HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aristokrattan sonra Emrah var zaten. Emrah salı yaptığını söyledi. Demek ki Emrah dahil sonrası salı ve diğer günler. Çok bir kişi yok zaten. 6-7 kişi

BORN IN WINTER

• Sadece pazartesiden sonra mesaj yazanlar ve mesaj düzenleyenler söylese daha kolay olur samet admin icin .

Yada Samet hocam herkese ver gitsin pazartesi bonusunu uğraşma :)-- yeni ili bekliyoruz senden..

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Sadece pazartesiden sonra mesaj yazanlar ve mesaj düzenleyenler söylese daha kolay olur samet admin icin .

Yada Samet hocam herkese ver gitsin pazartesi bonusunu uğraşma :)-- yeni ili bekliyoruz senden..

Mesaj düzenleyenler de sorun yok hocam onların ne zaman düzenledikleri belki oluyor.

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Ama düzenleme ile mesajın ilk atıldığı tarih aynı mı degil mi belli degil.

Yok hocam şöyle düzenleme en son ki halini gösterir. Yani biri salı günü tahmin yapıp düzenleme yaptığın da orada pazartesi yazmaz. Bunu demek istedim düzenleme tarihin de pazertesi yaptıgı görülüyorsa o mesaj pazartesiye aittir.

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Ben ilk önce Pazar akşamından tahminimi yapmıştım sonra pazartesi degistirdim

Aristokrat hocam ama pazar yapıp pazartesi değiştirebilir mesela bu arkadaşımız pazr akşamı tahmini yapmış pazartesi düzenleme yapıp değiştirmiş benim bildigim ilk mesaj ile düzenleme aynı gün degilse bonus alamıyoz

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Aristokrat hocam ama pazar yapıp pazartesi değiştirebilir mesela bu arkadaşımız pazr akşamı tahmini yapmış pazartesi düzenleme yapıp değiştirmiş benim bildigim ilk mesaj ile düzenleme aynı gün degilse bonus alamıyoz

Doğru söylüyorsunuz hocam, ben o kısmı atladım. :thumbup:

• Şu an için herkese pazartesi bonusu verilmesi adil görünsede , ilk beş için biraz durum farklı ilk beş veya ilk 10 a sorulmalı veya bu derece de olanlar kendisi yardımcı olmalı gün konusunda . Benim için önemi yok ilk ondan uzaklaştım .pazartesi tahmin yapmıştım

2 Mal editiert, zuletzt von karasah ()

• Aslında yarışma başlamadan iptal kararı alınacaktı. Bu saatten sonra en doğrusu katılımcıların kendi rızası ile tahmin yaptıkları günü ve varsa tahmini revize ettikleri günü bildirip hak ettikleri puanı talep etmek olacaktır. Ama katılımcı farklı bir tarih aralığında tahmin yapmış yada bonus bozmuş ve bunu kendi çıkarı uğruna bile isteye söylememiş ise o katılımcı kişinin ayıbı olacak şekilde herkese pazartesi bonusu verilmesi en mantıklısı geliyor bana.

• Yauw Pazartesi tahmin yapanların yazmasına gerek yok. Mesaj kalabalığı oluyor. Daha önce de yazdım. Aristokrat son pazartesi tahmini. Emrah’tan sonra salı ve sonrası. Bonus bozan varsa zaten mesaj düzenleme kısmından belli oluyor.

BORN IN WINTER