Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bartın için bir yorumunuz var mı?

Bartın'da kar sınırı 100-150 rakımlara kadar düşüyor gece saatlerinde . Merkez rakımın 25-30 metrelerde olduğunu hatırlıyorum. Bu kadar yağışlar zayıf iken , bir şey beklemek çok umut bağlamak olur.

Şubat 4-5 gibi daha kuvvetli yağışlar ile sahillere dahi kar yapabilecek bir potansiyel mevcut.

Gerçekçi olmak gerekirse , bence o tarihlere odaklanmak ;

Hayal tüccarlığı yapman arkadaşlardan bizi ayrı kefeye koyar.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Önümüzdeki sistemlerin en favori bölgesiyiz ona rağmen hala burası cenaze evi gibi :D

Arkadaşlar akşama vakit bulabilirsem önümüzdeki sistem silsilesi bölgemizi nasıl etkileyebileceğine dair bilgi paylaşımı yapacağım :)

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Önümüzdeki sistemlerin en favori bölgesiyiz ona rağmen hala burası cenaze evi gibi :D

Arkadaşlar akşama vakit bulabilirsem önümüzdeki sistem silsilesi bölgemizi nasıl etkileyebileceğine dair bilgi paylaşımı yapacağım :)

Hocam kastamonuyu pas geçmiş gibi geldi sistem 🥲

• Hocam kastamonuyu pas geçmiş gibi geldi sistem 🥲

Sana özel ufak bir araştırma yaptım . Kar sınırının sıfır metreye düştüğü anlarda 3 Aralık - 15 Aralık tarihleri arasında 28-30 cm arası kar yağışı veriyor. Bunlara dekleri dahil ettiğimizi düşünsek 45 cm civarı örtü oluşması mümkün bu süreçte bu pas geçmiş haliyse ülkenin yarısı paslı :D

Priestley

• Bolu'da merkez için ciddi örtüyü ne zaman alabiliriz?

Merhaba ;

2 Şubat akşam saatleri ile 6 şubat akşam saatleri arasında yaklaşık 45-50 cm örtü beklentim var şuan ki yağış verilerine göre .

Priestley

• Şubat ayı geneli olarak bir çok noktamızın ortalamanın üzerinde kar yağışı alacağı şuan ki verilere göre söylenebilir .

Bölgemizden bu sene bir bölgenin rekor çıkarması çok güzel olur değil mi :)

Priestley

• Şubat ayı geneli olarak bir çok noktamızın ortalamanın üzerinde kar yağışı alacağı şuan ki verilere göre söylenebilir .

Bölgemizden bu sene bir bölgenin rekor çıkarması çok güzel olur değil mi :)

Teşekkürler hocam. Geçen sene 70 cm kar yağışı almıştık Bolu merkezde. Kendi rekorumuzu kırmıştık. Bölgemiz adına bol yağışlı bir şubat ayı olması dileğiyle :)

• Teşekkürler hocam. Geçen sene 70 cm kar yağışı almıştık Bolu merkezde. Kendi rekorumuzu kırmıştık. Bölgemiz adına bol yağışlı bir şubat ayı olması dileğiyle :)

İnşallah tekrar güzel yağışlara kavuşursunuz komşunuz olarak bol bol dua gönderiyorum size 🙂

Priestley

• Bugün Zonguldak ın en çok kar yağan yerlerinden hava kumtarla tarafına çıktık eşim falan baya kar var 20 cm den fazla çok iyi geldi :)

Şubatın 7-8 inden sonra çıkamazsınız iyi yapmışsınız çıkarak 😁

Priestley

• Düzce 264 rakım için durum nedir? Örtü görme ihtimalimiz var mıdır?

5-8 şubat arası 30 cm civarı örtü bekliyorum . Dek yağışları ile yer yer 40 cm i devirebilir..

Yarın gündüz de güzel yağışların oluşması mümkün 400+ rakım 15 cm civarı örtü oluşabilir gün içerisinde.

Priestley

• Yarın için beklentiniz nedir düzce adına?

Karadeniz açıklarındaki kütleler gece yarısından sonra il merkezine doğru sokulmaya başlayacak çok kuvvetli yağışlar bırakacağını düşünmüyorum ama ufak bir bant sabaha beyaz uyandırır bizi.

Yarın da öğle saatlerine kadar orta kuvvette yağışlar bekliyorum

Priestley