İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Radarda hareketlilik başladı sabaha karşı ve sabah saatlerinde hafif ve orta kuvvette aralıklı yağış geçişleri olacak özlemiştik bir nebze iyi gelecek.. hava-yagmusrs23333323333

• Eren Eser Bergama'damı okuyacaksın birkaç gündür bergama ile ilgili mesajlarını görüyorum soracaktım unuttum.

Evet hocam bergamada okuyacağım sonrasında da İzmirde hayatı kurabilirim İzmir'i sevdim İstanbulda yaşadığım ilçeye göre çok düzenli bir yaşam var ve insana saygı var

• Evet hocam bergamada okuyacağım sonrasında da İzmirde hayatı kurabilirim İzmir'i sevdim İstanbulda yaşadığım ilçeye göre çok düzenli bir yaşam var ve insana saygı var

Ben İstanbul da bulundum çok güzel ama aynı zamanda çok karisik şehir hiç yapamadım, İzmir daha düzenli ve daha kullanışlı bir sehir kolay bir şekilde adapte olabilirsin umarım hakkında hayirlisi olur eğitim hayatında başarılar kardeşim..

• Ben İstanbul da bulundum çok güzel ama aynı zamanda çok karisik şehir hiç yapamadım, İzmir daha düzenli ve daha kullanışlı bir sehir kolay bir şekilde adapte olabilirsin umarım hakkında hayirlisi olur eğitim hayatında başarılar kardeşim..

Evet İzmir bana çok düzenli geliyor İstanbulda nüfus 20 milyonu aştı yaşanılmaz bir şehir hâline geldi İstanbulda paran varsa güzel semtte evin varsa hayatı yaşarsın yoksa gününün çeyreği yolda, trafikte geçer

• Evet hocam bergamada okuyacağım sonrasında da İzmirde hayatı kurabilirim İzmir'i sevdim İstanbulda yaşadığım ilçeye göre çok düzenli bir yaşam var ve insana saygı var

Geçen gün sorduğun soruyu sadece gezmek için geleceksin sanarak cevapladım.Bergama özel olarak gezilecek bir yer değil çünkü umarım istediğin bölümü okuyorsundur.

Ben çalışma şartları yüzünden aktif olarak sahadayım bu yüzden genellikle ilçe dışında ve çoğunlukla Aydın'dayım.

Bergama ,İzmir merkeze 100km'den fazla uzaklıkda bu yüzden pek İzmir'i temsil ettiği söylenemez, iş konusunda çalışma sahaları kısıtlıdır ilçe uzun yıllardır pek fazla gelişemedi son birkaç yıldır uğraşılan projeler mevcut.

İzmir'in yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi Bergama, 114 köyü ile Ege bölgesinde Milas ile birlikte en fazla köye sahip ilçe

Tarihi yapıları meşhurdur;

Bergama kalesi (Pergamon Antik kenti)/Asklepion/Serapis tapınağı/Akropolis/Kızıl avlu (Red Hall Basilica) Gezilecek bölgeler,kapanmadıysa hacı hekim hamamınada gidilebilir.

Eğlenecek mekan yoktur, normal cafeler mevcut.

Herşeye rağmen jeolojik konum olarak iyi bir bölgededir yazları Türkiye'nin sayılı olan koylarına uzaklığı 25-30dakikadır.Çandarlı-Dikili-Ayvalık taraflarında eğlencenin kralı mevcutdur.

İklim olarak yazlar sıcak ve kurak , kışları ise ılık ve yağışlıdır. Buna rağmen kar bakımından İzmir'in en şanslı ilçelerinden biridir neredeyse her sene kısa sürelide olsa havada kar görür.

• Çok teşekkür ederim hocam Aliağa tarafları güzel bazen oralara gidiyorum bergama sakin kendi hâlinde bir ilçe tek sıkıntısı otobüsler az geliyor haftada 1 2 izmirin merkezine gidilebilir geceleri zaten Bergama çok esiyor ve soğuk oluyor İzmirin merkezi gibi değil bu sene örtülü kar görecek gibi geliyor ^^