Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ANKARA ÜNİVERSİTESİ OLARAK DEPREMDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ.

SABAH SAATLERİNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ KRİZ YÖNETİMİ TOPLANTISI SONRASINDA BÖLGEYE AYNİ, NAKDİ VE PERSONEL DESTEĞİ KONUSUNDA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR.

ÜNİVERSİTEMİZ SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN NAKDİ YARDIMLARIN YAPILABİLECEĞİ AFAD HESAPLARI PAYLAŞILMIŞTIR.

BÖLGEDEN ALINAN BİLGİLERE GÖRE HAZIRLANAN İHTİYAÇ MALZEME LİSTESİ AŞAĞIDA SUNULMUŞTUR. KAMPÜSLERİMİZDE BELİRLENEN NOKTALARA ANKARA ÜNİVERSİTESİ AİLESİNİN HER MENSUBUNUN YARDIMLARINI BEKLİYORUZ.

07.02.2023 SALI GÜNÜ SAAT 15:00’DE YARDIM TIRIMIZ BÖLGEYE HAREKET EDECEKTİR. TESLİMAT NOKTALARINDA, GÖREVLİ ARKADAŞLARIMIZ MALZEMELERİ TESLİM ALMAK ÜZERE HAZIR BULUNMAKTADIR.

ANKARA ÜNİVERSİTESİNİN GÜZİDE MENSUPLARINA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

PROF. DR. NECDET ÜNÜVAR

ANKARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ

*İHTİYAÇ MALZEMELERİ*

• BATTANİYE

• MONT (ÇOCUK, YETİŞKİN)

• BOT (ÇOCUK, YETİŞKİN)

• TERMAL İÇLİK

• ELDİVEN

• BERE

• ATKI

• UYKU TULUMU

• MAT

• DÖŞEK-YATAK

• DAYANIKLI GIDA

• BEBEK BEZİ

• BEBEK MAMASI

• MEYVE SUYU

• KATALİTİK SOBA

• İLK YARDIM SETİ

• PET ŞİŞE SU

• HİJYENİK MALZEME

*TESLİMAT NOKTALARI*

• BEŞEVLER YERLEŞKESİ PERSONEL YEMEKHANESİ

• DIŞKAPI ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

• CEBECİ MİLLİ PİYANGO KIZ YURDU

• MALTEPE VEHBİ KOÇ ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

• KEÇİÖREN KIZ YURDU

• GÖLBAŞI MİLLİ PİYANGO EK ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

• CEBECİ HASTANESİ İÇERİSİNDEKİ CUMHURİYET KIZ YURDU

İLETİŞİM:

NESİMİ DOĞRU / 0542 227 04 82

*!! DUYURULAR İÇİN ANKARA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINI TAKİP EDİNİZ.*

• orta kuvvette yağış başladı ancak bu sefer hava ısınsın diye dua ediyorum. allah ülkemizin yardımcısı olsun.

• Şu an Sincan’da kar yok az önce biraz serpiştirdi sonra durdu. Beklenen sistem yanlış çıktı galiba. Son durum nasıl bilgi verebilir misiniz ?

• Dışarıda öyle bir soğuk var ki anlatamam… Burası böyleyken deprem bölgesini düşünemiyorum. Allah yardımcıları olsun ya… Çok acı çok…

• biraz önce macunköy metro ve nazım hikmet kültür merkezi’ndeki yardım toplama alanlarındaki çalışmalarımızdan birkaç arkadaş soğuktan dolayı devam edemeyerek eve geldik. soğuktan zar zor eşya taşıdık. aşırı eşya var ancak eşyaları taşıyan insan sayısı az. yarın lütfen evimizin yakınındaki yerlerde destek olalım🙏🏻

Einmal editiert, zuletzt von mbt51 ()

• biraz önce macunköy metro ve nazım hikmet kültür merkezi’ndeki yardım toplama alanlarındaki çalışmalarımızdan birkaç arkadaş soğuktan dolayı devam edemeyerek eve geldik. soğuktan zar zor eşya taşıdık. aşırı eşya var ancak eşyaları taşıyan insan sayısı az. yarın lütfen evimizin yakınındaki yerlerde destek olalım🙏🏻

Yarın ben de Macunköy'de olacağım. Neyin ucundan tutsak kârdır..

• Yazmayayım dedim ama yazicam.

Malum şehrin hava yorumlarına bakıyorumda adamlar tam olarak hayat devam ediyorun canlı tanıkları gibiler.

Çok haklısın.abi ne önemi var şuan karın yagmurun sistemin soğuk havanın canlarımız enkaz altında kurtarılmayı beklerken dışarı çıkanlar ise soğuk hava ve çetin kış şartlarıyla mücadele ederken Haluk leventin dediği keşke hepimiz birer kepçe olsakta kazıp kazıp canlarimizi kurtarsak.

• Yazmayayım dedim ama yazicam.

Malum şehrin hava yorumlarına bakıyorumda adamlar tam olarak hayat devam ediyorun canlı tanıkları gibiler.

Aynen Adamlar Yağmur Yağıyor diye üzülüyorlar ya kardeşim buz gibi betonun içinde aç susuz bekleyenleri hiç düşünmüyorlar aklım almıyor şu durumda nasıl meteoroloji konuşuyorlar.