İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam kaynak var mı acaba? Bilgilendireyim ben de şirketi.

Bir akrabamız söyledi, devlet dairesinde calisiyor. Çıkmışlar. HSBC bank ta kötü hava koşulları sebebi ile subeler 16.00 kapanacak diye mesaj atmış. Bende şaşırdım o yüzden yazdım. Hayırlısı.

• Bu akşam Arnavutköy(ilçe olan) kar yağma olasılığı nedir fabrikayı mesaiye bırakıp bırakmama teredütündeyim yolda kalmasınlar

• Model çıktılarına göz atın, radarın ani hareketleri olabilir. Kütle tüm istanbulu kapsasa da yağışın etkin kısmı Selimpaşa Çorlu hattına inecek.

Modele gore yorumlanmaz ama gidisat oyle gozukuyo ama tum istanbula yagis tasinimi var uydudan takip ederseniz birde yagmur riskini ben 0 olarak goruyorum

• Modele gore yorumlanmaz ama gidisat oyle gozukuyo ama tum istanbula yagis tasinimi var uydudan takip ederseniz birde yagmur riskini ben 0 olarak goruyorum

Sınırlı alan modellerine,sonra uyduya,sonra radara bakılır. Siklon bu DEK değil.

• k.çekmeceye kar yagırmı yagdı yerıdı ve gunes actı gunes ıle buırlıkte ruzgar cok etkılıydı suan hava baya kapalı nerdeyse aksam oldu gıbı pekı k.çekmeceye kar yagar mı ve beyaz ortu yaparmı yıne LÜTFEN CEVAPLAYIN LÜTFEN

• k.çekmeceye kar yagırmı yagdı yerıdı ve gunes actı gunes ıle buırlıkte ruzgar cok etkılıydı suan hava baya kapalı nerdeyse aksam oldu gıbı pekı k.çekmeceye kar yagar mı ve beyaz ortu yaparmı yıne LÜTFEN CEVAPLAYIN LÜTFEN

Kky alacağız büyük ihtimal

I am not afraid of an army of lions led by a sheep; I am afraid of an army of sheep led by a lion.

• Akşam ve gece saatlerinde ulaşacak olan Karadeniz üzerinden gelen yağışlar İstanbul'un batı yakası ( Çatalca - Silivri - Büyükçekmece arasında ) ve Tekirdağ doğusu ( Çerkezköy - kapaklı - saray - Ereğli çevrelerinde ) etkili kar yağışına sebep olabilir . Yağış persembe sabah saatlerine kadar etkisini sürdürebilir ve kar birikimi oluşturabilir.

• Kıyı kesim olup 150m üstü rakımı olan yerler kıyı kesim olup düşük rakımlı olan yerlerle aynı yağışı mı alır sizce çok saçma oldu soru ama

• Sınırlı alan modellerine,sonra uyduya,sonra radara bakılır. Siklon bu DEK değil.

Pazarteside bakmistik hocam mm olarak silivri hatti zirve yagis gozukuyordu anadolu yakasinda ve bogaz hattin cok azdi ama sonuc olarak ne oldu DEK degil ama klasik abde degil ne zaman etksini yitirip mevcut yagisin yikalacagini nasil hesaplayabiliriz keza 24ocakta vortexde sira band gibi oyuzden bu tip cephe yagisi v.s olmayan seylerde anlik takip en mantiklisi oluyo ki surecde o sekil ilerliyo (modellerde) yagisi il geneli boyunca veriyor en etkin kısmıni surece uzun olarak istanbup batisi olarak geliyor ama ne olacagini bilemeyiz cok kez bu vakalari yasadik

• Pazarteside bakmistik hocam mm olarak silivri hatti zirve yagis gozukuyordu anadolu yakasinda ve bogaz hattin cok azdi ama sonuc olarak ne oldu DEK degil ama klasik abde degil ne zaman etksini yitirip mevcut yagisin yikalacagini nasil hesaplayabiliriz keza 24ocakta vortexde sira band gibi oyuzden bu tip cephe yagisi v.s olmayan seylerde anlik takip en mantiklisi oluyo ki surecde o sekil ilerliyo (modellerde) yagisi il geneli boyunca veriyor en etkin kısmıni surece uzun olarak istanbup batisi olarak geliyor ama ne olacagini bilemeyiz cok kez bu vakalari yasadik

Silivri kuzeyi zaten 35 cm kar aldı. Pazartesi günü modeller son 20h kala siklonu Beylikdüzü civarına indirmişti.

Yağışın devamlılığını zaten takip ederek hesaplayabiliriz. İlerleyen saatlerde anlaşılır.

• Silivri kuzeyi zaten 35 cm kar aldı. Pazartesi günü modeller son 20h kala siklonu Beylikdüzü civarına indirmişti.

ABİ PEKI K.ÇEKMECEYE KAR ALIRMI YAGDI YERIDI AMA YERLER KURU PEKI KAR ALIRMI NE ZAMAN ALIR VE BEYAZ ORTU ALIRMI ABİ LÜTFEN CEVAPLA ABİ