2024 Kışı Yorum ve Analizler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2m sıcakları

f_t2m_f_60.pngf_t2m_f_63.pngf_t2m_f_66.pngf_t2m_f_69.png

Hem 850’de hem 2 m’de beklentimi dile getirmiş ay balam :hfyeni (29):

Ona ve tüm umutlu dostlarıma şu klibi armağan ediyorum

Sedat hocam sistem sizin için daha da heyecanlı olacak , şahsen 25-30 cm den az bir birikim olursa üzülürüm ⛄️ beklentim yüksek

• Sedat hocam sistem sizin için daha da heyecanlı olacak , şahsen 25-30 cm den az bir birikim olursa üzülürüm ⛄️ beklentim yüksek

Teşekkür ederim kardeşim cevap için inşallah herkes için iyi bir sistem olur hayırlısı

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Cold.EFso can hocam pazartesi gününü yani yağışın en yoğun olduğu kısmı kar alarak kurtarır mı Gaziosmanpaşa? 😎

Hocam merhaba, çok teşekkür ederim

Bence ikindiden sonra en geç akşam saatlerinde Avrupa yakasının yüzde 90’ı artık kara geçmiş olur , Gop da o yüzde 90’ın içine girer bana göre

Ama kardaki su oranı ne olur

İşte ona hiç bir fani matematik biçemez

• Bugün çoğumuz için önemli ve biraz da hüzünlü bir gün

Merhum @4 Şubat hocamızı rahmetle anıyoruz

Çok sevdiği yeşil başkent Bursamız için şu kar potansiyelini görse -ki görüyor - çok mutlu olurdu⛄️

Mesajı gören herkesi hocamız için duaya ve mümkünse birer Fatiha okumaya davet ediyorum , Nûrlar içinde yatsın , mekanı cennet olsun

• Cold efso hocam pazar akşam Anadolu yakası iç kesimlerde kar gorurmuyuz sizce Ümraniye Çekmeköy hattı sürpriz olurmu

Örtü olurmu hocam

• Cold efso hocam pazar akşam Anadolu yakası iç kesimlerde kar gorurmuyuz sizce Ümraniye Çekmeköy hattı sürpriz olurmu

Örtü olurmu hocam

Gece görürüz hafif de olsa bence hocam

Bir kaç nokta öyle yada böyle örtü alır Anadolu’da

Sabah bozar o başka

Ama ptesi geceye kalmadan asıl örtü süreci başlar

Çok sevdiği yeşil başkent Bursamız için şu kar potansiyelini görse -ki görüyor - çok mutlu olurdu⛄️

Mesajı gören herkesi hocamız için duaya ve mümkünse birer Fatiha okumaya davet ediyorum , Nûrlar içinde yatsın , mekanı cennet olsun

[attach='161981','none','false'

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Hayat maalesef umduğumuzdan çok çok kısa mekanı cennet nuru bol olsun. Dualarımız 4şubat hocamızla. Herşeyin anın tadını çıkarıp mutlu olmak lazım

• Hocam merhaba, çok teşekkür ederim

Bence ikindiden sonra en geç akşam saatlerinde Avrupa yakasının yüzde 90’ı artık kara geçmiş olur , Gop da o yüzde 90’ın içine girer bana göre

Ama kardaki su oranı ne olur

İşte ona hiç bir fani matematik biçemez

Hocam ben İstanbul’un havasının sürprizlerine güveniyorum ve gerçek kar gurmeleri umut etmekten bıkmaz en iyiyi bekler her zaman ve kar sınırının kapımın önü olacağını düşünüyorum, sizi de ayrıca kutlarım insanlar kışı kapattığındaki cesur tahmininiz için çünkü sadece modele bakıp konuşmak kolay 👏🏼

Amin hocam Allah razı olsun hayat işte bir varız bir yokuz :(

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Cold.EFso hocam merhabalar.

Zonguldak merkez için bu sistemde beklentiniz nedir? Geçen sene yılbaşından önce ,18 ocakta ve 2 tane de martta olmak üzere kıyılar adeta gömülmüştü.Bu sene havada da olsa kar yağışı göremedik.Batı karadeniz adına bu sistemde ve kış sezonunun devamında bir öngörünüz var mıdır ?

• Cold.EFso

Hat den Titel des Themas von „Alper Tunga Sistemi Geliyor ⛄️❄️“ zu „Tunga Sistemi Süprizleri Loading ⛄️❄️⏳“ geändert.
  • Cold.EFso hocam merhabalar.

Zonguldak merkez için bu sistemde beklentiniz nedir? Geçen sene yılbaşından önce ,18 ocakta ve 2 tane de martta olmak üzere kıyılar adeta gömülmüştü.Bu sene havada da olsa kar yağışı göremedik.Batı karadeniz adına bu sistemde ve kış sezonunun devamında bir öngörünüz var mıdır ?

Merhabalar

Güzel potansiyel var ama rakım sistemi sizin bölge için de

Yüksekler gömülürken kıyılar için uzun süre kky işkencesi olabilir

Ama sistemin finalinde iş görür bir örtü alabileceğinizi ve devamındaki olası sistemlerde ise kaymağı yiyebileceğinizi düşünüyorum

• Cold.EFso hocam Anadolu yakası güney kıyıları adına ne düşünüyorsunuz ?

Merhaba Bay Snow

Anadolu yaka kıyıları derken Üsküdar ayrı Kadıköy ayrı , Maltepe ayrı Pendik ve Tuzla ayrı ele alınmalı

Semt semt ayrı başlık açılsa yeridir

Türkiye’de ilk defa Soğuma Elekli Yapısı Tezimizi biz dillendirdik

Simülasyon cetvel gibi soğur diyor

Ağır saçmalıyor bu açıdan modeller

Oysa soğuma elbette KB GD yönlü ilerlese de , elekli Rakım öncelikli serpiliyor kente

Yani Çamlıca Beşiktaştan DAHA ÖNCE soğur

O açıdan modellere meydan okuyorum

( Aydos Beşiktaş kıyaslaması yapılmaz ) 20-15-20 km lik yaylar için modelin ön göremediği , yada çözünürlüğün hesap edemediği soğuk sızıntıları olur ve yine olacak

• Hocam emeklerinize sağlık. İzmir için düşünceleriniz neler? Özellikle merkez ilçeler Buca, Karabaglar, Gaziemir gibi?

Merhaba, çok teşekkür ederim

Gaziemir yüksekleri , hatta Karşıyaka yüksekleri belli saatlerde kar görebilir

Ha keza Karabağlar da kar sevinci yaşar diye düşünüyorum , ancak bu görsel şov olarak görünüyor maalesef

İlk sistem için yine de fena değil ihtimali bile

Soğuklar kırpılmasa örtü BİLE mümkündü