İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kuvvetli soğukla gelmeyen poyrazlı sistemler İstanbul'u genellikle üzerek terk etmiştir. Bir benzerini yaşatıyor yeniden.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Hocam ben çok rahatım en başından beri kendimi en kötüye hazırlamıştım zaten. gfs'nin gördüğü seraplara hiç inanmamıştım çünkü ^^

Bende kötü yerdeyim rakım olarak alıştım geçen tulpar sistemide öyle oldu cıvık bir kar yağan eriyor Allah tan imdadımıza sabahki dekler yetişti.

• Samet

Mesajımı okuduktan sonra silebilirsiniz hocam sorun yok.

Adam twitterdan burada ki insanların annelerine aleni şekilde küfür ediyor.

Lütfen ricamdır ya bu şerefsizi kendi sosyal medya hesaplarınızdan gereken cevabı verin.

Adam havaforum'da olanların anasını avradına küfür ediyor birde utanmadan.

• SAmet hocam kim bu bilelim bı yerde çıkar karşımıza ben görmedim

Direksiyonda tüm şimdi anladım kim olduğunu

Einmal editiert, zuletzt von burcin ()

• Kendisini Dava felan açsak çünkü hakaret var yani en azından cimere şikayet etsek yani.

• Herkese Merhabalar Hayırlı Forumlar,

Umarım herkes iyidir aileniz sevdikleriniz dostlarınız iyidir işleriniz yolundadır.

Sevgili forumdaşlarım, kardaşlarım dün airgram yorumlarken havada bile kar görünmediğini söylemiştim ancak görüyorum ki hala havada kar bekleniyor ( sahil kesimleri için ) dün dediğim gibi yüksek yerler dışında aydos kayış dağı vs. havada bile kar görme ihtimali çok düşük ki birikinti imkansız.

Gelelim nedenine; 850 mb sıcaklığı -10 girdiğinde bile toprak en fazla 3 derece kadar düşebiliyor, bu demek oluyor ki 850mb'de en azından -13 girmeli ki yağan kar tutabilsin.

2. nedeni ise dewpoint ise 0 derece inemiyor bu sebeple kky olmaktan kurtulamıyor saf beyaz kar olması için dewpointp 0 dereceye inmesi gerekli ki buda görünmüyor.

Veriler oldukça kesin ve net bunlara göre uçaklar iniş kalkış planlarını yapıyorlar %95 şaşmaz bu veriler, o yüzden son bir kaç gündür kar yağışı bekleyenlerin neye göre beklediğini nanın hiç anlamıyorum ne gfs ne ecmwf ne gem ne icon hiç bir model sıcaklıkları güney sahilleri için 2 derecenin altına düşürmedi hiç bir zaman.

Forumu okuyorum ancak hiç bir kaynak olmadan herkes bir kar beklentisi içindeydi buna bir açıklık getirmek gerekiyor.

İyi forumlar.

Kaynak:

say-salyol-LTBA-7.png

• Bende kötü yerdeyim rakım olarak alıştım geçen tulpar sistemide öyle oldu cıvık bir kar yağan eriyor Allah tan imdadımıza sabahki dekler yetişti.

Evet hocam o sabah çok güzel kar yağmıştı bizim buraya dahi. Fakat akşama hiçbir şey kalmamıştı o ayrı tabi :(3232

• Bu forumda boyle guzel bir ortamda olamadığı icin agliyor baska bir sebebi yok onun sadece agliyor agzina emzik verelimde sussun bence :) birde 3 5 tane kopegi var onlarda ona destek cikiyor aglak kuzular sizi