İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yıllar sonra tekrar geldim. Şöyle bir girip bu bölüme bakmak istedim.

DEK oluşumu bekleyenlere tek diyeceğim. Yıllardır gördüğüm şey akşam bu saatlerden itibaren hava iyice soğumaya döndüğünde DEK oluşumları kuvvet kazanır. Şuan haritada gördüğümüz mavi tondaki zayıf yağışların giderek sarılaşacağını düşünüyorum.

• Bazı kişiler kendini tatmin etmek için aynı soruyu defalarca soruyor. Dün analizi yaptım yayınladım, dedim ki dek şartlarımız uygun.

Ve altına aynen şunu yazdım; Dek demek şans işidir. Nereye vuracak bilemezsin. Avrupa'da olur, Boğaz hattı da olur, Anadolu yakası da olur. Ve yer yer lokal olarak da oldu.

Radarı açıp kendi bölgenizi takip edebilirsiniz. Onu da ben yapmayacağım bir zahmet.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Einmal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• Arkadaşlar sakin rüzgar avrupa yakası adına 20:00-21:00 güzelleşiyo dek'ler 500 hpa -40 a geçiş yaptık güçlü dekler oluşucak 23:00 il geneli sıcaklıkların uyumlu olmasıyla güzel örtüler bekliyorum

• Arkadaşlar şu anda 2 gün sonra ilk defa modellere bakabildim sınırlı alan olanlar da dahil. Bu gece çok kuvvetli olmasa da avrupa yakası özellikle daha doğusu için dekler gözüküyor. Yarın ise yeni bir siklonik yağış ihtimali var yağış güzel olsa da maalesef sıcaklıklar yine yükseliyor bir çok bölge kar sınırının üstüne çıkacak gibi gözüküyor.

.

• Bazı kişiler kendini tatmin etmek için aynı soruyu defalarca soruyor. Dün analizi yaptım yayınladım, dedim ki dek şartlarımız uygun.

Ve altına aynen şunu yazdım; Dek demek şans işidir. Nereye vuracak bilemezsin. Avrupa'da olur, Boğaz hattı da olur, Anadolu yakası da olur. Ve yer yer lokal olarak da oldu.

Gideceksin radarı açacaksın takip edeceksin. Onu da ben yapmayacağım bir zahmet.

Yine yazdım, bakın görüyorsunuz.

Aynı şey bir daha soracak.

Akıl mantık işi değil..

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Bantlar o kadar doğuladı ki Tuzla'ya bile gelmiyor artık. Fakat yağışlara doyduk sahil kısmı hemen hemen 5 cm de kaldı. Güneşin batmasıyla yavaş yavaş eriyor erimeden akşam yağış alırsak güzel olacak.

ben daha doymadım gündüz ilk defa böyle yağış aldığımızı gördüm 2017 den sonra. Evet birde akşam gece şu meşhur yoğun karı alalım ondan sonra tamam :gun_bandana:

• Ben de yeni yeni öğreniyorum eğer yanlış anladıysam kusura bakmayın ama sanki uydu görüntüsünde Karadeniz açıklarında Avrupa yakasını etkileyecek dek oluşumu var. Eğer yanlış anlamadıysam akşam saatlerinde belki 🤔