Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hemen bi tarif vereyim hocam ortalama 5 litrelik bidon için karışık turşu malzemeleri: 1 lt üzüm sirkesi,1 baş tam sarımsak,3 adet defne yaprağı,3 adet acı biber,yarım kilo acur,yarım kilo beyaz lahana,yarım kilo havuç,1 yemek kaşığı limon tuzu,1 çay bardağı normal tuz,yarım kiloda turşuluk biber, 1 litre saf su (klorsuz) ve 3 adet karabiber. ben tarifi verdim bak herkese vermem bunu vehbi hocam 😄😄

Hay Allah razı olsun kardeşim 😎

Bu tam antibiyotik hocam , tam virüs sağar ^^

• Yok hocam yaptırmadım

Ben kızımı Yüksek ateş ve öksürük ile götürünce hastaneye

İnfluenza testi yaptılar hızlıca

Testin sonu pozitif çıkınca , ona özgü tedavi başlandı

Hala yatıyor halsiz öksürük devam ediyor

Mide bulantısı ve ateş yok denecek kadar az

• hemen bi tarif vereyim hocam ortalama 5 litrelik bidon için karışık turşu malzemeleri: 1 lt üzüm sirkesi,1 baş tam sarımsak,3 adet defne yaprağı,3 adet acı biber,yarım kilo acur,yarım kilo beyaz lahana,yarım kilo havuç,1 yemek kaşığı limon tuzu,1 çay bardağı normal tuz,yarım kiloda turşuluk biber, 1 litre saf su (klorsuz) ve 3 adet karabiber. ben tarifi verdim bak herkese vermem bunu vehbi hocam 😄😄

Bülent abi virüsü,hipertansiyonla öldürmeye karar vermiş :hfyeni (18):

• Pandeminin etkenleri diyebiliriz.3 sene boyunca çok kolladı insanlar kendilerini..Covid hariç diğer tüm virüslerle ilişkimiz minumuma indi.Şimdi tekrar kaynaşınca böyle bir tablo kaçınılmaz oldu.Tekrar alışacağız evelallah hocam : )

açıkcası hocam ben pandemi sürecinde kendimi çok iyi korudum hep doğal yollarla vücudu güçlendirici kürler yaptım hiç aşıda olmadım hastada olmadım çokşükür çevremdeki insanlar hastalıktan kırılırken ben nasıl yakalnmadım bu illete bende şaşırdım doğrusu😄😄

• açıkcası hocam ben pandemi sürecinde kendimi çok iyi korudum hep doğal yollarla vücudu güçlendirici kürler yaptım hiç aşıda olmadım hastada olmadım çokşükür çevremdeki insanlar hastalıktan kırılırken ben nasıl yakalnmadım bu illete bende şaşırdım doğrusu😄😄

Abi belkide pandemi boyunca olabilecek en güvensiz ortamda çalıştım.Maske yok ,mesafe yok, kalabalık desen hat safhada.Bende şaşırdım valla şükür diyelim.:hfyeni (18):

• White Tiger28 abim bir bardakta ben alabilirmiyim su hastalıkta sıcak sıcak iyi gider ^^

hocam kış tam bastırmadan iyi olmaya bakın zaten bu havalar tam hastalık havası kar yağmamış mikroplar kırılmaz mümkün olduğunca kalabalık yerlerde bulunmayın birde ağzınızda bir iki tane karabiber çiğneyin boğazınıza iyi gelir ağızdaki mikropları öldürür.

• Sen mümkünse ıhlamur iç kardeşim

ıhlamura bir tutam defne yaprağı ve bir tatlı kaşığı bal katarsanız çok daha faydalı oluyor şeker kesinlikle katmayın şeker bitki çaylarının aromatik yağını bozuyor sonra şekerli sudan farkı olmuyor.hocam valla benide aktar yaptınızya daha nediyeyim.aslında bunun üzerine bir konumu açsam hiçfena olmaz ha.bitkisel sağlık konusu felan 😄😄

• hocam kış tam bastırmadan iyi olmaya bakın zaten bu havalar tam hastalık havası kar yağmamış mikroplar kırılmaz mümkün olduğunca kalabalık yerlerde bulunmayın birde ağzınızda bir iki tane karabiber çiğneyin boğazınıza iyi gelir ağızdaki mikropları öldürür.

Bülent abi tarifler güzel uygulamaya çalışacağım bu konuda takipcinim :thumbup:

• ıhlamura bir tutam defne yaprağı ve bir tatlı kaşığı bal katarsanız çok daha faydalı oluyor şeker kesinlikle katmayın şeker bitki çaylarının aromatik yağını bozuyor sonra şekerli sudan farkı olmuyor.hocam valla benide aktar yaptınızya daha nediyeyim.aslında bunun üzerine bir konumu açsam hiçfena olmaz ha.bitkisel sağlık konusu felan 😄😄

Kardeşim ,

Kur kendine bir internet sitesi

Online hizmet ver , para karşılığında ^^

• Kardeşim ,

Kur kendine bir internet sitesi

Online hizmet ver , para karşılığında ^^

hocam ben böyle şeylere karşıyım ne demiş peygaber efendimiz s.a.v sizin en hayırlınız insanlara daima yardımcı olanınızdır.😊 hayatta herşey para değildir hocam bilgi herdaim paaylaşınca güzel olur 😊

• mesela bir ufak bilgi daha vereyim.sindirim sisteminde bozukluğu olan kara ciğerinde sıkıntısı olan mide yanması gastrit vs. olan yüksek tansiyonu hipotermi olan gözlerinden rahatsızlığı olan idrar yollarında sıkıntısı olan vucudunda sivilce sıkıntısı olan havuç bildiğimiz havucu günde bir defa 1 adet çiğ.olarak yerse bu saydığım rahatsızlıklara iyi gelir havuç,ta lift oranı fazla olduğundan kabızlığada çok iyi gelir bağırsak sistemini düzenler ayrıca güçlü bir antioksidan yönüde vardır vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir gözleri kuvvetlendirir hatta önrü boyunca günde 1 adet havuç yiyen kişilerde katarakt olma yüzdesi neredeyse hiç yoktur. 😊

• hocam ben böyle şeylere karşıyım ne demiş peygaber efendimiz s.a.v sizin en hayırlınız insanlara daima yardımcı olanınızdır.😊 hayatta herşey para değildir hocam bilgi herdaim paaylaşınca güzel olur 😊

Kardeşim süpersin

Rabbim senin gibi insanların sayısını artırsın

• mesela bir ufak bilgi daha vereyim.sindirim sisteminde bozukluğu olan kara ciğerinde sıkıntısı olan mide yanması gastrit vs. olan yüksek tansiyonu hipotermi olan gözlerinden rahatsızlığı olan idrar yollarında sıkıntısı olan vucudunda sivilce sıkıntısı olan havuç bildiğimiz havucu günde bir defa 1 adet çiğ.olarak yerse bu saydığım rahatsızlıklara iyi gelir havuç,ta lift oranı fazla olduğundan kabızlığada çok iyi gelir bağırsak sistemini düzenler ayrıca güçlü bir antioksidan yönüde vardır vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir gözleri kuvvetlendirir hatta önrü boyunca günde 1 adet havuç yiyen kişilerde katarakt olma yüzdesi neredeyse hiç yoktur. 😊

Ekran görüntüsünü aldım kardeşim, bilgin olsun ^^