İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ataşehir 0 derece

Е́сли у вас есть вре́мя, что́бы ныть и жа́ловаться, зна́чит его́ доста́точно, что́бы всё измени́ть.

• Umarım boğaz hattı bolca gömülür. Şehrin %90'ı boğaz ve çevresindeki semtlerde yaşıyor. Diğer noktalara yağan karın herhangi bir haber değeri yok . Demek istediğim Ankara'ya kar yağması ile Arnavutköy'e kar yağması açısından bir fark yok. İzmir'de de Kiraz, Ödemiş gibi ilçelere her sene kar yağıyor ama haber değeri olmuyor. Şehir merkezine yağınca yıllarca konuşuluyor. Öyle bir şey bu da.

• Yasaklanmak İstenen Kelimeler : Vortex, Avrupa Yakası, Anadolu Yakası, Bermuda -> Onayla

Hocam Vortex kelimesini Cuma Akşamına kadar yasaklayalim. Vortex kelimesini yazan arkadaşları da 10 gün bu konuda konuşmasınlar. Bak bakalım bir daha yapıyorlarmı. ^^

• harbiden sıktı yaka ayrımı . Herkesin bir fikri var ve saygı duymak zorundayım. Ama öyle farklı yorumlar var ki burada model takip etmekten anlamayan yazılanları okuyan sevinen yada üzülen insanlar var. Ben modellere bakıyor olmama rağmen acaba bi yere yanlışmı baktım deyip tekrar incelemeye başlıyorum anadoluya bisey yok ooo bermuda yada bermudaya bisey yok ooo anadolunun diye çeşit çeşit yorumlar var. Herkes burada kar sevdalısı herkes evinin önüne yağsın istiyor anlıyorum. Ama lütfen herkes kendi isine geleni degilde ne goruyorsa onu yazsın ki buradaki bazı insanlar bir fikir sahibi olsun. Nacizane fikrim. Herkesin mutlu olduğu bir sistem olsun. Hayırlı aksamlar

• Şimdi bir sorum var mesela.. geçen sistemde aldık diye bu sistemde şunu mu diyelim istiyorsunuz " almayalım biz hatta hiç yağmasın biz böyle izleyelim"

Öyle bir şey beklemiyorum sadece sanki bir tek bermuda varmış gibisinden o bermudaya kayacak şu bermudaya gelecek vs vs her sayfada 1 2 tane net görüyorum

• Umarım boğaz hattı bolca gömülür. Şehrin %90'ı boğaz ve çevresindeki semtlerde yaşıyor. Diğer noktalara yağan karın herhangi bir haber değeri yok . Demek istediğim Ankara'ya kar yağması ile Arnavutköy'e kar yağması açısından bir fark yok. İzmir'de de Kiraz, Ödemiş gibi ilçelere her sene kar yağıyor ama haber değeri olmuyor. Şehir merkezine yağınca yıllarca konuşuluyor. Öyle bir şey bu da.

Nerde yüzde 90'ı yaşıyor ya esenyurt istanbulun ve türkiyenin en kalabalık ilçesi sadece resmi kayıtlarla 1 milyona yakın araştırabilirsin. 2.sırada küçükçekmece geliyor. Sonra Pendik ve bağcılar hani nerde boğaz hattı çevresi

Tamam, o zaman her sistemde Şehir merkezlerine kar yağsın, Barajlar susuz kalsın tarım arazileri susuz kalsın sırf kar zevki için.

En batısından en doğusuna kadar her yerin kar alması en iyisi tabi her zaman mümkün olmuyor olabildiğince geniş bir yağış olmalı bence.

• Torunlar "Dede geçmiş kışları anlatırmısın eskiden çooookkk kar yağarmış tam 55 sene olmuş ama hala 87 kışını söylüyorlar 87 kışı nasıldı"

Dede (tabii ki ben) " gelin torunların oturun yanıma anlatayım 4 Mart sabahıydı bizim ev gecekondu olduğu için biraz kuytuda kalıyordu o zamanlar daha 16 yaşındaydım sabah kalktığımızda kardan kapımız açılmadı 2 gün evde kaldık 3 defa kar fırtınası oldu kar Nisan ayına kadar yerden kalkmadı hıııımmm evet canım torunlarım birde 10 Mart 2022 kışı var uvvvv neler neler oldu Mart ayında görülmüş en yoğun kar yağmıştı tabii ben 87 kışını hiç bir şeye değişmem o bambaşka bir şeydi" diyeceğim bundan 20 yıl sonra

inşallah torunlarımızda böyle kışları görmek nasip olur

• İyi de 10 mesajdan 8 tanesi Anadolu yakası olarak geçiyor sizin derdiniz ne arkadaşlar bermudayla ? Rahat olun anadolu yakası alacak derken iyi de çıkan veride avrupaya daha çok verince mi bermudaya yukseliyorsunuz.

Alın sizin olsun vorteksiniz ben istemiyorum gelmesin.

• Hocam Vortex kelimesini Cuma Akşamına kadar yasaklayalim. Vortex kelimesini yazan arkadaşları da 10 gün bu konuda konuşmasınlar. Bak bakalım bir daha yapıyorlarmı. ^^

Şu foruma üye olalı 7 seneyi geçiyor, bölgecilik konusunda bir karış ilerleyemedik hala aynı konular. Konuyu biraz bu tarz konulardan uzak tutmak lazım.

Konuda önümüzdeki 48 saate yönelik DEK üzerine yazılmış nitelikli mesajlar bekliyorum ama bir kaç üyemiz hariç maalesef. Konuda havayı yaşayamaz olduk.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Nerde yüzde 90'ı yaşıyor ya esenyurt istanbulun ve türkiyenin en kalabalık ilçesi sadece resmi kayıtlarla 1 milyona yakın araştırabilirsin. 2.sırada küçükçekmece geliyor. Sonra Pendik ve bağcılar hani nerde boğaz hattı çevresi

Ayrıca zaten bu saydığım ilçeler ile nüfusun yüzde 20 sini oluşturuyor. Beşiktaş Beyoğlu Şişli ilçeleri İstanbul ilçelerinde son 10 sırada nüfus sayısı ile. İstanbul ilçe nüfus sayıları yazıp google a bakabilirsiniz.

• Tamam, o zaman her sistemde Şehir merkezlerine kar yağsın, Barajlar susuz kalsın tarım arazileri susuz kalsın sırf kar zevki için.

En batısından en doğusuna kadar her yerin kar alması en iyisi tabi her zaman mümkün olmuyor olabildiğince geniş bir yağış olmalı bence.

1 sistemde Şehir merkezine yağmasıyla tarım arazileri susuz kalmaz hocam

Sistem kuşa döndü uçuyor 🦜