Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bursa için biseyin bittiği yok merak etme 5 inden itibaren gayet güzel kar alcaz sıcaklık tutuyor sorun yok ama gemlik Mudanya VS oraların işi zor akşamları alabilir gibi merkezde sıkıntı yok kar alır hayrı sayılır

gürsu 100 rakım alır mı iyi

• Nilüfer-Susurluk arasında git gel yapıyorum sürekli şu sıralar genelde Nilüferdeyim.Sistem zamanı Susurluk’ta olucam ama :)

güzel yerdesin Bursa’da en çok kar alan yerler arasındasın gibi bir vortex vurursa sizin o taraflara vurur bence 😁

• Öğle Gfs güncellemesine göre Tüm Trakya'da, Çanakkale, Balıkesir'de, Bursa'da, Yalovanın iç kesimlerinde, İstanbulun avrupa yakasının iç kesimleri ve batısında, Kar ihtimali yüksek görünüyor, ( Eğerce,Gemlik) arası Daha riskli, Sıcaklık 2-3 C

Önce ki güncellemeye göre olumlu gelişmeler var, 1 saat sonra ki gfs heyecan verici olacak.

Teşekkürler ama ardında ki sıcaklık yükselişi daha fazla onu göz ardı edersek yanılmış oluruz.Kar alır dediğiniz yerlerde sıcaklık zafiyeti var maalesef.

• güzel yerdesin Bursa’da en çok kar alan yerler arasındasın gibi bir vortex vurursa sizin o taraflara vurur bence 😁

Benim ikilem çok iyi Susurluk’ta Balıkesir’de başa oynar Nilüfer’de Bursa’da oynuyor biz hep oynarız :D

• Arkadaşlar merhabalar. Ben foruma her ne kadar yeni üye olsam da 2.5 senedir bu forumu ve sizi takip ediyorum. Ancak meteoroloji konusunda sizin burada konuştuğunuz verilerden öğrendiğim bazı şeyler dışında hiçbir bilgim yok, tamamen hobi olarak takip ediyorum ama aklıma bir soru takıldı. Az evvel Bünyamin Sürmeli'nin youtube'daki videosunu izledim, yanlış anlamadıysam orada Kocaeli bölgesi için kar gösteriyor, pazar günü için ama burada sizlerin söylediğinize göre bu ihtimal çok çok az. Kocaeli için pazar ya pazartesi kar yağışı ihtimali yok mudur? Sıkboğaz etmek istemediğim için de sürekli "kar olacak mı vs" gibi sizi darlamak da istemiyorum.

Cahilliğim için affedin, her şeyden bağımsız olarak yorumlarınızı takip etmek beni mutlu ediyor. Herkese keyifli günler dilerim.

• Eyvallah teşekkür ederim, bu ara yolum Susurluk'a da çok düştü :) . Ön görünüz nedir, sahilde kara bata çıka yürüyüş yapabilecek miyiz hocam?

Hocam bir kaç sayfa geride Ayberk’e bol bol yazdım göz atabilirsiniz :chinese:

• Arkadaşlar merhabalar. Ben foruma her ne kadar yeni üye olsam da 2.5 senedir bu forumu ve sizi takip ediyorum. Ancak meteoroloji konusunda sizin burada konuştuğunuz verilerden öğrendiğim bazı şeyler dışında hiçbir bilgim yok, tamamen hobi olarak takip ediyorum ama aklıma bir soru takıldı. Az evvel Bünyamin Sürmeli'nin youtube'daki videosunu izledim, yanlış anlamadıysam orada Kocaeli bölgesi için kar gösteriyor, pazar günü için ama burada sizlerin söylediğinize göre bu ihtimal çok çok az. Kocaeli için pazar ya pazartesi kar yağışı ihtimali yok mudur? Sıkboğaz etmek istemediğim için de sürekli "kar olacak mı vs" gibi sizi darlamak da istemiyorum.

Cahilliğim için affedin, her şeyden bağımsız olarak yorumlarınızı takip etmek beni mutlu ediyor. Herkese keyifli günler dilerim.

Pazar günü hem yağış az hem de soğuk girişi yeterli değil. Pazar günüde ancak şartlar akşama toparlanmış oluyor. En iyi şartlar sadece Pazartesi ve Salı var Kocaelinde. O da dek yağışlarından ne kadar koparabilirse.

• Arkadaşlar selamlar, 2 yıldır özellikle kar dönemi bu forumu hep takip ediyorum. Bu zamana imiş üye olmak. :)

Nilüfer bölgesinde oturuyorum, umarım en özlediğimiz zamanların karı düşer bu sene. Dua ediyorum.

• Pazar günü hem yağış az hem de soğuk girişi yeterli değil. Pazar günüde ancak şartlar akşama toparlanmış oluyor. En iyi şartlar sadece Pazartesi ve Salı var Kocaelinde. O da dek yağışlarından ne kadar koparabilirse.

Çok teşekkür ederim, sağ olun cevabınız için.