İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Üzerimizde kütle yok gibi görünüyor radarda ama orta şiddette kar yağışı alıyoruz diyenler burada mı?

Hava burda günlük güneşlik ama aynı zamanda kar atıştırıyor

Bu sene o sene değil :S

• Arkadaşlar durum şunu gösteriyor neredeyse 24 ocağa benzer bir şekilde gelicek rota ama ilin her tarafını etkilicek. Kimsenin gönlü kalmaz içinizi rahat tutun. Bermuda tribününden yazıyorum her taraf etkilenecektir herkes rahat olsun ve bugünün tadını çıkarsın. Dün zerre yağmayan konumum bu sabah inanılmaz bir kar aldı mutluyum gittim dolaştım. İmkanı olan çıksın tadını çıkarsın. Keyifli günler.

• anadolu yakası sahiller için anladığım kadarıyla bu iş bitti artık takibe gerek yok öyle anladım

Hep aynı seyler yazmaktan bıkmadın mı usanmadınmı totem mi yapıyorsun anlamadım. 3 günlük mesajlarında hep aynı şeyler

• Arkadaşlar durum şunu gösteriyor neredeyse 24 ocağa benzer bir şekilde gelicek rota ama ilin her tarafını etkilicek. Kimsenin gönlü kalmaz içinizi rahat tutun. Bermuda tribününden yazıyorum her taraf etkilenecektir herkes rahat olsun ve bugünün tadını çıkarsın. Dün zerre yağmayan konumum bu sabah inanılmaz bir kar aldı mutluyum gittim dolaştım. İmkanı olan çıksın tadını çıkarsın. Keyifli günler.

Belli değil daha, modeller ikiye bölünmüş. GFS ana modeli batıya veriyor ama ortalaması daha doğulu veriyor mesela. Icon filanda zaten direk boğaz hattına veriyor. Yani bence şuan yorum yapmak saçma, en iyisi bu akşam ECMWF veya gece ICON güncellemesinden sonra biraz daha net konuşmak.

• sıcaklık düşmeye başladı konumumda 2.5 derece ve orta kuvvette kar var aralıksız 7.30 dan beri yağıyor değişken kuvvetlerde maltepe sahil bile 7 cm ölçtüm bu sabah

• Şu an Çekmeköy konumundayım ve son yarım saattir orta kuvvette çok güzel kar yağışı alıyoruz. Güncel radar kontrolü de yaptığımda keyifli kütlelerin yaklaştığını görüyorum.

• Belli değil daha, modeller ikiye bölünmüş. GFS ana modeli batıya veriyor ama ortalaması daha doğulu veriyor mesela. Icon filanda zaten direk boğaz hattına veriyor. Yani bence şuan yorum yapmak saçma, en iyisi bu akşam ECMWF veya gece ICON güncellemesinden sonra biraz daha net konuşmak.

Bence gayet belli vortex konusu tartışmaya kapalı kalması gerek bence.

• Bilgili bir hocamız beni bilgilendirebilir mi? Dedemin cumartesi günü Almanya'ya bileti var. Iptal olma ihtimali var mı? Bir de babam onu arabayla götürmek istiyordu. Arabayla götürmek mantıklı mı? Yolda kalır mı?

Vintersaga

Hocam uçak yarın akşam saatlerinde ise problem olabilir, yani iptal olabilir. Arabayla gitmekte problem yaratabilir, dikkatli olup uyarıları takip etmekte fayda var.

Uçak öğlense ciddi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Avrupa diyorsan daha çok var hala 36 saat var. Belli değil

Aynen bu kafayla 5 dakika kala belli olur.. ya arkadaşlar söylediğim şey şu az çok belli oldu artık bir oraya bir buraya vermiyor herkes etkilenicek daha ne istiyorsunuz

• Aynen bu kafayla 5 dakika kala belli olur.. ya arkadaşlar söylediğim şey şu az çok belli oldu artık bir oraya bir buraya vermiyor herkes etkilenicek daha ne istiyorsunuz

GFS yi tanımıyorsun anlaşılan daha fazla bir şey demeye gerek yok

Bu sene o sene değil :S

• Aynen bu kafayla 5 dakika kala belli olur.. ya arkadaşlar söylediğim şey şu az çok belli oldu artık bir oraya bir buraya vermiyor herkes etkilenicek daha ne istiyorsunuz

36 satte 50 kere değişiyor ne konusuyorsun dostum?

Е́сли у вас есть вре́мя, что́бы ныть и жа́ловаться, зна́чит его́ доста́точно, что́бы всё измени́ть.

• Mart kapıdan baktırdı. hava-kars323 2 hafta sonra ekinoks zamanı hava-simsek3232 hava-yagmusrs323
    acaba orajlar bu sene nasıl olucak bir 2017 alsak yeridir

• İstanbul’da Yoğun Kar Yağışları bekleniyor!

Beklenen Hadise

Kar Yağışı

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere göre; İstanbul’da bu gece ve yarın (Cumartesi) aralıklı ve yerel olarak kuvvetli kar sağanakları bekleniyor. Cumartesi akşam saatlerinden itibaren Avrupa Yakası ağırlıklı olmak üzere kar yağışlarının etkisini daha da arttıracağı ve yer yer yoğun gök gürültülü kar yağışları görüleceği tahmin ediliyor. Pazar günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.