İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • M.Gokhan hocam onlar nasıl görseller öyle yahu. Hayır yani bir insanın canı kar çeker mi, o da ayrı bir muamma. Baya baya gecenin 1'inde canım kar çekti. Normal insanların canı et çeker, ne bileyim lahmacun çeker, Ama benim canım şu an kar çekti. Üzerine pekmez damlatıp şu an katır kutur yemek istiyorum o görseli. Çok ciddiyim şu an.

Galiba bu kurak döngü benim mental sağlığımı bozdu. Bu yıl düşecek ilk kar tanesini aşağıda ki kardeşimizin betimlemesi gibi iştahlıca yiyeceğim. Buraya ant içtim, şahitsiniz 😳

• Tam 1 yıl... Yaka tartışmaları, Arnavutköy kameralarından Vortexin girişini izlemek, 6 OCAK 2017 'nin Vortex gelmeyecek sistem bitmiştir serzenişleri, geceye doğru 11 gibi Vortexin Anadolu Yakasını kaplayışı, +20-25 cm örtü ve 5'ten sonra kapanış. Çok güzel gündü be. En azından güzel bitmişti.

• Tam 1 yıl... Yaka tartışmaları, Arnavutköy kameralarından Vortexin girişini izlemek, 6 OCAK 2017 'nin Vortex gelmeyecek sistem bitmiştir serzenişleri, geceye doğru 11 gibi Vortexin Anadolu Yakasını kaplayışı, +20-25 cm örtü ve 5'ten sonra kapanış. Çok güzel gündü be. En azından güzel bitmişti.

Vortex her zamanki gibi Karaburun'dan giriş yapmıştı. Ben paylaşım yaparken İstanbul günlük güneşlikti

• Beylikdüzü'nde geçen seneki sistemde en az 50 cm kar yağmıştı. Bermuda olarak yine yağışın en kralını aldık :saint:

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 3. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• M.Gokhan hocam onlar nasıl görseller öyle yahu. Hayır yani bir insanın canı kar çeker mi, o da ayrı bir muamma. Baya baya gecenin 1'inde canım kar çekti. Normal insanların canı et çeker, ne bileyim lahmacun çeker, Ama benim canım şu an kar çekti. Üzerine pekmez damlatıp şu an katır kutur yemek istiyorum o görseli. Çok ciddiyim şu an.

Galiba bu kurak döngü benim mental sağlığımı bozdu. Bu yıl düşecek ilk kar tanesini aşağıda ki kardeşimizin betimlemesi gibi iştahlıca yiyeceğim. Buraya ant içtim, şahitsiniz 😳

dostum az daha sabır. baktın geçmiyor, yağışlar başladığında acil kartepe falan yapman lazım. yoksa gidişat kötü. 😅

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız." -M.Kemal ATATÜRK

• Şaka gibi ya 48 saat bile olmayan vade için birinin diyagramı 0 ortalama da bile değil ,diğeri -5in altına inmeye çalışıyor . Harbiden bu sene modeller ömür törpüsü . İçimden bir ses, bir sistem gelecekse bu sistem son 6-7 günlük vadede bir anda çıkacak diyor . Hadi hayırlısı .

• Şaka gibi ya 48 saat bile olmayan vade için birinin diyagramı 0 ortalama da bile değil ,diğeri -5in altına inmeye çalışıyor . Harbiden bu sene modeller ömür törpüsü . İçimden bir ses, bir sistem gelecekse bu sistem son 6-7 günlük vadede bir anda çıkacak diyor . Hadi hayırlısı .

Dediğiniz gibi olursa kıyı kesimlerde kar alır mı acaba ? Yani büyük bir sistem mi olur ?

MİLLİ ŞUURDA MUSTAFA KEMAL, DİNİ ŞUURDA MUHAMMED MUSTAFA

• Bu kadar kafa karışıklığının üzerine gece yarısı güncellememiz an itibariyle başladı...

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 3. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

(1881-193∞)

• gfsna-15-252.png?18

Onların kar yağışları varsa bizim de suni kar yağışımız var 8)

(1881-193∞)

• Meali ?

Sibirya Amerika kıtasına iniyor bize kırıntıları kalıyor hocam.

(1881-193∞)

• Gece yarısı güncellememiz devam ediyor bitmesi an meselesi...

(1881-193∞)

• Kümelenme arttı ihtimallerde düşüş oldu sıra sabah güncellemesini beklemekte :/

(1881-193∞)

• Keşke tekrar gelse ben nick değiştirmeye hazırım hocam. :D

İstanbul geneli için diyemem ama Avcılar için çok iyidi gerçekten..

Vortexi vakumlayıp Avcılara çekti :)

Sağanak yağmur yağış olur onu da vakumlar

Aykut kardeşim yüzünden göçü Avcılara taşımaya niyetlenmiştim :)