İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben anlamıyorum beyler cuma günü diyoruz ki yağış en etkili kısmı pazar . Pazar pazartesi için aynısını diyoruz şimdi de salı için diyoruz yarında Çarşamba için deriz. Nedense yağışın meşhur en etkili kısmını bir türlü alamadık

Yağışın en etkin kısmını aldık ya dün gece :) Ama kar olarak düşmedi. Dekler etkin olacak sabır denen şey yok sanırım.

• Ben anlamıyorum beyler cuma günü diyoruz ki yağış en etkili kısmı pazar . Pazar pazartesi için aynısını diyoruz şimdi de salı için diyoruz yarında Çarşamba için deriz. Nedense yağışın meşhur en etkili kısmını bir türlü alamadık

Alış kardeş bu durumlara. Ben alıştım. Salı sallanır. Çarşamba çarşafa dolanır gibi ilerliyoruz. Unutma hava katalitiktir….

• Bostancı 3 derece ve olması gerektiği gibi şakır şakır. Dün 20 küsür bugün 30 mm civarı yağış aldık alıyoruz. Keyfimiz zaten kaçtı. Güzel bir beyazlık görsek güney sahiller olarak bir nebze olsa tebessüm ederiz. Çamlıca tepesi vs araba ile 15 dakika ama heves mi kaldı :( Herkese tekrar geçmiş olsun. Umarım daha güzel günler görürüz. Esen kalın.

Dün ve bugün sabaha doğru en etkili yağışı aldık

• Her şeyden önce sıcaklık, yemişim yağışını, nemini, basıncını, dp'sini, her yer 0 derece olmadıktan sonra hiç bir sistem komünist değil kapitalisttir. Yağmur aldığımız için iyiyiz ancak ben bu konuda her zaman 1-2 derecede yağmur almaktan nefret etmişimdir. Doğruya doğru, ya saf kar olsun ya yağmur, arada kalan benden değildir, yıllardır da sevmem bu durumu ve bunu şu an için söylüyorum, ilerleyen saatlerde sıcaklığın düşmesiyle başlayacak "muhtemel" kar yağışı bir gündür yaşadığım siniri yatıştırabilir onu da biliyorum.

• Her şeyden önce sıcaklık, yemişim yağışını, nemini, basıncını, dp'sini, her yer 0 derece olmadıktan sonra hiç bir sistem komünist değil kapitalisttir. Yağmur aldığımız için iyiyiz ancak ben bu konuda her zaman 1-2 derecede yağmur almaktan nefret etmişimdir. Doğruya doğru, ya saf kar olsun ya yağmur, arada kalan benden değildir, yıllardır da sevmem bu durumu ve bunu şu an için söylüyorum, ilerleyen saatlerde sıcaklığın düşmesiyle başlayacak "muhtemel" kar yağışı bir gündür yaşadığım siniri yatıştırabilir onu da biliyorum.

İmzaaaaa

Seni Sibiryacı seni… Bendensin 👍