizde siz gibi karamsar olalım amenna ama atmosfer gibi onlarca belkide yüzlerce parametreye bağlı , son derece kaotik ve değişimlere açık bir sistem için uzun vade konuşmayın ve bir zahmet yazmayında moral bari bozmayın , yeter artık .
    Şurada bilgi görmek istiyorum , safsata dolu sayfalar değil , o kadar sayfa geçiyorsun , boş , bomboş ...

• Hala kapattım, sizde kapatın diyen tipler var .

Ya kurban olduklarım , kış ancak yarı daha ve önümüzdeki günlerde inanılmaz potansiyelli bir zaman dilimi var , ufacık değişimlerle ne hale gelip o sinoptikler . Bir şey biliyorsanız yazın , bilgilenelim ve bizde siz gibi karamsar olalım amenna ama atmosfer gibi onlarca belkide yüzlerce parametreye bağlı , son derece kaotik ve değişimlere açık bir sistem için uzun vade konuşmayın ve bir zahmet yazmayında moral bari bozmayın , yeter artık .
    Şurada bilgi görmek istiyorum , safsata dolu sayfalar değil , o kadar sayfa geçiyorsun , boş , bomboş ...

sürekli takip ediyorum arkadaşlar burdayım.işlerimden dolayı çok aktif yazamıyorum. herkese selamünaleyküm. hocam doğru diyorsunuz kış bitmedi ama o burukluk var içimizde. inşallah güzel haberler ile buraları coşturucaz.

• İç egeli kardeşlerim orta akdenizdeki yb kalkmadıği sürece zor sistem alırız dua edelim ya biraz batılasın yada inatçı paterne dönmesin bu haliyle hep kuru soğuk yeriz

• mgm kütahya, Eskişehir tarafına pazar günü yoğun kar koydu. umarım dahada yaygınlaşır hep beraber tadını alırız. 1 günde hafif kara çevirir ise şaşırmam :D