İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • G fs de yağış açısından çok minicik bir artış var Ecmwf p tesi okulları tatil edecek kadar kar verirken GFS şehrin iç ve yüksek kesimleri 2-3 cm kar alır demiş

kendimizi en kötü ye hazırlayalım sonra çok üzülüyoruz salıya kadar saf kar görmeyen ilçe kalmaz çoğu yerde örtüde olur en kötü senaryo bu

yaka farkı içinde şöyle düşünüyorum ne yapar eder avrupa yakası daha fazla yağiş alır

• G fs de yağış açısından çok minicik bir artış var Ecmwf p tesi okulları tatil edecek kadar kar verirken GFS şehrin iç ve yüksek kesimleri 2-3 cm kar alır demiş

kendimizi en kötü ye hazırlayalım sonra çok üzülüyoruz salıya kadar saf kar görmeyen ilçe kalmaz çoğu yerde örtüde olur en kötü senaryo bu

Ecmwf cıkar ya en iyisi odur :D

• Burçin usta yılardır bu forumu takip ederim yeni üye olmaya karar verdim ama senin kadar olumsuz konuşan yok abi biraz pozitif ol be herşeyde karalara bağlıyorsun hemen .

• Sistem öncesi Avrupa yakası kuru soğuk ya off

Sistem anında Silivri bermuda yıkılıyor 15cm devirdik :gun_bandana:

Usta ben anlamadım burcin hoca diyor pırt sen diyon avrupa 15 şimdi hangisi :D

• Sistem öncesi Avrupa yakası kuru soğuk ya off

Sistem anında Silivri bermuda yıkılıyor 15cm devirdik :gun_bandana:

bundan bahsediyorum hep avrupa yakası boş gösterir sonuç budur

ben gördüğümü yazdım inş iyisi gelir

• bundan bahsediyorum hep avrupa yakası boş gösterir sonuç budur

ben gördüğümü yazdım inş iyisi gelir

Başkan iyisin hoşsun da sürekli senin negatif yorumlarını görüyorum sadece precipitation haritalarına bakarak yaptığın, çözünürlüğü bu kadar sıkıntılı olan, sınırlı alan modeli olmayan gfs gibi sayısal modellerin İstanbul gibi nispeten ufak bir alan için gösterdiği noktalara bakarak yağış yorumlanmaz. O gün için rüzgar yönü, atmosfer kademelerindeki nemlilik, dew point gibi bir sürü faktör işin içine girecek ve daha 4 gün var, bu soğuğun yağış üretmemesi hele denizler bu kadar sıcakken konvektivite fazla iken mümkün mü sence ?

• Silivri Çatalca Arnavutköy Bermuda,

İstanbul’un Erzurumudur. Az el atalım da şunları anadoluya çekelim. Adamlar yok diyen sistemde bile söylendiği gibi 15 cm kar alıyorlar.

Neyse ben de Şile Darlık değirmençayırı hattına gideyim de Kar göreyim :D

• Gfs ya tarih yazacak ya da tarih olacak. Diğer modellerde bu kadar kısa vadede böyle şeyler yokken GFS inatla aynı şeyleri gösteriyor. Ya çok kötü toslayacak ya da cidden başarılı olup 9'u sonrası için bize bir şeyler verme ihtimali var. Ama hala 4'ünden sonrası net değil. Yarına yavaş yavaş ana hatlarıyla belli olur.

• Gfs ya tarih yazacak ya da tarih olacak. Diğer modellerde bu kadar kısa vadede böyle şeyler yokken GFS inatla aynı şeyleri gösteriyor. Ya çok kötü toslayacak ya da cidden başarılı olup 9'u sonrası için bize bir şeyler verme ihtimali var. Ama hala 4'ünden sonrası net değil. Yarına yavaş yavaş ana hatlarıyla belli olur.

Şu, Gfs yazısını Gs diye okudum ve şöyle devam ettim. Gs ya tarih yazacak ya da tarih olacak diye...

Galiba yaşlandım.